Forum Mamazone.pl: Macica jednorożna - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Macica jednorożna

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Julia 

• Grzechotnik
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6286
  • Rejestracja 01-December 09
  • LocationKraków

Napisano 03.12.2010 - 16:43

Chciałabym się dowiedzieć jaki wpływ na zapłodnienie, ciążę, poród oraz zdrowie dziecka wywiera posiadanie macicy jednorożnej.
Chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej na temat, ale bardzo proszę aby w odpowiedzi znalazła się również informacja czy taka budowa może wpływać na zapis KTG w trakcie porodu i w jaki sposób.
Dziękuję :)

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   ewka311 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1000
  • Rejestracja 07-November 09

Napisano 05.12.2010 - 18:02

Wyświetl postUżytkownik Julia dnia 03.12.2010 - 16:43 napisał

Chciałabym się dowiedzieć jaki wpływ na zapłodnienie, ciążę, poród oraz zdrowie dziecka wywiera posiadanie macicy jednorożnej.
Chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej na temat, ale bardzo proszę aby w odpowiedzi znalazła się również informacja czy taka budowa może wpływać na zapis KTG w trakcie porodu i w jaki sposób.
Dziękuję :)

ja mam macicę jedno drożną z prawo zgięciem ale dowiedziałam się o tym w ciąży :) podobno trudniej zajść a ja drugie dziecko zrobiłam po mięsiącu starań !!! pierwsze niby przez te problemy z macicą rodziłam kleszczowo a moja koleżanka mająca coś takiego miała cesarkę !!! ja tam nie odczułam tego ale mój ginekolog uważa że od tego mam tak bolesne miesiączki :( ale ja mam jeszcze chore jajniki i inne choroby więc nie umiem powiedzieć od czego jaki objaw !!! z jednodrożnością mam dwójkę zdrowych maluchów więc chyba nie ma reguł !!!! mimo chorób ciąże przechodziłam super :) mam nadzieję że troszkę pomogłam :)
Dołączona grafika

[url=http://www.suwaczki.com/]Dołączona grafika[/url

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   POŁOŻNA Barbara Pilucik 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 108
  • Rejestracja 26-November 10

Napisano 06.12.2010 - 20:05

Droga Julio, troche za mało danych, żeby udzielić odpowiedzi. Potrzeba kilku dodatkowych informacji. Po pierwsze, czy jama macicy ma wystarczające wymiary? Do oceny tych rozmiarów niezbędna jest dodatkowa diagnostyka, Czy może już ją miałaś? Po drugie, czy jajowód jest drożny? Po trzecie, czy masz owulację?
Jeśli wszystkie te elementy sa spełnione, istnieje duża szansa na potomstwo.Wiele kobiet dopiero w trakcie trwania ciąży dowiaduje się,że jest posiadaczką jednoroznej macicy!
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, polecam wizytę u specjalisty.

Zapisy KTG, czyli ocena dobrostanu płodu, to system monitorowania czynności serca dziecka i czynności skurczowej macicy. Jeśli ciąża osiągnęła juz pewien etap rozwoju ( w małej ciąży jest to trudne, a nawet niemożliwe i w sumie niepotrzebne)to nie powinno być problemów z wykonaniem tego badania.
Trzymam kciuki za powodzenie "przedsięwzięcia"
Pozdrawiam, Baśka Pilucik.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Julia 

• Grzechotnik
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6286
  • Rejestracja 01-December 09
  • LocationKraków

Napisano 06.12.2010 - 21:16

Historia mojej macicy wygląda tak: w drugim miesiącu ciąży miałam krwawienia oraz plamienia. Byłam w szpitalu, robiłam USG w wielu miejscach. Tylko jeden lekarz zauważył, że coś jest nie tak, lecz mówił o macicy dwurożnej, ewentualnie z przegrodą. Zaznaczył ze aby mieć pewność trzeba by mnie "otworzyć", ale z pewnością coś tam jest nie tak.
W połowie ciąży on oraz inni lekarze mówili że jest w porządku, nawet jeśli macica była dwurożna to została rozciągnięta i nie powinno być problemów.
Trzy tygodnie przed terminem dostałam regularnych skurczy co 2 - 4 minuty. Bolało strasznie (a wiem co to ból bo mam kamicę nerkową ;)) KTG nie wykazywało jednak żadnej akcji skurczowej mimo iż lekarze i położne palpacyjnie je wyczuwali (mam lekką nadwagę). Nie było również żadnego rozwarcia (jeden z lekarzy powiedział że jest rozwarcie na palec, ale inny że to "u góry" - nie wiem co miał na myśli). Dziecko było położone miednicowo.
Po 12 godzinach męczarni lekarz zdecydował o cesarskim cięciu podczas którego powiedział, że mam macicę jednorożną i teraz już "wszystko jasne". Nikt mi jednak nie wytłumaczył co to znaczy, a lekarza wykonującego ciecie więcej nie widziałam.
To wszystko co wiem o mojej macicy, na karcie wypisu ze szpitalu nie ma o tym ani słowa.

Pytania które mnie dręczą to co się właściwie stało oraz jak wygląda perspektywa mojej kolejnej ciąży oraz ewentualnie naturalnego (wymarzonego) porodu.

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1