Forum Mamazone.pl: Koniec umowy o pracę w trakcie urlopu macierzyńskiego - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Koniec umowy o pracę w trakcie urlopu macierzyńskiego Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   masaimara28 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 20
  • Rejestracja 23-August 10

Napisano 05.01.2011 - 10:31

Witam. Otrzymałam już czwartą umowę na czas określony. umowę otrzymałam od listopada 2010 do 21 sierpnia 2011 i podobno jest to zgodne z prawem (bo kryzys...). Termin porodu wyznaczony mam na koniec kwietnia. I teraz mam kilka wątpliwości związanych z urlopem macierzyńskim i ze świadczeniami. Czy urlop macierzyński przysługuje mi tylko do 21 sierpnia? Jak długo będę w takim przypadku na urlopie macierzyńskim? Czy pracodawca może mi przedłużyć umowę, jeśli będę na macierzyńskim i czy ma prawo ją ze mną rozwiązać?
Dołączona grafika

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   gusia 

• złotko
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1439
  • Rejestracja 22-October 10
  • Locationpodkarpackie, powiat Dębica

Napisano 05.01.2011 - 10:49

Z tego co się orientuje to nie ma obowiązku przedłużać Ci umowy dalej, macierzyński w takim wypadku będzie Ci płacił ZUS normalnie. Jedyny obowiązek pracodawcy to taki, że umowa jak Ci się kończy w trakcie ciąży to musi Ci ją przedłużyć do dnia porodu i później macierzyński też się dostaje ale z ZUS-u.
"Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka." Dante Alighieri

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Phoenix 

• What doesn`t kill you...
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5266
  • Rejestracja 30-September 10

Napisano 05.01.2011 - 12:38

Pracodawca powinien przedłużyć Ci umowę do końca urlopu macierzyńskiego, który tak czy siak jest płacony przez ZUS. Tak mówiła mi moja księgowa.
"Dotąd dwoje choć jeszcze nie jedno. Odtąd jedno choć nadal dwoje." -Karol Wojtyła

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   aanniiaa 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1996
  • Rejestracja 04-August 10
  • LocationSieradz

Napisano 05.01.2011 - 13:40

Ja jestem w podobnej sytuacji. Macierzyński zaczął mi się 17 grudnia a umowę mam do końca stycznia. I z tego co wiem to zakład pracy nie przedłuży mi umowy i macierzyński od lutego będzie wypłacał mi ZUS. Ale w moim przypadku jest mi to na rękę.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Haneczka 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 56
  • Rejestracja 18-August 10

Napisano 24.01.2011 - 10:53

Ano widzicie przepisy się zmieniły i umowę na czas nieokreślony dostać można jedynie w budżetówce:/ ewentualnie w korporacji, a te w wielu przypadkach raczej nie wspierają mam w ciąży :/ plus tego jest taki, że teraz wszystkie umowy będą "ozusowane" (zlecenie, o dzieło itd.) przynajmniej tak słyszałam, więc chyba najlepiej dogadać się z szefem, żeby móc popracować z domu ale działalność założyć.

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   raspberry 

• Jaśkowa
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1951
  • Rejestracja 04-March 11

Napisano 09.04.2011 - 16:24

Mnie się skończy umowa na macierzyńskim i trzeba będzie kombinować...chociaż może to taki "kop" żeby zacząć coś na własny rachunek? Bo przecież koszt niani to dość spory wydatek. O obserwacji małego szkraba jak rośnie, rozwija się i związku emocjonalnym nie wspomnę. Bo przecież "to se ne wrati" i chwile te są bezcenne...cóż życie zweryfikuje.
Dołączona grafika

"KoModa"

Zapraszam do Naszej KoMody! Ubranka nowe i używane dla dzieci, kobiet w ciąży, akcesoria dla dzieci oraz wszystko co może sie przydać rodzicm i ich pociechom! Oferta będzie sukcesywnie uzupełniana! Polecam!

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   mamusiazwrocka 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7
  • Rejestracja 19-November 12

Napisano 19.11.2012 - 23:59

Wyświetl postUżytkownik raspberry dnia 09.04.2011 - 16:24 napisał

Mnie się skończy umowa na macierzyńskim i trzeba będzie kombinować...chociaż może to taki "kop" żeby zacząć coś na własny rachunek? Bo przecież koszt niani to dość spory wydatek. O obserwacji małego szkraba jak rośnie, rozwija się i związku emocjonalnym nie wspomnę. Bo przecież "to se ne wrati" i chwile te są bezcenne...cóż życie zweryfikuje.

I znowu skończę na śmieciówce jak wróce do pracy :(

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   angelikan 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 50
  • Rejestracja 18-November 12

Napisano 20.11.2012 - 12:36

moja siostra zaszła w ciążę 3 miesiące przed końcem umowy i miała mieć przedłużoną tylko na czas porodu, ale dali jej na dwa lata bo kierownik o nią zawalczył i mimo że miała juz mieć umowę na stałe to się cieszy bo jednak ma do czego wracać
Chcesz zamówić wyborne kosze delikatesowe ?

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1