Forum Mamazone.pl: ciąża po terminie - kiedy do szpitala? - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 2 strony +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

ciąża po terminie - kiedy do szpitala? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Katarzyna 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 334
  • Rejestracja 26-February 10
  • LocationTychy

Napisano 13.09.2010 - 12:47

Dziewczyny mam problem. Na 9.09 miałam termin i ginekolog mi powiedziała, że tydzień po terminie mam się zgłosić do szpitala, gdzie już mnie zostawią i będą wywoływać poród (byłam odwiedzić szpital, i położna zasugerowała, że nikt nie będzie czekał, aż Maluszkowi samemu się będzie chciało wyjść)... A ja wcale tego nie chcę. Chcę urodzić naturalnie, bez wywoływania porodu oksytocyną itp.
Byłam przekonana, że dopiero 2 tygodnie po terminie może się zacząć robić nerwowo, ale nie po tygodniu. Dodam, że ciążę przechodzę wzorowo, na dzisiejszej wizycie dowiedziałam się, że główka jest jeszcze wysoko, szyjka macicy jeszcze podobno nie jest przygotowana, a usg wykazało, że łożysko się nie starzeje. Jak myślicie czy warto się zgłosić do tego szpitala? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Dołączona grafika

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Milena 

• Milena
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5727
  • Rejestracja 29-October 09
  • LocationBydgoszcz

Napisano 13.09.2010 - 12:52

ja mialam troche inna sytuacje bo mialam cukrzyce ciazowa, ale mnie przyjeli w pierwszym dniu 40 tygodnia po 2 zalozyli cewnik foleya, po 3 dostalam oksytocyne i nic sie nie dzialo, wody odeszly mi dopiero 3 dni po probie oksytocynowej ale rozwarcie mialam malutkie dlatego juz na porodowce dostalam kolejna oksytocyne i 3 godziny pozniej urodzilam Abigail :)
Dołączona grafika[/url]

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Aneta0610 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 278
  • Rejestracja 25-August 10

Napisano 13.09.2010 - 13:19

Ja też nie urodziłam w terminie,jak byłam u lekarza to też powiedzieli,że tydzień po terminie mam się zgłosić do szpitala,na szczęście poród się zaczął 4 dni po terminie
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Aneta0610 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 278
  • Rejestracja 25-August 10

Napisano 13.09.2010 - 13:27

Dodam jeszcze,że lepiej iść jak najwcześniej ja niedość ze mialam zielone wody,to moje dziecko bylo 3 razy owiniete pepowina wokol szyi i mial supel na pepowinie,moze teraz mam taki uraz,ale jakby porod nie zaczal sie te 4 dni po terminie to nie wiem co by bylo i tak nam powiedzieli ze mielismy fuksa
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Urszula :) 

• Ejjjjjjjjjjjjjjjj
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6690
  • Rejestracja 13-April 10
  • Locationzachodniopomorskie

Napisano 13.09.2010 - 13:46

dzięki dziewczyny za wątek bo coś mi się wydaje, że ja też przenoszę moją młodą, matka siostrę przenosiła, mnie też i siostra jak była w ciąży też przenosiła.

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   KaRiNa26959 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4450
  • Rejestracja 09-February 10
  • LocationGdynia

Napisano 13.09.2010 - 13:50

Ja tak się boję przenosić ciążę, że od razu leciałabym do szpitala.

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Katarzyna 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 334
  • Rejestracja 26-February 10
  • LocationTychy

Napisano 14.09.2010 - 06:12

Ha rozpuściłam wieści i już wiem dlaczego niektóre kobiety rodzą nawet 2 tygodnie po terminie bez potrzeby wywoływania porodu. Moja mama, która urodziła 3 dzieci i każde z nas było przenoszone. Po prostu czekała w domu (tak jak ja ma paniczną awersję do szpitala), ale powiedzmy, że to nie jest zbyt rozsądne rozwiązanie - co gdyby coś się działo?
W Pl niemal rutynowo, po tygodniu od terminu nakazują pójście do szpitala, gdzie kładą Cię na patologii cięży, każdego dnia robią ktg i starają się jak najszybciej wywołać poród (nikt nie będzie czekał, nawet jeśli nic się nie dzieje... :( )
Zatem istnieje jeszcze możliwość porozmawiania z lekarzem w szpitalu (najlepiej jeśli będzie to Twój lekarz prowadzący) o tym, że nie chcecie być w szpitalu "niepotrzebnie", o tym, że nie chcecie mieć wywoływanego porodu itd. i że każdego dnia będziecie się zgłaszać na badanie ktg i jeśli wszystko będzie ok, to chcecie iść do domu i zgłosić się dnia następnego - i o to będę się starać, jako, że do szpitala mam 5minut, a w domu czuje się po prostu dużo dużo bardziej komfortowo i bezpiecznie. Mam nadzieję, że się uda :)
Dołączona grafika

#8 Gość_kala_*

• Grupa Guests

Napisano 14.09.2010 - 07:08

Ja też miałam zgłosić się do szpitala tydzień po terminie, tak też zrobiłam, myślałam że zrobią mi ktg i pójdę do domu, ale niestety dowiedziałam się że bez przyjęcia mi go nie zrobią... no i chcąc czy nie musiałam zostać. Przez pierwsze 2 dni miałam zastrzyki ale nic nie dały i trzeciego dnia oxytocyna i urodziłam. Jednak jakbym wiedziała że z dzieckiem wszystko ok to bym się jeszcze nie zgłosiła... I muszę powiedzieć że poród wywoływany jest o wiele bardziej męczący niż jak się zacznie normalnie :unsure:

#9 Gość_Sandra_*

• Grupa Guests

Napisano 14.09.2010 - 08:27

Ja mialam termin na 9 maja. Do szpitala zglosilam sie 15. Dostałam zastrzyk. Dzien pozniej urodzilam coreczke. Caly porod trwal 5 godzin. Mimo ze to moje pierwsze dziecko bylo. Jedynie co to łozysko ponoc juz nie ladnie wygladalo. Moim zdaniem powinna sie Pani zglosic do szpitala wtedy kiedy lekarz zalecil. Pozdrawiam

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   ewka311 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1000
  • Rejestracja 07-November 09

Napisano 14.09.2010 - 12:49

ja rodziłam zawsze 14 dni po terminie :) i z dziećmi ok było !!!!! tyle że co dzienie jeździłam na ktg :) i sprawdzali ale to chyba zależy od lekarza u mnie z 2 czekali i urodziłam sama :) powodzenia
Dołączona grafika

[url=http://www.suwaczki.com/]Dołączona grafika[/url

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   marta_wos 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1224
  • Rejestracja 29-April 10
  • Locationpodkarpackie

Napisano 22.09.2010 - 10:57

Ja mam termin na 03.10.10. Chodzę do 2 lekarzy, jeden powiedział mi że jak do 3 nic się nie wydaży to 4 do szpitala mam się zgłosić, a drugi powiedział że 11.10 dopiero do szpitala.... i nie wiem którego słuchać...

Moja mama urodziła mnie 3 dni po terminie i mówiła że wody już nie były ok...
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#12 Gość_justyna_*

• Grupa Guests

Napisano 22.09.2010 - 14:04

Kurcze tak czytam i trochę mnie nastraszyłyście. ja jestem 5 dni po terminie i dalej nic się nie dzieje. U lekarza byłam w dniu kiedy był termin i powiedziała mi, że powinnam urodzić w przeciągu tyg bo już szyjka jest dojrzała i skrócona. Natomiast jak nie urodzę to mam się zgłosić do niej tydzień po terminie czyli w piątek. Też już boję się o moją dzidzie a nie chciałabym mieć wywoływanego porodu.

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   agatka 

• złotousta
  • PipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 73
  • Rejestracja 20-August 10
  • LocationWarszawa SM

Napisano 22.09.2010 - 18:13

a mi lekarz powiedział, że jeśli nie urodze do terminu, to dzień później mam się zgłosić do szpitala, wtedy oni przejmują prowadzenie ciąży, robią ktg itp. ale nic nie mówił, że już zostane w tym szpitalu, ja nie chce! :angry:
narazie nic a nic się n ie dzieje, więc duże prawdopodobieństwo, że przenosze...
Dołączona grafika

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Urszula :) 

• Ejjjjjjjjjjjjjjjj
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6690

Napisano 23.09.2010 - 17:25

ja jeśli nie urodzę do 4.10 to 4.10 mam się zgłosić na wywoływanie, podobno.... -_- -_-

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Rita 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 952
  • Rejestracja 06-May 10

Napisano 23.09.2010 - 17:39

A mnie lekarz powiedział, że do 7 dni po terminie spokojnie czekamy, tylko co drugi dzień mam przychodzić na ktg. Jeśli potem nic sie nie wydarzy, to kładą na patologię ciąży i robią masaż szyjki macicy .... :huh:
Dołączona grafika

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Milena 

• Milena
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5727
  • LocationBydgoszcz

Napisano 23.09.2010 - 18:57

Nie kumam dlaczego niektóre z Was z takim przerażeniem piszą o wywoływaniu porodu ? przecież to nie polega na wyciskaniu dziecka siłą :) choć i tak kiedyś się robiło jak maluch się buntował :)
Ja w ciągu tygodnia miałam 2 próby wywoływania i nie wspominam ich źle, a sama oksytocyna w drugiej połowie porodu tylko zaoszczędziła mi nie wiadomo jak długiego leżenia na porodówce, w ciągu 3 godzin od podłączenia Abi była już na zewnątrz.
Dołączona grafika[/url]

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   martuśka4854576631 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1661
  • Rejestracja 21-April 10

Napisano 23.09.2010 - 19:25

Dzisiaj w szkole rodzenia polożna przyznala że po oksytocynie skurcze są inne ( bardziej sztuczne i trochę bardziej bolesne ) no i czas porodu jest troszkę dłuzszy także ja za wywoływanie dziękuje :)

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Milena 

• Milena
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5727
  • LocationBydgoszcz

Napisano 23.09.2010 - 19:32

Użytkownik martuśka25 dnia 23.09.2010 - 19:25 napisał

Dzisiaj w szkole rodzenia polożna przyznala że po oksytocynie skurcze są inne ( bardziej sztuczne i trochę bardziej bolesne ) no i czas porodu jest troszkę dłuzszy także ja za wywoływanie dziękuje :)

mogę tylko podawać swój przykład, od momentu odejścia wód do podania oksytocyny minęło trochę ponad 5 godzin i skurcze miałam takie, że mogłam sobie drzemać a rozwarcie mialam na 1,5 cm :) faktycznie zaraz po podłączeniu kroplówki zaczęły sie nasilać i były coraz bardziej regularne, ale cieszę sie że zdecydowali się na oksy bo po 2 godzinach mialam już 7 cm a po trzech mała była z nami - gdyby nie to, to nie wiadomo ile meczyłabym się na porodówce wysłuchując krzyków kolejnych babeczek (co nie nastraja optymistycznie do porodu) :)
Dołączona grafika[/url]

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Urszula :) 

• Ejjjjjjjjjjjjjjjj
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6690

Napisano 23.09.2010 - 21:01

czyli może wywoływanie nie będzie takie złe, skoro Milena nie narzekasz :)

#20 Gość_dzastinn1_*

• Grupa Guests

Napisano 28.09.2010 - 15:43

hej tez sie zastanawiam kiedy mam sie wybrac do szpitala. termin z miesiaczki miałam na 24 wrzesnia a z usg 3d na 27 nadal czekam. moj gin poszedł sobie na urlop i nie mam z nim kataktu a kiedy zadzwoniłam do szpitala powiedziano mi ze mam sobie pojsc do innego ginekologa i jesli on stwierdzi ze jest ok to mam chodzic tak do 2 tyg po terinie a wtedy dopiero sie zgłosic ale dla mnie to troche chore przeciez nie bede chodziła co 2 dni do ginekologa a z kad bede wiedziała ze np wody nie sa zielone??

Udostępnij ten temat:

• 2 strony +
  • 1
  • 2