Forum Mamazone.pl: Ból gardła u niemowlaka - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Ból gardła u niemowlaka Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Maye3ka 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 664
  • Rejestracja 26-March 10

Napisano 22.11.2010 - 13:42

Mamazonki proszę pomóżcie!
Od kilku dni jestem bardzo przeziębiona, boli mnie gardło i strasznie kaszlę. Cieszyłam się, że mój 10-miesięczny synek nie zachorował, ale od 2 dni, wkłada rączki do buzi i strasznie płacze. Próbowałam zajrzeć mu do gardełka i rzeczywiście jest lekko zaczerwienione, trochę furczy mu w nosku, ale nie jest to katar, nie ma gorączki, więc nie chcę iść do lekarza, bo zaraz mi wlepi "zapobiegawczo" antybiotyk. Co takiemu dziecku podać???
z góry dziekuję za poradę :)
Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   jaca_randa 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2602
  • Rejestracja 20-July 10

Napisano 22.11.2010 - 13:48

Wapno w syropku mu daj i witaminkę C (cebion) w kroplach. Możesz też dać Oscillococinum, takie homeopatyczne kuleczki. No i nawadniaj, najlepiej niech jak najczęściej coś ciumcia, żeby się to gardełko spłukiwało. Aha, jeszcze pomagają inhalacje - dla dzieci jest dobry pulmex baby, smaruje się tym plecki i klatkę piersiową. Wygrzewaj, ale nie przegrzewaj i zadbaj o dobre nawilżenie powietrza w pokoju.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   ewka311 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1000
  • Rejestracja 07-November 09

Napisano 22.11.2010 - 13:49

Wyświetl postUżytkownik Maye3ka dnia 22.11.2010 - 13:42 napisał

Od kilku dni jestem bardzo przeziębiona, boli mnie gardło i strasznie kaszlę. Cieszyłam się, że mój 10-miesięczny synek nie zachorował, ale od 2 dni, wkłada rączki do buzi i strasznie płacze. Próbowałam zajrzeć mu do gardełka i rzeczywiście jest lekko zaczerwienione, trochę furczy mu w nosku, ale nie jest to katar, nie ma gorączki, więc nie chcę iść do lekarza, bo zaraz mi wlepi "zapobiegawczo" antybiotyk. Co takiemu dziecku podać???

na katar dobra jest maść majerankowa lub maść pulmex rozgrzewająca :) która pomaga też na ból gardła :) bez recepty radzę jednak obserwować dziecko i jak coś udać się do lekarza a dlaczego zapobiegawczo antybiotyk przecież on powinien być ostatecznością
Dołączona grafika

[url=http://www.suwaczki.com/]Dołączona grafika[/url

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Maye3ka 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 664
  • Rejestracja 26-March 10

Napisano 22.11.2010 - 13:58

Super, bardzo dziękuję i pozdrawiam :)
Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   ewka311 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1000
  • Rejestracja 07-November 09

Napisano 22.11.2010 - 14:00

Wyświetl postUżytkownik Maye3ka dnia 22.11.2010 - 13:58 napisał

Super, bardzo dziękuję i pozdrawiam :)

zdrówka życzę
Dołączona grafika

[url=http://www.suwaczki.com/]Dołączona grafika[/url

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Coffee 

• M, M, M i Ja
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 11900
  • Rejestracja 21-July 10
  • LocationMazowieckie

Napisano 22.11.2010 - 14:08

inchalacje albo Ambrosol syrop za 12 zł
Zakochana w uśmiechu synów
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sprzedaję:

Ciuszki I
Ciuszki II
Ciuszki III
Ciuszki IV
Ciuszki V
Ciuszki IV

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Patrycja_M 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 308
  • Rejestracja 16-July 10

Napisano 22.11.2010 - 17:41

TANTUMVERDE w areozolu
Dołączona grafika

#8 Gość_minka_*

• Grupa Guests

Napisano 23.11.2010 - 21:11

Wyświetl postUżytkownik Patrycja_M dnia 22.11.2010 - 17:41 napisał

TANTUMVERDE w areozolu

popieram - moja doktorka kazała dziecku tym psikać nawet przy bolesnym ząbkowaniu ze stanami zapalnymi więc polecam ^_^

#9 Gość_gosia_*

• Grupa Guests

Napisano 23.11.2010 - 21:21

Witam.proponuje psiknąć małemu Tantum Verde.Starsza pani doktor mojekmu 5 miesięcznemu przepisała. A na kaszel syrop prawoślazowy.Pozdrawiam

#10 Gość_gosia_*

• Grupa Guests

Napisano 23.11.2010 - 21:25

Wyświetl postUżytkownik gosia dnia 23.11.2010 - 21:21 napisał

Witam.proponuje psiknąć małemu Tantum Verde do gardełka 3 razy dziennie.Starsza pani doktor mojemu 5 miesięcznemu synkowi przepisała. A na kaszel syrop prawoślazowy. Do noska nie oszczędzać wody morskiej kilka razy dziennie.Pozdrawiam

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   gusia 

• złotko
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1439
  • Rejestracja 22-October 10
  • Locationpodkarpackie, powiat Dębica

Napisano 24.11.2010 - 19:30

Wyświetl postUżytkownik ewka311 dnia 22.11.2010 - 13:49 napisał

na katar dobra jest maść majerankowa lub maść pulmex rozgrzewająca :) która pomaga też na ból gardła :) bez recepty radzę jednak obserwować dziecko i jak coś udać się do lekarza a dlaczego zapobiegawczo antybiotyk przecież on powinien być ostatecznością

Maść plumex również polecam.Używam jej przy najmniejszym przeziębieniu, dwa razy dziennie i naprawę działa ;)
"Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka." Dante Alighieri

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#12 Gość_catrinka_*

• Grupa Guests

Napisano 25.11.2010 - 12:54

Proponowałabym zacząć od podawania letnich herbatek (nie ciepłych, bo jeszcze bardziej podrażniają gardło), najlepiej malinowych oraz lekkich i nie kwaśnych kompotów.
Możesz profilaktycznie podać wapno Sanosvit najlepiej bez żadnych dodatków, chyba, że Brzdąc nie będzie chciał tego wypić, to w ostateczności podaj smakowe - pamiętaj może uczulać. Do tego witaminę C np. Cebion.
Z typowymi lekarstwami na gardło osobiście bym się wstrzymała, ale to Twoja sprawa

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   maggie 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 24
  • Rejestracja 09-December 10

Napisano 10.12.2010 - 10:27

tak, polecam TANTUMVERDE, to malutkie dziecko wiec trzeba ostrożnie. to delikatny środek. Można też inhalować Zabłocką Mgiełką Solankową, ja jej używam do przepłukiwania gardła, świetnie znosi ból i w ogóle szybko mija. W smaku jest okropna, no ale troche pocierpieć trzeba by przestało boleć :)
Dołączona grafika

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1