Forum Mamazone.pl: kichanie w ciąży - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

kichanie w ciąży Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   czekoladka69 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1
  • Rejestracja 18-March 11

Napisano 18.03.2011 - 11:17

Jestem w 20 tygodniu ciąży i od jakiegoś czasu kicham po kilkanaście razy na dzień, a nawet zdarza mi się to w nocy po przebudzeniu. Nie jestem alergiczką i nigdy nie byłam. Czy powinnam o tym wspomnieć mojemu lekarzowi?Czy w jakiś sposób zagraża to ciąży?

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   kacha_k 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 458
  • Rejestracja 14-July 10
  • LocationZielona Góra

Napisano 18.03.2011 - 11:23

wspomniec lekarzowi jasne ze mozesz dla pewnosci :) ale nie sadze ze to cos groznego, raczej jakies dziwne przeziebienie. ja np ostatnio mialam kaszel przez 2tyg - ale.. dopiero jak sie polozylam :blink: caly dzien nic, a jak tylko przyjelam pozycje pozioma zaczynalo sie ;) zasypiac mi bylo ciezko i nic nie pomagalo :blink:

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   _Martex_ 

• Samodzielna MegaMama :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 796
  • Rejestracja 18-March 11
  • LocationZielona Góra

Napisano 18.03.2011 - 11:44

Kurcze ja jestem w 12 tygodniu i od początku mam wrażenie, że kicham dużo więcej niż normalnie. I na pewno nie jestem przeziębiona, ani nie mam alergii. Może nos jakiś wrażliwszy :)
Dołączona grafika Dołączona grafika

#4 Gość_szaza_*

• Grupa Guests

Napisano 18.03.2011 - 11:45

Użytkownik czekoladka69 dnia 18.03.2011 - 11:17 napisał

Jestem w 20 tygodniu ciąży i od jakiegoś czasu kicham po kilkanaście razy na dzień, a nawet zdarza mi się to w nocy po przebudzeniu. Nie jestem alergiczką i nigdy nie byłam. Czy powinnam o tym wspomnieć mojemu lekarzowi?Czy w jakiś sposób zagraża to ciąży?

To pewnie poczatek jakies infekcji. lepiej za wczas powiedziec o tym lekarzowi sa na szczescie lekarstwa dla kobiet w ciazy..

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Slomka 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 384
  • Rejestracja 14-October 10
  • LocationŻary Lubuskie

Napisano 18.03.2011 - 13:11

mi też się wydaje że to nic groźnego no chyba że masz jeszcze jakieś inne objawy przeziębienia lub infekcji, jak pisze Martex83 może to być też przyczyną tego iż w ciąży kobieta jest bardziej wrażliwa na różne zapachy, może masz w domu jakiś odświeżacz powietrza lub coś co wydobywa inny zapach i co jest przyczyną tego że podrażnia śluzówkę nosa i powoduje kichanie.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   mama-uli 

• KasiUla ;)
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1815
  • Rejestracja 08-December 10
  • LocationLulandia :)

Napisano 18.03.2011 - 14:32

Ja w ciąży miałam często czkawkę z tym że raz mi się odbiło góra dwa i koniec :) śmialiśmy się z mężem, że raz to Ulka mówi z brzuszka "tak" a jak dwa razy to "nie" :D

A co do kichania to u mnie też się zmieniło. Przez całe życie kichałam zawsze dwa razy pod rząd - rzadko raz, nigdy więcej niż dwa a po porodzie kicham nawet po siediem, osiem razy pod rząd :D
Moje dziecko też często kicha i nic to nie oznacza, za to mąż gdy kicha to już wiadomo, że bierze go choróbsko.

Ale rzeczywiście jeśli Cię to martwi to zapytaj lekarza.
Najlepiej poproś gina o telefon komórkowy tak, żebyś mogła zawsze do niego zadzwonić - ja do mojego mogłam dzwonić o każdej porze dnia i nocy :)
Dołączona grafika

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   jaca_randa 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2431
  • Rejestracja 20-July 10

Napisano 18.03.2011 - 16:48

To ciekawe! Przyuważ, jak już się urodzi Twoje dziecko, czy dużo kicha.
Jak ja byłam w ciąży to mi się robiło takie głośne wzdychanie, jakby wzdrygiwanie się. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam i po porodzie też mi to zniknęło. Ale, co mnie zszokowało, zauważyłam, że moja córeczka ma coś takiego! Jakby w ciąży ja to za nią robiłam, a jak się urodziła, to już ona...
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   mama-uli 

• KasiUla ;)
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1815
  • Rejestracja 08-December 10
  • LocationLulandia :)

Napisano 18.03.2011 - 18:42

Gawarisz któs pa rusku? :lol:
Dołączona grafika

#9 Gość_czekoladka69_*

• Grupa Guests

Napisano 18.03.2011 - 19:06

Użytkownik mama-uli dnia 18.03.2011 - 18:42 napisał

Gawarisz któs pa rusku? :lol:

Dzięki za wszystkie posty.
Jestem trochę spokojniejsza aczkolwiek zapytam lekarza, bo jak powiadają "wolę dmuchać na zimno" ^_^

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1