Forum Mamazone.pl: hemoroidy - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 6 strony +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

hemoroidy Oceń temat: -----

#61 Użytkownik nie jest zalogowany   demetria 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 125
  • Rejestracja 28-May 11
  • Locationpodkarpackie

Napisano 21.06.2011 - 09:31

Ja niestety w ciąży mam też problem z hemoroidami spowodowane są chyba w dużej mierze zaparciami. Niestety jeśli przynajmniej raz dziennie nie zrobię porządnej fufy pomimo tego, że nie odczuwam "zapracia" to wychodzą hemoroidy. Stosuję maść Posterisan i łagodzi co nieco objawy, ale zgodnie z tym co pisze na ulotce niestety nie zmniejsza ona hemoroidów. A ich rozmiar nie jest zbyt optymistyczny. Pytałam ginia o nie, ale w ciąży powiedział mi, że tylko Posterisan. Natomiast powiedział, że ładnie można je wyleczyć po ciaży. I tu wiem od koleżanki, która po urodzeniu miała straszny problem z hemoroidami (bolały ją bardziej niż szwy, cięcia i cała reszta) wyskoczyły jej hemoroidy wielkości śliwek :wacko: udała się do proktologa i ten kazał jej 4 razy dziennie stosować Diosminę. Sama Diosmina jest na receptę, ale są inne preparaty zawierające diosmine np. Diosminex. Obawiam się tylko, czy przy karmieniu piersią można to bezpiecznie stosować. Czy któraś z Was może konsultowała to z lekarzem ?
Dołączona grafika

#62 Użytkownik nie jest zalogowany   katcza 

• kasieńka :-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4661
  • Rejestracja 07-January 10

Napisano 21.06.2011 - 10:20

tylko że pewnie diosminex będzie zawierał "śladowe" ilości diosminy (cos na zasadzie kwasu foliowego, leki na receptę zawierają go 12 mg a fiolik (bez recepty) aż 0.04 czy jakoś tak <_<
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#63 Użytkownik nie jest zalogowany   demetria 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 125
  • Rejestracja 28-May 11
  • Locationpodkarpackie

Napisano 21.06.2011 - 10:34

No właśnie, że dawka jest podobna 500mg zdaje się, koleżanka sama sprawdzała, bo nie chciało jej się chodzić po następną receptę...
Dołączona grafika

#64 Użytkownik nie jest zalogowany   Hannah25609 

• "Szyszunia" :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2782
  • Rejestracja 21-May 10

Napisano 21.06.2011 - 10:46

Wyświetl postUżytkownik demetria dnia 21.06.2011 - 09:31 napisał

Ja niestety w ciąży mam też problem z hemoroidami spowodowane są chyba w dużej mierze zaparciami. Niestety jeśli przynajmniej raz dziennie nie zrobię porządnej fufy pomimo tego, że nie odczuwam "zapracia" to wychodzą hemoroidy. Stosuję maść Posterisan i łagodzi co nieco objawy, ale zgodnie z tym co pisze na ulotce niestety nie zmniejsza ona hemoroidów. A ich rozmiar nie jest zbyt optymistyczny. Pytałam ginia o nie, ale w ciąży powiedział mi, że tylko Posterisan. Natomiast powiedział, że ładnie można je wyleczyć po ciaży. I tu wiem od koleżanki, która po urodzeniu miała straszny problem z hemoroidami (bolały ją bardziej niż szwy, cięcia i cała reszta) wyskoczyły jej hemoroidy wielkości śliwek :wacko: udała się do proktologa i ten kazał jej 4 razy dziennie stosować Diosminę. Sama Diosmina jest na receptę, ale są inne preparaty zawierające diosmine np. Diosminex. Obawiam się tylko, czy przy karmieniu piersią można to bezpiecznie stosować. Czy któraś z Was może konsultowała to z lekarzem ?

Ja w ciąży diosminex po zakończeniu pierwszego trymestru. Do tej pory biorę niestety mimo to zrobiły mi się żylaki. Natomiast z hemoroidami w ogóle n ie miałąm problemu nawet po porodzie.
Asertywność nie wyklucza uprzejmości. Chęć wyrażenia własnej opinii nie usprawiedliwia chamstwa.

Dołączona grafika[/url]
Dołączona grafika[/url]

#65 Użytkownik nie jest zalogowany   PaulinaZet 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 112
  • Rejestracja 30-December 10

Napisano 07.09.2011 - 15:21

Mi tez po porodzie wyszły hemoroidy, tylko nie wiem czy na zewnatrz bo w lusterku jakos nie moge tego dojrzec :) ale chyba tak bo przy myciu wyczuwam taka poduszeczkę. Wybrałam już 3 paczki czopków (miałam Posterisan i ProctoHemolan) i nic.....nadal przy załatwianiu się jest ból i hemoroid krwawi. Dodam, że kupy nie robię codziennie. Od zawsze tak miałam, a teraz karmię piersią i moja dieta jest strasznie monotonna (zero nabiału, owoców też nie bardzo bo dziecko ma kolki i jak tylko cos zjem od razu jest wycie :/ ). Ginekolog doradziła spotkanie z proktologiem...jakoś mi nie spieszno na to spotkanie ;) Ile opakowań czopków trzeba wybrać, żeby to w miarę przeszło czy już raczej na pewno powinnam isc do specjalisty?
Dołączona grafika

#66 Użytkownik nie jest zalogowany   jaca_randa 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2592
  • Rejestracja 20-July 10

Napisano 07.09.2011 - 16:43

Spróbuj siemię lniane. Jest zdrowe, nie zaszkodzi Małej, a idealnie pomaga się wypróżniać. Trzeba zalać łyżkę-dwie siemienia gorącą wodą, poczekać aż zrobi się z tego taka... galaretka i zjeść. W smaku to jest neutralne, a robi dobrze w jelitach - daje taki poślizg.
Ja miałam hemoroidy po obu porodach, zniknęły same bez śladu. Czasem ratowałam się jakimiś czopkami lub maściami, ale grunt to unormować wypróżnienia.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#67 Użytkownik nie jest zalogowany   PaulinaZet 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 112

Napisano 05.10.2011 - 14:48

Wyświetl postUżytkownik jaca_randa dnia 07.09.2011 - 16:43 napisał

Spróbuj siemię lniane. Jest zdrowe, nie zaszkodzi Małej, a idealnie pomaga się wypróżniać. Trzeba zalać łyżkę-dwie siemienia gorącą wodą, poczekać aż zrobi się z tego taka... galaretka i zjeść. W smaku to jest neutralne, a robi dobrze w jelitach - daje taki poślizg.
Ja miałam hemoroidy po obu porodach, zniknęły same bez śladu. Czasem ratowałam się jakimiś czopkami lub maściami, ale grunt to unormować wypróżnienia.

Dzieki jaca-randa, znam siemię bo mialam wrzody na dwunastnicy. Stosowalam i rzeczywiscie pomoglo. Jednak ja gotuję przez 5min zeby te gluty były naprawdę porządne :) Troche się leniłam z tym piciem i problem powrocil. Wyprobowalam kolejne czopki i POMOGŁY! ;) Mogę je polecic - nazywają się Proktis-M i kosztują około 30zł (jak wiekszosc tego typu lekow).
Dołączona grafika

#68 Użytkownik nie jest zalogowany   Thyria 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 590
  • Rejestracja 01-August 11
  • LocationWejherowo

Napisano 10.10.2011 - 09:38

Wyświetl postUżytkownik PaulinaZet dnia 05.10.2011 - 14:48 napisał

Dzieki jaca-randa, znam siemię bo mialam wrzody na dwunastnicy. Stosowalam i rzeczywiscie pomoglo. Jednak ja gotuję przez 5min zeby te gluty były naprawdę porządne :) Troche się leniłam z tym piciem i problem powrocil. Wyprobowalam kolejne czopki i POMOGŁY! ;) Mogę je polecic - nazywają się Proktis-M i kosztują około 30zł (jak wiekszosc tego typu lekow).

A ja mam problem od dłuższego czasu .. czasem przechodziło samo, ale powraca .. Najlepsze były lewatywy raz w tygodniu .. ale to nic przyjemnego, a i warunki muszą być odpowiednie ..
Teraz staram się jeść codziennie - max co drugi dzień otręby i dużo pić .. Niestety polepsza się tylko trochę, więc czas na siemie ..
PaulinaZet Dzięki za podpowiedź, chyba zaopatrze się w to Proktis-M .. może będzie lepiej :)

#69 Użytkownik nie jest zalogowany   PaulinaZet 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 112

Napisano 10.10.2011 - 11:59

Ja piję bardzo dużo, zeby miec mleko dla Ali, ale to niewiele daje. Nie jem nabiału prawie wcale (kolki u dziecka) i tu moim zdaniem lezy problem. A Proktis-M o dziwo mi pomogl, juz myslalam, ze bede skazana na cierpienie już zawsze :/ Te czopki sa z kwasem hialuronowym, zablizniają hemoroida. Wiadomo, ze na każdego co innego działa, ale warto probować, żeby sobie ulżyć.
Dołączona grafika

#70 Użytkownik nie jest zalogowany   Ann 

• Mommy :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1332
  • Rejestracja 21-June 10

Napisano 10.10.2011 - 22:28

Ooo, to się zdziwiłam, większości pacjentów pomaga Posterisan. Mnie też pomógł, gdyż mój problem mooocno wyszedł na zewnątrz. Najsilniejszy lek na rynku, to Posterisan H, z hydrokortyzolem, ale nie wolno wówczas karmić.
Czasem zdarza się, że jeśli hemoroid już jest na zewnątrz dochodzi do infekcji grzybiczej ( no niestety, one są wszędzie :( )
i warto, na prawdę warto posmarować jeszcze dodatkowo maścią np. Clotrimazolum (większość kobiet kiedyś używała, niestety i posiada w apteczce) I pomaga, wtedy leki przeciw hemoroidowe mają łatwy dostęp do miejsca zajętego chorobowo.
Zdrówka życzę i jak najmniej przygód z wstrętnymi h ;)

Dołączona grafika

#71 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• singiel-k ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13665
  • Rejestracja 18-April 11

Napisano 10.10.2011 - 22:42

Zadam zapewne głupie, wręcz infantylne pytanie, ale...jak wyglądają hemoroidy?
Mi coś tam się zrobiło. Piszę coś, bo do tej pory byłam pewna, że to hemoroidy, ale teraz po waszych opisach nie jestem. To coś jakby zwisający kawałek skóry nad odbytem, nie boli, nie przeszkadza, niczego mi nie utrudnia, nie krwawi. Po prostu sobie jest.

Masz jakieś wątpliwości? Problem z forum?
Zapraszam na priv, pomogę.

#72 Użytkownik nie jest zalogowany   copyfax 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4798
  • Rejestracja 26-October 10

Napisano 10.10.2011 - 23:10

Nie wiem, ale mi po pierwszej ciąży pomógł posterisan.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Nie można żyć przeszłością- bo każdy nasz dzień będzie wyglądał jak wczoraj. Nie można też żyć jutrem bo może ominąć nas to co wydarzy się dziś. Trzeba żyć chwilą.

#73 Użytkownik nie jest zalogowany   maggy 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2
  • Rejestracja 13-October 11

Napisano 13.10.2011 - 22:47

Ja dostalam po porodzie mojego synka. Szybko poszlam do apteki po masc na hemoroidy,bo do lekarza sie wstydzilam ale nie zbyt pomogly. Za to kolezanka polecila mi HEMOR RITE urzadzenie do krioterapii hemoroidow. Urzywalam tego przez pare tygodni i ustapila jak reka odjal. Teraz odpukac spokoj od paru miesiecy. Mam nadzieje, ze to cholerstwo nie powroci. Polecam mi na prawde pomoglo.

#74 Użytkownik nie jest zalogowany   .Villemo. 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3062
  • Rejestracja 05-April 11

Napisano 14.10.2011 - 07:43

Wyświetl postUżytkownik M@rtuśka dnia 10.10.2011 - 22:42 napisał

Mi coś tam się zrobiło. Piszę coś, bo do tej pory byłam pewna, że to hemoroidy, ale teraz po waszych opisach nie jestem. To coś jakby zwisający kawałek skóry nad odbytem, nie boli, nie przeszkadza, niczego mi nie utrudnia, nie krwawi. Po prostu sobie jest.

zapytaj wujka google :)calkiem ciekawe zdjecia mozna znalezc. a ja tak miala w ciazy i powiedzialam doktorce zeby mi cos przepisala. dostalam jakies czopki ale to 'cos' samo zniknelo. niestety jakies czas po porodzie wrocilo, w wiekszej ilosci i zaczelo swedziec i piec, wiec czopki wczesniej przepisane byly jak znalazl :) sie nazywaja hemorol..

#75 Użytkownik nie jest zalogowany   zenkowa 

• Jam jest Zenkova :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4732
  • Rejestracja 08-July 10
  • LocationDarłowo zachodniopomorskie

Napisano 14.10.2011 - 07:58

Wyświetl postUżytkownik M@rtuśka dnia 10.10.2011 - 22:42 napisał

Wiesz co, moja koleżanka kiedyś przyrównała hemoroidy do malutkiej kiści winogrona :ph34r:

Ja swoich nie widziałam, bo były w środku. Ale czasami do dzisiaj potrafią o sobie przypomnieć w sytuacjach kiedy nie mogę się załatwić :ph34r:

VILLEMO87 te zdjęcia są straszne :ph34r:
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
7.08 usłyszałam pytanie " Ola zostaniesz moją żoną? Wyjdziesz za mnie?" To były najpiękniejsze słowa jakie mogłam usłyszeć do tej pory. Oczywiście powiedziałam Taaak:)
Stosuję dietę cud ;) [;)] Jem wszystko, a jak schudnę będzie cud :P [:P]

#76 Użytkownik nie jest zalogowany   .Villemo. 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3062
  • Rejestracja 05-April 11

Napisano 14.10.2011 - 08:04

Wyświetl postUżytkownik zenkowa dnia 14.10.2011 - 07:58 napisał

Wiesz co, moja koleżanka kiedyś przyrównała hemoroidy do malutkiej kiści winogrona :ph34r:

no ale czasem to powiedzy ze tylko jeden winogronek jest :P rozowiutki :P a na necie to juz sa powazne przypadki pokazane :P ja mialam jednego, potem moze z 3.. ? nie wiem dokladnie :P ale jak sie cos pokazuje to najlepiej od razu dzialac bo potem ciezko to zniszczyc, a nawet po operacji lubia powracac - w koncu to żylaki...

#77 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• singiel-k ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13665
  • Rejestracja 18-April 11

Napisano 15.10.2011 - 17:56

No właśnie to chciałam napisać, ze googe pokazuje już zaawansowane, takie duże i fuj. Dlatego nie mam z czym porównać. To co widziałam w lusterku nie wygląda jak kiść ;) tylko jak, no wiszący kawałek skóry.Dołączona grafika
Masz jakieś wątpliwości? Problem z forum?
Zapraszam na priv, pomogę.

#78 Użytkownik nie jest zalogowany   copyfax 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4798
  • Rejestracja 26-October 10

Napisano 15.10.2011 - 19:49

Jezu jaki temat, tak sobie teraz pomyślałam, że my baby to mamy przesr... z tymi udogodnieniami w ciąży i po ciąży...
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Nie można żyć przeszłością- bo każdy nasz dzień będzie wyglądał jak wczoraj. Nie można też żyć jutrem bo może ominąć nas to co wydarzy się dziś. Trzeba żyć chwilą.

#79 Użytkownik nie jest zalogowany   avocado 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1
  • Rejestracja 21-October 11

Napisano 21.10.2011 - 23:08

Kurcze ja tez stosuje ten hemor rite i jest zarombisty, chociaz mrozi ze jasny gwint. Jak macie szanse to dostac to nie ma sie co zastanawiac. Pozdrawiam

#80 Użytkownik nie jest zalogowany   demetria 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 125
  • Rejestracja 28-May 11
  • Locationpodkarpackie

Napisano 22.10.2011 - 14:20

Wyświetl postUżytkownik avocado dnia 21.10.2011 - 23:08 napisał

Kurcze ja tez stosuje ten hemor rite i jest zarombisty, chociaz mrozi ze jasny gwint. Jak macie szanse to dostac to nie ma sie co zastanawiac. Pozdrawiam

Znowu te reklamy !!!
Dołączona grafika

Udostępnij ten temat:

• 6 strony +
  • « Pierwsza
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6