Forum Mamazone.pl: Wkładka wewnątrzmaciczna - spirala - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 2 strony +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Wkładka wewnątrzmaciczna - spirala Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Wenus11 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 40
  • Rejestracja 29-June 10
  • LocationŁódź

Napisano 04.01.2011 - 11:04

Hej dziewczyny!
Mam do was pytanko. Co sądzicie na temat wkładek wewnątrzmacicznych, tzw. spiralek? Zastanawiam się nad jej założeniem i nie wiem czy to dobry pomysł i jaką lepiej założyć.
Napiszcie proszę czy miałyście, albo macie jakieś doświadczenia z tym związane.
Dołączona grafika Dołączona grafika

#2 Gość_minka_*

• Grupa Guests

Napisano 04.01.2011 - 11:38

no ja ekspertem w tej kwestii nie jestem ale jak rodziłam dziecko to była na oddziale dziewczyna która już drugie powiła z wkładki :blink: a ogólnie miała troje, więc ja na pewno tego nie założę bo bym żyła w wiecznym strachu :ph34r:

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Martyna40836 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 864
  • Rejestracja 18-November 09
  • LocationZłotniki

Napisano 04.01.2011 - 23:21

Morderstwo dziecka, oto co sądzę o spirali. Uniemożliwianie zarodkowi, który JEST JUŻ CZŁOWIEKIEM zagnieżdżenia się w macicy. Jeśli ktoś ma ochotę zabić swoje dziecko, to wkładka wewnątrzmaciczna jest doskonałym rozwiązaniem.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   habibi 

• habibi
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2449
  • Rejestracja 01-December 09
  • LocationWarszawa

Napisano 04.01.2011 - 23:46

5% kobiet decydujących się na założenie wkładki ma potem (gdy chce, po wyjęciu) trudności z zajściem w ciążę
paradoksalnie też słyszałam o przypadkach ciąż z wkładką w macicy i to jest dopiero strach bo taką wkładkę można wyciągnąć dopiero po połogu (zagrożenie ciążą pozamaciczną czy poronieniem jest dla mnie zbyt duże bym była za stosowaniem wkładki)
innymi słowy niby masz pewność, a nie masz żadnej
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Wenus11 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 40
  • Rejestracja 29-June 10
  • LocationŁódź

Napisano 05.01.2011 - 11:20

Wyświetl postUżytkownik habibi dnia 04.01.2011 - 23:46 napisał

5% kobiet decydujących się na założenie wkładki ma potem (gdy chce, po wyjęciu) trudności z zajściem w ciążę
paradoksalnie też słyszałam o przypadkach ciąż z wkładką w macicy i to jest dopiero strach bo taką wkładkę można wyciągnąć dopiero po połogu (zagrożenie ciążą pozamaciczną czy poronieniem jest dla mnie zbyt duże bym była za stosowaniem wkładki)
innymi słowy niby masz pewność, a nie masz żadnej

O problemach z ponownym zajściem w ciążę też słyszałam, ale jeżeli chodzi o ciąże pozamaciczne to mój ginekolog powiedział, że jest ich taki sam odsetek jak bez założonej spirali. Podobno wkładka nie predysponuje do ciąż pozamacicznych. Nie wiem co o tym myśleć. :unsure:

Dla tych które chciałyby coś więcej na ten temat wiedzieć: http://www.pfm.pl/u235/navi/199181

Chciałabym, żeby wypowiedziały się też dziewczyny, które miały lub mają wkładkę. Fajnie by było. W końcu informacje najlepsze są z pierwszej ręki. :rolleyes:

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   gusia 

• złotko
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1439
  • Rejestracja 22-October 10
  • Locationpodkarpackie, powiat Dębica

Napisano 05.01.2011 - 11:28

Jak tak czytam Wasze wypowiedzi na ten temat to sama bym się raczej nie zdecydowała na takie rozwiązanie.
"Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka." Dante Alighieri

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#7 Gość_charlie76_*

• Grupa Guests

Napisano 05.01.2011 - 15:25

witam wszystkich
obecnie mam wkladke hormonalna, na ktora zdecydowalam sie po drugim porodzie
korzystam z tego rozwiazania od 3 lat, lada moment beda ja wymieniac
dla mnie wkladka wiaze sie z brakiem okresu, co przy wczesniejszych powaznych problemach z dlugotrwalymi krwawieniami jest niewatpliwym plusem
na poczatku schizowalam i co jakis czas robilam testy ciazowe zeby sie upewnic ze nie zaszlam w ciaze, potem wyszlo mi to z nawyku
poza tym nie zauwazam roznicy - nie czuje dyskomfortu, a poniewaz po drugim porodzie uzywalismy glownie prezerwatyw, zniknal probelm poszukiwania zabezpieczen w trakcie ;)
czytalam o mozliwych efektach niepozadanych, dopytalam o szczegoly lekarza, wiele czasu poswiecilam na przemyslenia, jednak ostatecznie uznalam ze to dobra decyzja dla mnie

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Wenus11 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 40
  • Rejestracja 29-June 10
  • LocationŁódź

Napisano 05.01.2011 - 20:55

Charlie 76, a czy możesz powiedzieć jaką wkładkę masz założoną? Z hormonem czy zwykłą miedzianą?

#9 Gość_charlie76_*

• Grupa Guests

Napisano 12.01.2011 - 12:27

hormonalna - mirena

Wyświetl postUżytkownik Wenus11 dnia 05.01.2011 - 20:55 napisał

Charlie 76, a czy możesz powiedzieć jaką wkładkę masz założoną? Z hormonem czy zwykłą miedzianą?

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Wenus11 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 40
  • Rejestracja 29-June 10
  • LocationŁódź

Napisano 15.01.2011 - 10:35

Też się nad nią zastanawiałam, ale jest strasznie droga. :wacko: A tu dochodzą jeszcze koszty założenia wkładki.

#11 Gość_Aga_*

• Grupa Guests

Napisano 03.02.2011 - 19:18

Wyświetl postUżytkownik Wenus11 dnia 05.01.2011 - 11:20 napisał

O problemach z ponownym zajściem w ciążę też słyszałam, ale jeżeli chodzi o ciąże pozamaciczne to mój ginekolog powiedział, że jest ich taki sam odsetek jak bez założonej spirali. Podobno wkładka nie predysponuje do ciąż pozamacicznych. Nie wiem co o tym myśleć. :unsure:

Dla tych które chciałyby coś więcej na ten temat wiedzieć: http://www.pfm.pl/u235/navi/199181

Chciałabym, żeby wypowiedziały się też dziewczyny, które miały lub mają wkładkę. Fajnie by było. W końcu informacje najlepsze są z pierwszej ręki. :rolleyes:

#12 Gość_Aga_*

• Grupa Guests

Napisano 03.02.2011 - 19:30

Wenus
Ja miałam 3 wkładki miedziane (wszystko z hormonami odpada, bo cierpię na migreny). Wydaje mi się, że większość tych ludzi co się wypowiadają negatywnie na temat wkładek nawet ich na oczy nie widziały. Mnie po założeniu wkładki poprawiła się cytologia, miesiączki zamiast trwać 5-7 dni jak przed wkładką, trwały 2-3 i były skąpe i bezbolesne. Ogólnie wszystkie 3 wspominam bardzo dobrze. Piszę w czasie przeszłym bo rok temu wyciągnęłam ostatnią żeby zostać mamą. No i teraz jestem w 39 tygodniu zdrowej ciąży i czekam z mężem na naszą córeczkę. Udało na się "zajść" po 2 miesiącach prób. Dodam, że po połogu zamierzam znowu wrócić do używania wkładek. Dla mnie to jedyna forma bezpiecznej i skutecznej antykoncepcji (bez hormonów). Pozdrawiam

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Wenus11 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 40
  • Rejestracja 29-June 10
  • LocationŁódź

Napisano 06.02.2011 - 12:02

Witaj Aga. Dzięki za odpowiedź. Ja także mam tę nie fortunną przyjemność z migrenami. Także zastanawiałam się nad miedzianą wkładką. Podobno te z hormonami mają działanie tylko miejscowe, ale bałabym się, że jedna będę miała silniejsze migreny i bym musiała usunąć wkładkę, która wcale nie jest tania. Jeszcze mam trochę czasu, ale raczej już się zdecydowałam. Pozdrawiam! :)

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Aluś 

• Alisz
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1518
  • Rejestracja 13-December 10

Napisano 06.02.2011 - 20:24

oj chyba zawsze demonizuje się rzeczy, z którymi nie miałyśmy do czynienia. Ile się złego kiedyś nasłuchałam o pigułkach, że sie tyje, brzydnie i są problemy z zajściem w ciążę - cały czas czułam się super, poprawiła się cera, włosy, okres się wreszcie wyregulował, a w ciążę zaszłam po 3 miesiącach od odstawienia. Z plastrami anty też było kupę gadania, a znam dziewczyny, które bardzo sobie chwala. Ja też zastanawiam się nad wkładką po ciąży, zawsze to wygodniejsze niż codzienne łykanie pigułek.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

...śpij spokojnie Mały Aniołku...

E.T. go home!Dołączona grafika

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   habibi 

• habibi
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2449
  • LocationWarszawa

Napisano 07.02.2011 - 23:29

Jeśli chodzi o to co ja napisałam negatywnego o wkładce to nie jest demonizowanie tylko przedstawienie faktów.
A wiem o nich po długich konsultacjach z ginekologiem i badaniach bo założenie wkładki rozważałam. I nie sądzę by ktoś zdecydował się na tę formę antykoncepcji nie ufając jej tylko po to by napisać potem- użyłam to już wiem że jest do chrzanu bo w ciążę nie mogę zajść. To jest nielogiczne co piszecie.
Nie trzeba wszystkiego doświadczać by mieć o tym swoje zdanie. Mi wystarczą dobre rady ginekologa - w skrócie "nie polecam jeśli chce mieć pani jeszcze dzieci".
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Wenus11 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 40
  • Rejestracja 29-June 10
  • LocationŁódź

Napisano 08.02.2011 - 09:08

To znaczy, że miałaś już wkładkę i przez to nie możesz zajść w ciążę? Czy po prostu z jakichś powodów w twoim przypadku ginekolog odradzał?

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   habibi 

• habibi
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2449
  • LocationWarszawa

Napisano 08.02.2011 - 09:57

Wenus nie miałam, odradzał bo chcę jeszcze urodzić. Powiedział, że każdej pacjentce która planuje kolejne ciąże odradza tę metodę.
Dodatkowo przy wkładce bardzo często są obfitsze i dłuższe miesiączki czego bym nie zniosła i z tego względu też odradzał. Ja mam miesiączki po 5-7dni i teraz no-spa pomaga ale przed ciaza pomagal ketonal ;)
U mnie wkładka byłą bardzo wskazana bo antykoncepcja hormonalna jest u mnie dość ryzykowna a chcę mieć pewność, że przez najbliższe co najmniej 3 lata w ciążę nie zajdę. Wyboru więc dużego nie mam. Zamiast wkładki proponował mi krążek dopochwowy taki na 21 dni.
Finalnie zdecydowaliśmy, że spróbuję pigułek, niestety jednak mój organizm odmówił współpracy. Aktualnie badam się w tym kierunku i nawet przy dobrych wynikach na hormony się nie zdecyduję raczej.
Jednak jak masz niczym nieograniczony wybór to proponuję zastanowić się nad każdą metodą. Przy wkłądce koniecznie się przebadaj- cytologia i może usg macicy zeby wykluczyc ewentualne poporodowe zmiany/niezagojenia itp.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   mrazniewska 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2
  • Rejestracja 08-February 11

Napisano 08.02.2011 - 13:51

ja miałam wkładkę. Dobrze założona prawie w 100% ma działanie antykoncepcyjne. Jednak czasem wkładka potrafi sie przesunąć i stąd czasem się słyszy że z wkładką dziewczyna w ciążę zaszła. Minusem wkładki jest fakt że są bardzo obfite miesiączki. I drugim minusem jest fakt, że wkładka działa wczesnoporonnie, bo może dojść do zapłodnienia ale jajeczko się nie zagnieżdża.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Wenus11 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 40
  • Rejestracja 29-June 10
  • LocationŁódź

Napisano 15.02.2011 - 01:08

Z tym działaniem wczesnoporonnym to chyba się trochę wyolbrzymia problem. podobno te nowoczesne wkładki tak już nie działają. Jeśli zdarzy się coś takiego to podobno nie częściej niż naturalnie, bez wkładki.

#20 Gość_siirerda_*

• Grupa Guests

Napisano 15.02.2011 - 21:06

Wyświetl postUżytkownik mrazniewska dnia 08.02.2011 - 13:51 napisał

ja miałam wkładkę. Dobrze założona prawie w 100% ma działanie antykoncepcyjne. Jednak czasem wkładka potrafi sie przesunąć i stąd czasem się słyszy że z wkładką dziewczyna w ciążę zaszła. Minusem wkładki jest fakt że są bardzo obfite miesiączki. I drugim minusem jest fakt, że wkładka działa wczesnoporonnie, bo może dojść do zapłodnienia ale jajeczko się nie zagnieżdża.

zadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewności. Jest tylko jedna, tak jak to powiedział mój ginekolog: wycięcie macicy.

Udostępnij ten temat:

• 2 strony +
  • 1
  • 2