Forum Mamazone.pl: parkowanie na miejscu dla inwalidow - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 3 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

parkowanie na miejscu dla inwalidow

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   karolina 

• złotousta
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 80
  • Rejestracja 02-October 09

Napisano 11.10.2009 - 19:46

Znacie kogos kto parkuje w takim miejscu nie majac do tego uprawnien? Bardzo duzo sie o tym mowi, ale nie zdarzylo mi sie wsrod znajomych znalezc kogos, kto tak zrobil. Zastanawia mnie wiec kto tak postepuje?

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   plomyk 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 401
  • Rejestracja 17-September 09

Napisano 12.10.2009 - 12:36

Nie znam i nie wyobrazam sobie, zebym mogla zajac bezprawnie takie miejsce.

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   antonina 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 210
  • Rejestracja 24-November 09
  • LocationPoznań

Napisano 25.11.2009 - 19:10

osobiście zadzwoniłam kiedyś przed gwiazdką na policję,widząc zajęte wszystkie miejsca dla inwalidów przed jednym z największych w Poznaniu centrów handlowych.
wiecie,co mi powiedziano?że jest okres przedświąteczny i mam byc wyrozumiała.normalnie ręce opadają.a poza tym,jest to teren prywatny i mam to zgłosic u właściciela terenu.nalatałam się chyba z pół godziny,ale dopięłam swego.ochrona wywoływała przez megafon właścicieli może kilkunastu nawet samochodów.powinni jeszcze po nazwisku,może bardziej by im wstyd było.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Matka Polka 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 26
  • Rejestracja 06-October 09

Napisano 27.11.2009 - 23:13

Mi sie podobala akcja polegajaca na tym, ze kierowcy parkujacy na miejscu dla inwalidow znajdowali za szyba karteczke: zabrales moje miejsce, wez tez moje kalectwo. Dziala na wyobraznie.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   habibi 

• habibi
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2428
  • Rejestracja 01-December 09
  • LocationWarszawa

Napisano 15.12.2009 - 19:37

Wyświetl postUżytkownik karolina dnia 11.10.2009 - 19:46 napisał

Znacie kogos kto parkuje w takim miejscu nie majac do tego uprawnien? Bardzo duzo sie o tym mowi, ale nie zdarzylo mi sie wsrod znajomych znalezc kogos, kto tak zrobil. Zastanawia mnie wiec kto tak postepuje?

być może dlatego, że nikt się nie przyznał :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Julia 

• Grzechotnik
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6286
  • LocationKraków

Napisano 26.02.2010 - 21:40

A tak z ciekawości (bo samochodu i tak nie mam) - czy wolno tam parkować kobietom w ciąży?

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   fradecka 

• Ciotka ;-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4803
  • Rejestracja 30-November 09
  • LocationWielkopolska

Napisano 26.02.2010 - 22:01

Wyświetl postUżytkownik Julia dnia 26.02.2010 - 21:40 napisał

A tak z ciekawości (bo samochodu i tak nie mam) - czy wolno tam parkować kobietom w ciąży?

Ale gdzie tam! "Ciąża to nie choroba", jak to często nam powtarzają... :angry:

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   joanna 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 102
  • Rejestracja 11-January 10

Napisano 26.02.2010 - 22:52

Sa niby miejsca dla matek z dziecmi..... ale na tych miejscach, kazdy parkuje!!!!!! I nikt sie nie przejmuje ze kobieta z wielkim brzuchem musiala gdzies daleko zaparkowac i kupe tych zakupow daleko ciagnac!!!!!! Ja jak wychodze z marketu to mnie szlak trafia!!!!!! :angry: ale to tylko 9 mies jakos wytrzymalam tyle to do konca dam rade!!!!!! Ale uwazam i jestem za tym zeby takie miejsca sie pojawily!!!!
Dołączona grafika

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   katcza 

• kasieńka :-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4562
  • Rejestracja 07-January 10

Napisano 27.02.2010 - 07:19

witaj Joanna, dawno Cię nie spotkałam!!!
a co do parkowania na uprzywilejowanych miejscach; dla mnie to to samo co zajmowanie miejsca w kolejce do kasy dla uprzywilejowanych czy specjalnego siedzenia w autobusie. powinny zawsze być wolne i w sumie nie miałabym nic przeciwko, żeby trzeba było pokazać jakiś dokument potwierdzający "potrzebę" skorzystania z takiego miejsca (oczywiście nie wszystkim pasażerom tylko np kasjerom czy kontrolerom); kiedy ostatnio stawałam w kolejce dla matek z dziećmi i ciężarnych to na 6-ciu kupujących ciężarnymi i matkami byli panowie miedzy 40-50 tką...

wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy jak potrzebne są takie "miejsca" i jak bardzo utrudniają zajmując je; nie wszyscy ludzie są pyskaci, nie zawsze masz "dzień" żeby walczyć o swoje i nie koniecznie ochotę na to żeby spowiadać się obcym co Ci dolega (np we wczesnej ciąży czułam się o wiele podlej niż teraz i nie miałam ochoty każdemu w kolejce się z tego faktu tłumaczyć); podobnie z inwalidami; to sklepy i kasjerki powinny być odpowiednio przeszkolone i pilnować porządku przy tego typu miejscach i po prostu nie obsługiwać (skoro potrafią wycofać osobę z mega koszykiem przy kasie dla 10-ciu artykułów to czemu nie mogą przypilnować miejsc uprzywilejowanych)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   habibi 

• habibi
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2428
  • LocationWarszawa

Napisano 30.03.2010 - 00:35

ja mam opory nawet przed parkowaniem na miejscu dla kobiet z dziecmi bo w sumie dziecka jeszcze na zewnatrz nie mam;)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#11 Gość_martuśka_*

• Grupa Guests

Napisano 28.06.2010 - 14:44

Mnie też takie coś wkurza. Mnie wkurza nawet spacerowanie po ścieżce rowerowej, mimo, że obok rownolegle biegnie chodnik. Bo co? Bo ścieżka nie ma jeszcze wypaczonych płyt?
Kiedyś byłam świadkiem takiej sytuacji:
dwie mamusie z wózkami wolnym krokiem spacerowały po ścieże rowerowej, jechal facet na rowerze, zadzwonił na nie, powiedział, że powinny zejść na chodnik, bo to ścieżka rowerowa, a jedna z mamusiek (tupeciara) wrzasnęła do niego "my też jesteśmy pojazdami". Sorry, ale nie miała racji. Nawet jak się prowadzi rower, ale idąc na nogach jest się pieszym. Takie przepisy. One mimo wózków też były pieszymi.
Stałam też kiedyś w kolejce dla niepelnosprawnych i kobiet w ciąży. Starszy pan na wózku podjechał, przepuściłam go do przodu, a stojący przed nami ludzie cmokali i ciumkali z niezadowoleniem. Dodatkowo facet stojący pierwszy w kolejce powiedział, że on ma tylko kilka rzeczy więc szybko mu pójdzie. No i nie przepuścił inwalidy! Ręce opadają.

#12 Gość_Marcik_*

• Grupa Guests

Napisano 28.06.2010 - 22:28

No ja niestety muszę się przyznać, że od jakiegoś czasu (od dwóch miesięcy) parkuję na miejscach dla inwalidów, ale tylko w sytuacji gdzie inne miejsce w pobliżu hipermarketu nie jest wolne ( nie mówię że musi być ono 5 metrów od wejścia, ale zasuwanie przez cały praking mi się nie uśmiecha) No i musi być przynajmniej jedno miejsce dla inwalidów wolne (oprócz tego, które ja zajmuje)
Wiem, że to może nie jest zachowanie godne pochwalenia czy naśladowania, ale pomimo tego, że ciąża to nie choroba to wydaję mi się, że kobiety w ciąży też powinny mieć możliwość parkowania w pobliżu sklepu.

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Hannah25609 

• "Szyszunia" :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2782
  • Rejestracja 21-May 10

Napisano 29.06.2010 - 10:18

Wyświetl postUżytkownik katcza dnia 27.02.2010 - 07:19 napisał

to sklepy i kasjerki powinny być odpowiednio przeszkolone i pilnować porządku przy tego typu miejscach i po prostu nie obsługiwać (skoro potrafią wycofać osobę z mega koszykiem przy kasie dla 10-ciu artykułów to czemu nie mogą przypilnować miejsc uprzywilejowanych)

To ludzie powinni pilnować sami siebie. Kasjerkom to ja serdecznie współczuję, bo nie raz widziałam, jak na uprzejme zwrócenie uwagi Klienci reagowali jakąś megaawanturą, wyzwiskami etc. co innego jak personel jest niewychowany i bezczelny, ale tego to już nie będę komentować.

Zastanawiające jest to, że w innych krajach jest to rzadziej spotykane. Tam kobiety w ciąży się po prostu szanuje. Albo może w sklepach jest inny standard obsługi Klientów... a u nas? "a to Polska właśnie"...
Asertywność nie wyklucza uprzejmości. Chęć wyrażenia własnej opinii nie usprawiedliwia chamstwa.

Dołączona grafika[/url]
Dołączona grafika[/url]

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   kalolinka 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 267
  • Rejestracja 19-May 10

Napisano 18.07.2010 - 08:33

miejsce dla inwalidy to dla inwalidy ;)
kobieta w ciąży to nie inwalida ale ostatnio w jednej z galerii spotkałam sie z miejscami dla matek z dziećmi :) no BOMBA prawie przy samym wejściu a to naprawdę pomaga bo z takim brzdącem i z zakupami to czasem strasznie ciężko :) i wiecie co ... sam ochroniarz mnie skierował na to miejsce ;)

co do kolejek to zauważyłam że ta uprzywilejowana ma największe wzięcie ... ostatnia sama zwróciłam uwagę kobiecie w ciąży bo stała na samym końcy (brzuch już pokaźny na bank po 7 miesiącu) a przed nią stadko młodzieży z piwem ... więc na głos powiedziałam ze jest to kasa dla osób uprzywilejowanych i ta Pani ma pierwszeństwo od razu podniósł się raban ;) normalnie kamieniami by rzucali ale dziewczyna przeszła do przodu ...a w koszyku chyba miała ze 3 rzeczy ....
czasem nasz kraj mnie dobija!!
Dołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafika

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   mia 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 347
  • Rejestracja 23-June 10

Napisano 18.07.2010 - 10:16

miejsce dla inwalidów to dla inwalidów. Nikt ze zdrowych ludzi nie chciałby być na ich miejscu wiec niech przynajmniej mają w parkowaniu łatwiej.

Ostatnio przy miejscach dla inwalidów zobaczyłam tabliczke:
'CZY NAPRAWDĘ CHCIAŁBYŚ BYĆ NA MOIM MIEJSCU?'

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   jaca_randa 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2441
  • Rejestracja 20-July 10

Napisano 10.08.2010 - 21:52

Wiecie, przed moim blokiem zrobili wiele takich miejsc dla inwalidów. Właściwie cały czas stoją puste, bo nie ma tu tylu inwalidów (tych miejsc jest kilkanaście!). Uważam, że powinny być takie miejsca, to nie podlega dyskusji, no ale nie przesadzajmy z ich ilością...

Co do kas dla uprzywilejowanych - jestem już w bardzo zaawansowanej ciąży, nie zdarzyło mi się, żebym nie musiała stać do takiej kasy za całym łańcuszkiem zdrowych, młodych ludzi. Raz zrobiłam tak (jak już nie mogłam ustać), że poszłam do kasy do 10 artykułów. Pani w kasie najpierw się oburzyła (bo miałam kilkanaście artykułów), ale jak zauważyła, że jestem w ciąży - to mnie obsłużyła.

Osobiście mam już dość wyścigów z babciami tramwajowymi do wolnego miejsca. Nie mam siły tłumaczyć się, że nie chodzi tu o wygodę ale głównie o bezpieczeństwo... Czekam aż się skończy ta ciąża i nieżyczliwość, z jaką muszę się borykać.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#17 Gość_martuśka_*

• Grupa Guests

Napisano 10.08.2010 - 22:42

A najobrzydliwsze jest to, że gapią się na brzuch, ale jak się spojrzy to wzrok odwracają i udają, że ciąży nie widzą.

#18 Gość_Marcik_*

• Grupa Guests

Napisano 10.08.2010 - 22:51

Wyświetl postUżytkownik jaca_randa dnia 10.08.2010 - 21:52 napisał

Co do kas dla uprzywilejowanych - jestem już w bardzo zaawansowanej ciąży, nie zdarzyło mi się, żebym nie musiała stać do takiej kasy za całym łańcuszkiem zdrowych, młodych ludzi. Raz zrobiłam tak (jak już nie mogłam ustać), że poszłam do kasy do 10 artykułów. Pani w kasie najpierw się oburzyła (bo miałam kilkanaście artykułów), ale jak zauważyła, że jestem w ciąży - to mnie obsłużyła.

Skąd ja to znam...
Nie wiem czy wy też tak macie ale mi czasami jak za długo chodzę to po prostu robi się słabo, a jak przychodzi mi stać w mega kolejce w tesco to już w ogóle padam na ryj.
Ale kasa pierwszeństwa jak zwykle oblegana nie tylko przez młodzież

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Lulaneczka 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3729
  • Rejestracja 07-March 10
  • LocationŚwidnica, Dolny Śląsk

Napisano 11.08.2010 - 09:57

Wyświetl postUżytkownik Marcik dnia 10.08.2010 - 22:51 napisał

Skąd ja to znam...
Nie wiem czy wy też tak macie ale mi czasami jak za długo chodzę to po prostu robi się słabo, a jak przychodzi mi stać w mega kolejce w tesco to już w ogóle padam na ryj.
Ale kasa pierwszeństwa jak zwykle oblegana nie tylko przez młodzież

Ja chodzę do kas pierwszeństwa, najpierw na cały regulator pytam się, czy ktoś w tej kolejce korzysta z pierwszeństwa, a jak nikt to prosiłam, by usunąć zakupy z taśmy (jak było mało, jak dużo to następną osobę prosiłam, by nie układała swoich). Część ludzi się wkurzała, ale tyle razy byłam źle potraktowana, że nie mam wyrzutów ani skrupułów. Tym bardziej, że teraz nie mogę dźwigać, zakupy mam niewielkie, stać nie mogę, a staram się jeździć kiedy ludzi jest mało.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   jomiko 

• matka króla :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4390
  • Rejestracja 03-March 10

Napisano 11.08.2010 - 10:07

a ja w ikei ostatnio zwątpiłam bo była kasa dla ciężarnych ale nikt jej nie obsługiwał a dzwoneczka bo obsługę niet. szczęście nie było długich kolejek i poszłam do zwykłej ale tobołów mieliśmy sporo i trochę mnie to wkurzyło.

Udostępnij ten temat:

• 3 strony +
  • 1
  • 2
  • 3