Forum Mamazone.pl: Zabawy z trzylatkiem - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 2 strony +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Zabawy z trzylatkiem Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Agnieszka 321 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 51
  • Rejestracja 21-July 10

Napisano 30.07.2010 - 17:23

Drogie mamy,czy mogłybyście się podzielić pomysłami jakie macie na zabawy z trzylatkiem?

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Maleńka480524922 

• In love with Dżony P...
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3234
  • Rejestracja 04-December 09
  • Locationdolnośląskie

Napisano 30.07.2010 - 18:32

U mnie mąż ma pomysły na zabawy z dziećmi w tym wieku. Tarzanie się po podłodze, wygłupy, malowanie, dziwne miny itp itd. Ja nie przepadam za dziećmi w tym wieku :P Wolę maluszki :D :rolleyes:
[url=http://www.suwaczek.pl/]Dołączona grafika

#3 Gość_Agatka_*

• Grupa Guests

Napisano 31.07.2010 - 10:59

U mnie, mój 3 latek zaczyna bawić się z komputerem - wcale mi się to nie podoba, ale Tatuś pokazał mu gry edukacyjne dla maluchów i od tej pory musze przyznać, że Mału polubil komputer.

A oprócz tego, uwielbia się bawić na świeżym powietrzu, dlatego kiedy tylko sprzyja pogoda, to łapiemy piłkę/wiaderko i łopatkę i pędzimy na plac zabaw.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • Rejestracja 03-November 09
  • LocationToruń

Napisano 31.07.2010 - 12:02

Między innymi składamy origami, lepimy z masy solnej, gramy w piłkę ,kolorujemy , liczymy np ciasteczka, zabawy na placu,i różne wygłupy z tatą typu tego jak pisała Maleńka :)

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   ja_s_min 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1146
  • Rejestracja 17-March 10
  • Locationwielkopolska

Napisano 12.08.2010 - 08:04

najczęsciej tańczenie spiewanie i zabawa w berka oraz w chowanie się po do domu :)nawet jak robie obiad to sie bawimy bo mała miesza w garnkach :) zabawa najbardziej zajmujaca to zabawa w sprzatanie kto szybciej posprzata ..czytanie kolorowanie..mysle ze "problem" z zabawa w tym wieku polega na tym ze dziecko ma tzw zainteresowanie krotkotrwale :)czyli cokolwiek wymysle jest to najwyzej na pol godzinki...oczywsicie czasem wł.mini mini gry w necie i sie bawimy w rozpoznawanie glosow czy liczenie...czasem bawimy sie w rob to co mowie..i mala biega jak myuzyka gra ..muzyka sie zatrzymuje i mala wykonuje polecenie
Dołączona grafika

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Sophitia 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 23
  • Rejestracja 07-October 10
  • LocationPoland/Rawicz

Napisano 07.10.2010 - 21:55

Michalinka uwielbia sprzątać. Ma swój własny zestaw z miotłą i mopem, więc jak tylko ugotuje obiad w swojej małej kuchni, to sprząta. Lubi wspólne tworzenie zabawek - robimy papierowe statki dla laleczek albo samoloty. Potrafię z klocków wyczarować wszystko - począwszy od domku, poprzez pociąg, samochód, a skończywszy na mebelkach dla lalek. Wspólnie możemy godzinami tak siedzieć i tworzyć klockowe zwierzaki i budowle. Myszka uwielbia też ciastolinę. Zerknijcie na allegro, ile ciekawych zestawów można kupić - do robienia ciast, lodów, grilla, ludzików, fryzur, zwierzątek... A czasu można przy tym spędzić naprawdę dużo.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Bibi 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 53
  • Rejestracja 20-February 10

Napisano 19.07.2011 - 22:22

Mój Synuś jeszcze tego wieku nie osiągnął, ale mam doświadczenie z Dziećmi moich Braci, które uwielbiały:

- wymyślać co mam narysować by potem to pokolorować (nie wiedzieć czemu wolały moje bazgroły niż kolorowanki)
- wymyślać co mam narysować (prostego) by potem krok po kroku narysować to samo (tu chyba były troszkę starsze) ;)
- wyklejać narysowane wcześniej kształty kawałkami kolorowego papieru (grunt to się maksymalnie umorusać klejem) ;)

pokazywałam też "moim" dzieciakom o co chodziło w grze w gumę i w kamienia (jeśli chciałam by straciły trochę zbędnej energii ;)

a kiedy trzeba je było zająć jakoś w podróży, prosiłam by wymyśliły jakąś postać o której mam powiedzieć bajkę. Zaczynałam opowiadać i co jakiś czas prosiłam o dodatkowe elementy, które wg nich są ważne by się w bajce znalazły.
Czasem tworzyłam totalne bzdury mieszając postaci bajkowe z obecnymi czasami i własnymi sprawami, ale dzięki temu, że dzieci czuły, że współtworzą tę bajkę, na jakiś czas udawało mi się je zahipnotyzować.
polecam w długiej podróży :)

aha!

dla ciut starszych dzieci jeszcze zabawa w szpiega - też do samochodu albo na spacer:

dziecko upatruje sobie jakiś przedmiot w bliskim otoczeniu i mówi np.... "moje oczy szpiega wypatrzyły coś.... miękkiego, zielonego i dużego... co to jest?"

rodzic musi zgadnąć, ale oczywiście nie powinien tego zrobić za szybko, by pozwolić dziecku doprecyzować opis, a tym samym skupić się na większej ilości przymiotników, przysłówków i wszystkiego tego, co rozwija zasób jego słownictwa i wyobraźnię :)

miłej zabawy!

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Smykolandia 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Nowe Użytkowniczki
  • Postów 20
  • Rejestracja 20-June 12

Napisano 20.06.2012 - 11:23

Polecam zabawy z masy solnej lub modeliny. Dla dziecka to ogromna frajda, może się wcielić w małego artystę. No i oczywiście bezkarnie ubrudzić.

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   roksana123 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3
  • Rejestracja 06-June 12

Napisano 05.07.2012 - 10:34

Puzle, memory, różne gry planszowe. Ja tak najczęściej bawię się ze swoim dzieckiem. Córeczka dobrze się bawi, a przy tym uczy :) Gry edukacyjne kupuję zawsze na pomyslowamama.pl. Nigdy jeszcze nie byłam rozczarowana.

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   rosssa 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 19
  • Rejestracja 26-March 12

Napisano 17.10.2012 - 09:13

Puzle i u Nasz często są w ruchu :). Oczywiście malowanie wszystkim czym się da a ostatnio nawet malowanie twarzy, bo kupiłam specjalne farbki.
Fajne pomysły na spędzenie czasu z dzieckiem - tworzenie własnych zabawek:
http://www.blaszanyk...rawka.html#more

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Ciszomama 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 14
  • Rejestracja 01-August 12

Napisano 19.10.2012 - 14:59

My z rodzicami zrzuciliśmy się ostatnio na przydomowy http://ogrodosfera.pl/plac-zabaw (wzór z tej strony nr 1) - bo szanowna spółdzielnia od lat nie kwapiła się do postawienia czegoś przed domem, i teraz właśnie z takim brzdącami 3-6 lat siedzimy póki słońca jeszcze - na dworze.
Zabawy typowo podwórkowe i hulaj dusza:)
Dla nas wielkie ufff
--Mama, wielbicielka ciszy--

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Asia1212 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Nowe Użytkowniczki
  • Postów 1
  • Rejestracja 27-October 12

Napisano 27.10.2012 - 18:30

Cześć

Najlepsze zabawki to zabawki edukacyjne Ja ze swoją kruszyną bawię się w zgadywanie , poznawanie obrazków itp :)

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Coffee 

• M, M, M i Ja
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 11900
  • Rejestracja 21-July 10
  • LocationMazowieckie

Napisano 27.10.2012 - 20:10

U Nas teraz nieustannie pojawiają się książeeczki edukacyjne- koniecznie z naklejkami -_-
do tego: klocki, wyścigi samochodowe, mąż z synkiem starszym-ćwiczy, huśtawka...
Zakochana w uśmiechu synów
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sprzedaję:

Ciuszki I
Ciuszki II
Ciuszki III
Ciuszki IV
Ciuszki V
Ciuszki IV

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   MamaLili 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7
  • Rejestracja 19-October 12
  • LocationBygdoszcz

Napisano 02.11.2012 - 22:46

Moja córeczka ma niespełna 3 latka i ani na chwilę nie zostanie sama w pokoju. Chce się ze mną bawić cały czas (chyba, że akurat sprzątamy lub gotujemy).
Dlatego staram się w miarę konstruktywnie spędzać czas i wciąż wymyślamy jakieś edukacyjne zabawy dla dzieci. Córeczka umie już bardzo ładnie wycinać, kleić, zna kolory, kształty, liczy do 6 i zna kilka literek.
Bardzo lubimy tworzyć obrazki (z bibuły, papieru kolorowego, kartoników). Mamy żabkę z plastikowego kubka, papierowy kwiatek w doniczce, laleczkę z tubki po papierze toaletowym :), samochodzik dla ludzików z kartonu, kołyskę z kartonu, piekarnik :) Jeśli ktoś szuka inspiracji, to zapraszam na bloga :)

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Rondasmile 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 46
  • Rejestracja 29-July 12

Napisano 28.11.2012 - 18:10

Książeczki z naklejkami i układanki dla dzieci są super!
Nasze maluchy naprawdę lubią siedzieć, wyklejać, przyklejać wymyślać no i układać rózne rzeczy.
Ot, to po prostu wesoła zabawa, bez głębszej filozofii.
Trzymam za naszych.

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   mika_152 

• złotousta
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 88
  • Rejestracja 29-September 12

Napisano 29.11.2012 - 08:03

Mój prawie 3 latek ostatnio ma bzika na punkcie kolorowania,malowania,wycinania, i naklejania naklejek.Te naklejki to by wszędzie naklejał.

#17 Gość_Zatorland_*

• Grupa Guests

Napisano 20.01.2013 - 17:20

Wspólna zabawa rodziców z dzieckiem jest potrzebna zarówno dziecku, jak i rodzicom: dziecku - ponieważ wspomaga jego rozwój, rodzicom - ponieważ dostarcza wielu informacji na temat rozwoju dziecka, i także wspomaga ich rozwój. Rodzice powinni bawić się z dzieckiem od pierwszych tygodni jego życia. Kontakt przez zabawę, obok pieszczot, uśmiechania się, całowania, rozmawiania jest tym rodzajem interakcji, który stymuluje rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dziecka, a tym samym sprzyja jego prawidłowemu rozwojowi biologicznemu. Dzięki zabawie umacnia się więź między rodzicami a dzieckiem.

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Marysiaz 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 13
  • Rejestracja 09-August 12

Napisano 22.07.2013 - 07:54

Dokładnie, ale w dzisiejszych czasach dzieci mają tyle pokus w postaci tv czy internetu, że ciężko jest je zmotywować do aktywności fizycznej. Często jeździmy z dziećmi na rowerkach, gramy w piłkę czy ostatnio wymyśliłam nową zabawę na brzydkie i deszczowe dni: piłki do skakania. A wy jak sobie z tym radzicie ?

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   atena78 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 29
  • Rejestracja 05-June 13

Napisano 27.08.2013 - 11:33

ZABAWY Z TRZYLATKIEM
1.malowanie farbkami
2.malowanie kredami na ulicy
3.rowerek
4.wycinanie (nozyczki dzieci lubią bardzo)
5.wszelkiego rodzaju wygłupy -pajacyki,fikołki,podskoki,tańce

Pomysłów jest mnóstwo wystarczy tylko chcieć

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Fortune 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 13
  • Rejestracja 27-April 13

Napisano 29.08.2013 - 14:42

Ja dodam jeszcze tor przeszkód - ale to juz na zewnatrz: na podworku lub działce. Rozstawiamy namiot, tunel, materace, i różne zabawki po drodze. Dziecko musi przechodzić po kolei, pokonując przeszkody i wykonując wymyślane przez rodziców czynnosci.

Udostępnij ten temat:

• 2 strony +
  • 1
  • 2