Forum Mamazone.pl: Jak odzwyczaić 2 latka od piersi?? - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Jak odzwyczaić 2 latka od piersi??

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   magdula1712 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2
  • Rejestracja 14-February 11

Napisano 14.02.2011 - 17:09

Bardzo proszę o pomoc,jestem mamą trzech córeczek najmłodsza właśnie będzie miała dwa latka,a ciągle domaga się piersi na żądanie.
Nie toleruje smoka,butelki,ani kaszek choć muszę przyznać że już sama wszystko je i posługuje się od dawna sztućcami.Po mimo śniadań(płatki na mleku),obiadków złożonych z dwóch dań(koniecznie zupka!),kolacji i innych posiłków w ciągu dnia,a nie jest ich mało ponieważ to łasuch niusia wciąż domaga się piersi.Z starszymi córkami nie miałam takich problemów,a tu kompletnie nie wiem co mam robić pokarmu prawie nie ma!!
Pomóżcie proszę!
Pozdrawiam:)

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Milena 

• Milena
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5727
  • Rejestracja 29-October 09
  • LocationBydgoszcz

Napisano 14.02.2011 - 19:50

może posmaruj pierś czymś gorzkim (skojarzyło mi się z ogryzaniem paznokci- wtedy smaruje się gorzkim paluszkiem i podobno ozwyczaja )- nie wiem co mogłoby pomóc bo nie spotkałam sie z dwulatkiem na piersi
Dołączona grafika[/url]

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   copyfax 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4785
  • Rejestracja 26-October 10

Napisano 14.02.2011 - 22:09

Nasunęła mi się tylko jedna odpowiedź; Nie dać. Przecież to nie niemowlę, które nic nie rozumie a już kumaty 2 latek. Wiem co pisze bo mam w domu 2 latkę ;) Jestem ciekawa co odpowie ekspert :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Nie można żyć przeszłością- bo każdy nasz dzień będzie wyglądał jak wczoraj. Nie można też żyć jutrem bo może ominąć nas to co wydarzy się dziś. Trzeba żyć chwilą.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   POŁOŻNA Barbara Pilucik 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 108
  • Rejestracja 26-November 10

Napisano 14.02.2011 - 22:21

Ha, znamy takich amatorów.... Jedną taką miałam w domu :P . Twojej córce nie chodzi już o odżywianie, bo pierś na tym etapie jest już zdecydowanie dodatkiem, raczej emocjonalnym. Kiedy jest przy piersi, ma Ciebie tylko dla siebie. Cudne uczucie: mama na wyłaczność!
Posiłki, które otrzymuje zdecydowania zaspokajaja jej potrzeby żywieniowe i kwestia dalszego karmienia piersią, to tylko umowa między wami dwiema. Jeśli masz tego serdecznie dosyć, to właśnie czas żeby urządzić "Wielkie Pożegnanie z Piersią". Jak to zrobić? Bardzo świątecznie, wcześniej tłumacząc córce, że właśnie np. jutro lub dzisiaj jest ostatni dzień karmienia. Nie tłumacz jej proszę, że już jest za duża, bo może będzie Ci chciała udowodnić, że jest odwrotnie. Potem upieczcie ulubione ciasto, czy coś w tym rodzaju, dmuchanie świeczek lub inna super atrakcja, może jakiś nowy pluszak zamias... I zdecydowanie! Jeśli już raz poinformujesz córkę, że to już koniec to nie łam sie potem i nie zmieniaj decyzji.
Przez kilka dni nie pokazuj jej biustu, bądź zakryta po szyję. Co z oczu, to z serca. Najtrudniejsze będą pierwsze dwie lub trzy noce. Woda do picia, tulenie i ciepła zdecydowana postawa. Tata może bardzo pomóc i wstawać do córki.
Nie wprowadzaj żadnych smoczków, butelek ze smoczkiem i innych takich. To uwstecznianie dziecka na tym etapie rozwoju. Ona jest już na to za DUŻA!
Jeśli jednak to kryzys przejściowy i tak naprawdę jeszcze nie jestes gotowa to poczekaj na odpowiedni moment. Na pewno jej tym nie szkodzisz.
Trzymam kciuki za właściwe decyzje i realizację. Baśka

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   iwonas32206 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 671
  • Rejestracja 24-February 10

Napisano 14.02.2011 - 23:10

moja mama tez miała taki problem z moja siostra -smarowała cycki i musztarda i pieprzem ale niestety nic to nie dało ...
niedawno za to usłyszałam dobry patent - trzeba dziecku powiedzieć ze "cycusie są chore", fortel został uwiarygodniony przez obwiązanie się mamy bandażem w tym miejscu - poskutkowało
to tylko taka dygresja odnośnie rady pani położnej :)
Dołączona grafika

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   magdula1712 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2
  • Rejestracja 14-February 11

Napisano 15.02.2011 - 07:58

Dziękuję bardzo za wspaniałe pomysły na pewno nie omieszkam spróbować:P
Zaczynamy dzisiaj!!
Dam znać czy poskutkowało,mam nadzieję że tak:)
Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich pociechy:**

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   POŁOŻNA Barbara Pilucik 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 108
  • Rejestracja 26-November 10

Napisano 15.02.2011 - 19:07

Trzymam kciuki.
Miłej imprezki, albo "choroby", albo czego tam chcecie.
B.

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1