Forum Mamazone.pl: Espumisan krople - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 4 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Espumisan krople Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   kubusiowamama 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7
  • Rejestracja 21-November 10

Napisano 21.11.2010 - 15:08

Dziewczyny dostałam od znajomych niemieckie krople Espumisan na koleczkę czy ktoś wie jak stosować je u noworodka, syncio ma 3 tyg.? z góry dzięki za odpowiedź. czy ktoś w ogóle te krople używał? są skuteczne?
Dołączona grafika

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Urszula :) 

• Ejjjjjjjjjjjjjjjj
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6690
  • Rejestracja 13-April 10
  • Locationzachodniopomorskie

Napisano 21.11.2010 - 17:56

powiem tak: na kroplach jest napisane niby chyba by stosować od 2 miesięcy u dziecka. ale ja już stosuje u mojej malutkiej, nie cały czas tylko jak na mocne napady że nie wiem co jej jest. tak więc ja stosuje espumisam gdzieś tak od 4 tygodnia małej.

#3 Gość_Aneta_*

• Grupa Guests

Napisano 21.11.2010 - 20:53

Po konsultacji z pediatrą stosowałam 15 kropli na łyżeczkę i podawałam prosto do buzi. Po 15 minutach ból brzuszka mijał. Kropelki podawałam już od drugiego tygodnia życia malutkiej

#4 Gość_Magda_*

• Grupa Guests

Napisano 21.11.2010 - 22:23

Mój synek od 2 tygodnia życia miał kolki i to takie naprawdę ostre trwające czasem i dwie godziny.Podawałam mu "INFACOL" i naprawdę mu to pomagało.Raz się skusiłam na Espumisan i niestety było tylko jeszcze gorzej, wiec musisz wypróbować niestety na swoim maluszku co mu służy. Natomiast Espumisan podwałam mu po 10 kropelek do butelki {bo nie karmiłam piersią} 4 razy na dobę.Nie wolno przekraczać 40 kropelek w ciągu doby.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   ewka311 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1000
  • Rejestracja 07-November 09

Napisano 21.11.2010 - 22:35

ja używałam espumisan ale polski i dawałam 10 kropli :) w razie problemów
Dołączona grafika

[url=http://www.suwaczki.com/]Dołączona grafika[/url

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   jaca_randa 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2592
  • Rejestracja 20-July 10

Napisano 22.11.2010 - 09:58

Wyświetl postUżytkownik ewka311 dnia 21.11.2010 - 22:35 napisał

ja używałam espumisan ale polski i dawałam 10 kropli :) w razie problemów

Nam nie Espumisan pomógł. Poprawiło się dopiero po SAB simplexie.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   aklokos 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 339
  • Rejestracja 16-July 10

Napisano 22.11.2010 - 10:32

my uzywalismy espumisan ale Pl i niesety nie działał.. uzywaliśmy od 1 tygodnia zycia.. bo Piotruś od rzu miał kolki. polecam gripewater czyli woda koperkowa jest o niebo lepsza...
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#8 Gość_Monika_*

• Grupa Guests

Napisano 22.11.2010 - 13:46

mojemu synkowi pomaga esputicon jest wydajny polecam

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • Rejestracja 03-November 09
  • LocationToruń

Napisano 22.11.2010 - 18:40

My podawaliśmy Espumisan Nasz i pomagał jak i Kamilkowi tak i Damiankowi jest od 1miesiąca ale wcześniej dawałam połowę dawki i nie 3 razy a dwa razy dziennie

#10 Gość_Justyna_*

• Grupa Guests

Napisano 22.11.2010 - 20:11

używamy debridat - pomaga, ale jest niestety na receptę

#11 Gość_catrinka_*

• Grupa Guests

Napisano 23.11.2010 - 13:52

Wyświetl postUżytkownik kubusiowamama dnia 21.11.2010 - 15:08 napisał

Dziewczyny dostałam od znajomych niemieckie krople Espumisan na koleczkę czy ktoś wie jak stosować je u noworodka, syncio ma 3 tyg.? z góry dzięki za odpowiedź. czy ktoś w ogóle te krople używał? są skuteczne?

Mam nadzieję, że nie podajesz swojemu 3 tygodniowemu Maleństwu Esputicon tylko masz na myśli SapSimple?? :unsure:

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   kubusiowamama 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7

Napisano 23.11.2010 - 14:19

Wyświetl postUżytkownik catrinka dnia 23.11.2010 - 13:52 napisał

Mam nadzieję, że nie podajesz swojemu 3 tygodniowemu Maleństwu Esputicon tylko masz na myśli SapSimple?? :unsure:

hej krople to espumisan,wczoraj była położna i mówiła że te krople są ok. catrinka wiesz coś czego ja nie wiem na temat tych kropli?? :unsure:
Dołączona grafika

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   martuśka4854576631 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1661
  • Rejestracja 21-April 10

Napisano 23.11.2010 - 18:03

Wyświetl postUżytkownik catrinka dnia 23.11.2010 - 13:52 napisał

A czemu? Nam pediatra poleciła Esputicon ?

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Milka19138 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2276
  • Rejestracja 24-February 10

Napisano 23.11.2010 - 19:13

ja podawałam espumisan od 3 tyg. (z polecenia położnej) ale połowe zalecanej dawki i nic nie pomagało,pózniej podawałam debridat pomogło na około 3 tyg.,pózniej wode koperkową troche pomagała ale nie do końca i wróciłam do kropel - Espumisan ale już do zalecanej dawki po miesiącu i dawałam 2 razy dziennie po 15 kropel-kolki zniknęły około 9 tygodnia i do dziś już nie ma :D także krople polecam ale po miesiącu życia dziecka i w zalecanych dawkach :)
Dołączona grafika

#15 Gość_catrinka_*

• Grupa Guests

Napisano 24.11.2010 - 08:14

Wyświetl postUżytkownik kubusiowamama dnia 23.11.2010 - 14:19 napisał

hej krople to espumisan,wczoraj była położna i mówiła że te krople są ok. catrinka wiesz coś czego ja nie wiem na temat tych kropli?? :unsure:

Nie chcę się wtrącać, mimo że już to wyżej zrobiłam, to sprawa każdego z osobna, ale tak małemu Dziecku podawać tak silne krople to wg mnie jest szczyt głupoty. Nam wyraźnie Pediatra powiedział, że nie należy ich podawać do skończenia przez Dziecko 3 miesiąca życia. Zamiast truć Dziecko Lekarz zalecił nam wkładanie suchej rurki w dupkę, by uszły gazy, bo pewnie z tym masz problem

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   jomiko 

• matka króla :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4390
  • Rejestracja 03-March 10

Napisano 24.11.2010 - 10:11

przede wszystkim to one nie są silniejsze od innych bo jest wersja specjalnie dla dzieci. A po drugie mojemu dziecku przyniosły ulgę w bólu i tylko to sie liczy że mu pomogłam. a wkładaniem palca czy patyczka zbyt często można rozleniwić jelita tego pediatra nie mówił?

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   kubusiowamama 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7

Napisano 24.11.2010 - 12:46

Wyświetl postUżytkownik catrinka dnia 24.11.2010 - 08:14 napisał

Nie chcę się wtrącać, mimo że już to wyżej zrobiłam, to sprawa każdego z osobna, ale tak małemu Dziecku podawać tak silne krople to wg mnie jest szczyt głupoty. Nam wyraźnie Pediatra powiedział, że nie należy ich podawać do skończenia przez Dziecko 3 miesiąca życia. Zamiast truć Dziecko Lekarz zalecił nam wkładanie suchej rurki w dupkę, by uszły gazy, bo pewnie z tym masz problem

byłam u pediatry, krople są w porządku można je podawać dziecku, szczyt głupoty? nie sądzę ale każdy ma prawo do swojej opinii. jak pisałam młody gazy ma ale strasznie się przy tym krzywi. pozdrawiam wszystkie mamy ze 'szczytem głupoty', które niosą ulgę swoim dzieciom stosując espumisan ;)
Dołączona grafika

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   jomiko 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4390

Napisano 24.11.2010 - 13:15

szczytem głupoty jest krytykowanie decyzji matki która dba o zdrowie swojego dziecka. kubusiowa mamo niczym sie nie przejmuj mój też żyje i nic mu nie jest - nie otrułam go. :rolleyes:

#19 Gość_catrinka_*

• Grupa Guests

Napisano 25.11.2010 - 11:42

Robicie swojemu Dziecku krzywdę, ale to moje zdanie i na tym to zakończę. Zapytałaś o opinię to ją napisałam i nie będę Ci słodzić skoro w moim odczuciu robisz źle :) Uzależniasz Dziecko od leków.

Powtórzę się jeszcze raz każda Mama ze swoim Dzieckiem może robić to co chce, ale widzę, że Niektórzy strasznie boją się krytyki

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   jomiko 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4390

Napisano 25.11.2010 - 12:17

skoro pytała pediatry to chyba nie jesteś mądrzejsza od lekarza? A skoro mowa o uzależnianiu dziecka od leków to nie podawaj dziecku kompletnie żadnych lekarstw bo np środki przeciwbólowe też uzależniają. biedne dziecko ma cierpieć bo ty uważasz że większą krzywdą jest podać mu krople. Dla mnie sadyzmem jest wkładanie dziecku rurki w pupę skoro istnieją inne metody. nie rozumiem cię - uważasz że akurat twój pediatra jest najlepszym specjalistą w kraju i absolutnie trzeba mu wierzyć ślepo we wszystko co powie? ja wszystko co podaje młodemu konsultuję w co najmniej 2 - 3 źródłach i nikt mi nie mówił że Espumisanem truję swoje dziecko! I obrażasz mnie mówiąc że robię mojemu dziecku krzywdę! :angry:

Udostępnij ten temat:

• 4 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »