Forum Mamazone.pl: parkowanie na miejscu dla inwalidow - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 4 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

parkowanie na miejscu dla inwalidow

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Julia 

• Grzechotnik
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6286
  • Rejestracja 01-December 09
  • LocationKraków

Napisano 11.08.2010 - 12:50

Dziewczyny o tą kasę pierwszeństwa naprawdę trzeba się upomnieć. Zawsze tak robiłam i tylko raz była afera.

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   KaRiNa26959 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4450
  • Rejestracja 09-February 10
  • LocationGdynia

Napisano 11.08.2010 - 14:08

Ja jestem osobą niepełnosprawną. Mam kartę parkingową i parkuję na miejscach dla inwalidów.
Wiem z doświadczenia, że czasem trudno nawet o takie miejsce, bo są zajmowane przez osoby nieuprawnione. Szczególnie na parkingach prywatnych gdzie nie grozi mandat za takie postępowanie.
Jeżeli chodzi o zajmowanie takich miejsc przez kobiety w ciąży, to przy całym szacunku dla naszego stanu jest to nie w porządku. Kobieta w ciąży, mimo wielu dolegliwości nie jest osobą niepełnosprawną, chociaż wiele z nich się tak zachowuje. W ciąży nie ma przeciwwskazań do spacerów i uważam, że w tym stanie można przejść kilka metrów żeby dojść do sklepu.

#23 Gość_martuśka_*

• Grupa Guests

Napisano 11.08.2010 - 17:12

Popieram. Ciąża to stan wyjątkowy, ale nie niepełnostprawność!!! Dla wielu przyszłych mam - zwłaszcza gdy dziecko nie jest chciane - może to i niepełnosprawność niemal, ale fakt się liczy - ciąża to stan błogosławiony, ale jak najbardziej normalny.
Co do parkowania ja na szczeście tego problemu nie mam, bo nie jestem kierowcą. :)
Ale nawet gdybym miała jechać gdzieś do galerii, gdzie parkingi są bardzo rozległe to poszłabym sobie pieszo ile trzeba, najwyżej wolniejszym krokiem. -_-

#24 Gość_martuśka_*

• Grupa Guests

Napisano 11.08.2010 - 17:16

Wyświetl postUżytkownik KaRiNa dnia 11.08.2010 - 14:08 napisał

Ja jestem osobą niepełnosprawną. Mam kartę parkingową i parkuję na miejscach dla inwalidów.
Wiem z doświadczenia, że czasem trudno nawet o takie miejsce, bo są zajmowane przez osoby nieuprawnione. Szczególnie na parkingach prywatnych gdzie nie grozi mandat za takie postępowanie.
Jeżeli chodzi o zajmowanie takich miejsc przez kobiety w ciąży, to przy całym szacunku dla naszego stanu jest to nie w porządku. Kobieta w ciąży, mimo wielu dolegliwości nie jest osobą niepełnosprawną, chociaż wiele z nich się tak zachowuje. W ciąży nie ma przeciwwskazań do spacerów i uważam, że w tym stanie można przejść kilka metrów żeby dojść do sklepu.

Nie no, czasem są, ale to rzadkie przypadki, a wtedy matka musi liczyć się z tym, że jest zależna od pomocy bliskiej osoby. Więc tak czy siak nie można jej uznać za niepelnosprawną. :D

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   Urszula :) 

• Ejjjjjjjjjjjjjjjj
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6690
  • Rejestracja 13-April 10
  • Locationzachodniopomorskie

Napisano 11.08.2010 - 18:22

Wyświetl postUżytkownik KaRiNa dnia 11.08.2010 - 14:08 napisał

a co Ci jest...zmartwiłam się :mellow:

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   KaRiNa26959 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4450
  • LocationGdynia

Napisano 12.08.2010 - 08:18

Wyświetl postUżytkownik martuśka dnia 11.08.2010 - 17:16 napisał

Nie no, czasem są, ale to rzadkie przypadki, a wtedy matka musi liczyć się z tym, że jest zależna od pomocy bliskiej osoby. Więc tak czy siak nie można jej uznać za niepelnosprawną. :D

No tak czasem są, ale wtedy wiadomo, że kobieta musi leżeć albo jak już decyduje się na wyjście np. do sklepu to z osobą towarzyszącą np. z mężem a wtedy wiadomo, że ta osoba może ją przecież wysadzić przy wejściu i zaparkować gdzieś dalej.
Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań do spacerów, to kobiety w ciąży powinny robić to jak najczęściej, nie unikać ruchu.

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   KaRiNa26959 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4450
  • LocationGdynia

Napisano 12.08.2010 - 08:22

Wyświetl postUżytkownik Ulusza dnia 11.08.2010 - 18:22 napisał

a co Ci jest...zmartwiłam się :mellow:

Nic takiego ;) Jestem po czterech operacjach kręgosłupa lędźwiowego. Przed operacjami nie mogłam chodzić, teraz mam lekki niedowład prawej nogi. Ale jest ok.

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   habibi 

• habibi
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2449
  • LocationWarszawa

Napisano 21.08.2010 - 21:32

A moja kolezanka z karta parkingowa parkuje na miejscach dla niepelnosprawnych bo na II grupe inwalidzka (chociaz teraz to juz chyba nie ma rozroznienia). A karte ma dlatego, ze miala nowotwor. W pelni sprawna ruchowo. I zastanawiam sie ile takich osob parkuje na tych miejsach, albo ile osob wyrabia sobie karty na czlonkow rodziny.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   KaRiNa26959 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4450
  • LocationGdynia

Napisano 24.08.2010 - 10:41

Wyświetl postUżytkownik habibi dnia 21.08.2010 - 21:32 napisał

A moja kolezanka z karta parkingowa parkuje na miejscach dla niepelnosprawnych bo na II grupe inwalidzka (chociaz teraz to juz chyba nie ma rozroznienia). A karte ma dlatego, ze miala nowotwor. W pelni sprawna ruchowo. I zastanawiam sie ile takich osob parkuje na tych miejsach, albo ile osob wyrabia sobie karty na czlonkow rodziny.

To Zespół ds. orzekania o niepełnosprawności decyduje, czy dana osoba spełnia warunki posiadania karty parkingowej. Nie wiem czy osoba w pełni sprawna ruchowo powinna ją mieć... Nie mnie to oceniać. Wcześniej myślałam, że decyduje o tym kod niepełnosprawności. Ja np. mam orzeczoną niepełnosprawność ruchową i neurologiczną, ale dzięki rehabilitacji nikt tego nie dostrzega.
Co do kart wystawianych na rodzinę- babcie, która nigdy nie jeździ autem czy dziadka, no to nie jest to w porządku, ale takie osoby powinny pamiętać, że aby używać karty, osoba na którą jest ona wystawiona musi być w tym samochodzie i odpowiednie służby mają prawo to sprawdzić.

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   habibi 

• habibi
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2449
  • LocationWarszawa

Napisano 24.08.2010 - 22:55

Karina no wlasnie tak na zdrowy rozsadek ona tej karty miec nie powinna, ale kontakt mi sie z nia urwal i nie mam jak dopytac o szczegoly.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   Kattarzyna 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 28
  • Rejestracja 13-March 12

Napisano 13.03.2012 - 19:13

Chyba mało kto się no to zdecyduje, bo za parkowanie na miejscu dla inwalidów można dostać 500-złotowy mandat...

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   Ivone 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 20
  • Rejestracja 15-December 11

Napisano 20.05.2012 - 21:44

Na miejscu dla inwalidów nie parkujemy ( z mężem ) jak jedziemy na zakupy ale wczoraj pojechaliśmy do marketu Tesco i są mijesca parkingowe dla inwalidów i zaraz obok kilka miejsc dla matek z dziećmi, wszystkie zajęte, a w żadnym fotelika nie było.... :rolleyes: Oczywiście miejsca szukaliśmy gdzieś dalej, bo były wolne tylko dla inwalidów.
Z kasy pierwszeństwa nigdy nie korzystałam, bo wolałam się nie denerwować w ciąży jakby ktoś wyskoczył z papą, czułam się na tyle dobrze na szczęście żeby wystać w kolejce.:)
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   Gamon 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2
  • Rejestracja 29-May 12

Napisano 29.05.2012 - 17:17

Zwykłe gamonie parkuja tylko na miejscach dla niepełnospreawnych. Gamonie to oni są.

#34 Gość_Obiektywna_*

• Grupa Guests

Napisano 20.06.2012 - 23:31

To że kasa jest uprzywilejowana nie oznacza, że nie powinni do niej podchodzić inni klienci.
Ale klienci, którzy idą do kasy uprzywilejowanej powinni liczyć się z tym, że mają obowiązek przepuścić w kolejce osoby, które są uprawnione by z tej kasy skorzystać.

Co do parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych - chyba akcja z kartkami o zajęciu miejsca i zabraniu również niepełnosprawności jest świetnym rozwiazaniem. Nikt z moich znajomych na miejscach dla niepełnosprawnych nie parkuje, ale ostatnio widziałam jak pani całkiem sprawna wsiadała do auta, pakując do niego rzeczy z pralni. Gdyby nie to, że byłam w samochodzie i szukałam miejsca, zwróciłabym Pani uwagę.

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   mirrra 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 65
  • Rejestracja 18-January 13

Napisano 21.01.2013 - 09:56

Nie parkuje na miejscach dla inwalidów, ale denerwuje mnie to, że niejedokrotnie nie ma gdzie zaparkować (chyba, że na drzwie) a takie miejsca stoją puste całymi dniami. Już ktoś sie tutaj wypowiedział w tej kwestii, że oczywiście powinny być i nie powinno się na nich parkować, ale warto dostosować ich ilość do zapotrzebowania na nie.

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   aniol185 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6
  • Rejestracja 29-September 13

Napisano 29.09.2013 - 16:25

U mnie pod blokiem codziennie zajmują miejsce dla inwalidów. Codziennie straz miejska zakłada blokady. Chamtwo to co sie dzieję.

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   Vinntage 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Nowe Użytkowniczki
  • Postów 4
  • Rejestracja 12-September 13

Napisano 30.09.2013 - 06:11

Wśród znajomych nikogo takiego nie mam a przynajmniej nikt się głośno nie chwalił. Ja jak widzę zdrowego byczka parkującego na miejscu dla niepełnosprawnych od razu dzwonię po straż miejską.

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   Melodi 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 729
  • Rejestracja 17-May 12
  • LocationKraków

Napisano 06.11.2013 - 11:14

Ja nigdy nie staję, a jak widzę,że ktoś staje, to podchodzę i zwracam uwagę. Jak to nie pomaga, mówię,że wezwę ochoronę centrum handlowego, i tyle. Zawsze ktoś odjeżdżał.

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   mamaszczescia 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6
  • Rejestracja 13-November 13

Napisano 13.11.2013 - 19:41

Wyświetl postUżytkownik jomiko dnia 11.08.2010 - 10:07 napisał

a ja w ikei ostatnio zwątpiłam bo była kasa dla ciężarnych ale nikt jej nie obsługiwał a dzwoneczka bo obsługę niet. szczęście nie było długich kolejek i poszłam do zwykłej ale tobołów mieliśmy sporo i trochę mnie to wkurzyło.

Opowiem historię z tego tygodnia też z IKEA, która w mojej ocenie jest bardzo przyjzna rodzinom z dziećmi i mamom w ciąży.

Podjeżdżam pod IKEA w Warszawie-Targówek na wypatrzone miejsce dla rodzin z dziećmi (jedyne w rzedzi 8 czy 9, pozostałe zajęte). Ale tuż przede mną parkuje na nim samochód.Zatrzymałam sie zastanawiajac co dalej, z tyłu śpi moja córcia, deszcze pada. Patrzę a z samochodu wysiada pani (nie w ciąży widocznej) i pan. BEZ DZIECKA. Więc uchyliłam szybę i pytam "
Czy Pan wie, że to miejscie dla rodzin z dziećmi?"
"I co z tego? ja to miejsce specjalnie upatrzyłem"
"Ale to miejsce dla rodzin z dziećmi. Czy jest Pan z dzieckiem?"
"Tam, jest pełno miejsc" (nie widziałam żadnego)
"Gdzie - tam?"
"Tam! Ja tu zawsze z dzieckiem przyjeżdżam i parkuję"
"Ale czy dziś jest Pan z dzieckiem?" (żona Pana z którym rozmawiałam już się oddaliła, olewając całą sprawę)
"Nie"
"No właśnie, a gdize te wszystkie wolne miejsca?"
"Tam!"
Odjechałam, myśląc sobie, że skoro jest rodzicem i korzysta w czasie gdy jest z dzieckiem z tego miejsca, to dlaczego nie pozwala mi z niego korzystać, kiedy to ja jestem z dzieckiem a on nie?????

Dlaczego wśród nas-Polaków jest tak wielu BURAKÓW????????????
Możesz się ze mną nie zgadzać :) A ja mogę mieć inne zdanie niż Ty.

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   Melodi 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 729
  • Rejestracja 17-May 12
  • LocationKraków

Napisano 17.11.2013 - 13:07

Ja bym wyszła i zawołała ochronę. Ogólnie zrobiła rozpierdol. Nie chodzi o to,że kobieta z dzieckiem nie może 'spacerkiem się przejść parę metrów'. Nie raz musiałam pchać ciężki wózek, czy nieść ciężkie torby, lub pchać wózek, n nieść ciężkie torby, i do tego dziecko.

"W ciąży nie ma przeciwwskazań do spacerów i uważam, że w tym stanie można przejść kilka metrów żeby dojść do sklepu."
Karina....
Dlatego miejsca dla matki z dzieckiem są przy drzwiach bo: ciężarna kobieta nie powinna się przemęczać, a każde pchanie ciężkiego wózka czy noszenie ciężkich rzeczy może spowodować,że zaraz będziesz w grupie osób z zagrożoną ciążą (wiem po sobie... :( ),
a w przypadku rodziców z dziećmi dlatego,że takie dziecko mimo wszystko łatwo może gdzieś wbiec pod koła na parkingu, lub może najnormalniej w świecie chcieć na ręce, i wtedy cały proces przeniesienia zakupów do auta jest bardzo utrudniony,szczególnie jak mama jest z dzieckiem sama.
Więc fajnie, możesz się, przejść te kilka metrów, gratuluję przejście tych kilku metrów w zaawansowanej ciąży i pełnym koszykiem rzeczy. A czasem jeszcze z wyrywającym się dwulatkiem :P

Udostępnij ten temat:

• 4 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4