Forum Mamazone.pl: Pneumokoki - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Pneumokoki

#1 Gość_szaza_*

• Grupa Guests

Napisano 04.04.2011 - 10:50

Witam.
Mam pytanie odnosnie szczepienia przeciwko pneumokokom, gdyz u mnie w
przychodnii namawiaja nas na te sczepionke do ukonczenia przez dziecko pol roku, sa to trzy szczepienia (300) zl :blink: , juz kupujemy trzy szczepionki na blonice 6w1 i tez koszt 300zl, ale slyszalam ze jest jednorazowa taka szczepionka po pol roku zycia, wolalabym taka zaszcepic corke jak juz.. czy to prawda ze istnieje taka szczepionka? dziekuje za odpowiedzi.. :wub:

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Milena 

• Milena
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5727
  • Rejestracja 29-October 09
  • LocationBydgoszcz

Napisano 04.04.2011 - 11:40

ja szczepię Abi dwiema szczepionkami na pneumokoki (każda po 210zł), nie powiem jak się nazywa bo pilęgniarka strasznie nabazgrała i nie odczytam :)
Dołączona grafika[/url]

#3 Gość_szaza_*

• Grupa Guests

Napisano 04.04.2011 - 11:43

Wyświetl postUżytkownik Matka Wariatka (: dnia 04.04.2011 - 11:40 napisał

ja szczepię Abi dwiema szczepionkami na pneumokoki (każda po 210zł), nie powiem jak się nazywa bo pilęgniarka strasznie nabazgrała i nie odczytam :)

I ta szczepionka jest podana Twojej corci przed pol roczkiem ? widzisz , nie wiem czy to zalezy od miast czy jak, ale u nas sa niby trzy i badz tu teraz madry... chyba ze nas wykorzystuja ci lekarze, bo oni maja jakas prowizje? :unsure:

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Milena 

• Milena
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5727
  • Rejestracja 29-October 09
  • LocationBydgoszcz

Napisano 04.04.2011 - 11:47

nie, młoda dostała pierwszą dawkę miesiąc temu (miała wtedy 8) ale tylko dlatego że poszła do żłobka - gdyby nie to nie szczepiłabym jej wcale
moja pediatra dużo wcześniej mi proponował tą szczepionkę - młoda miła 3 miesiące wtedy - nigdy nie mówiła, że nie wolno jej robić zanim dziecko ukończy pół roku ..

a szczepionek jest wiele chyba - bo miałam dwie opcje do wyboru, tą którą wybrałam i taką z trzema zastrzykami każde po 190zł - gdy zapytałam na czym polega różnica i czy ta tańsza działa pediatra powiedziała że obie działąją a różnica wynika z tego że to są szczepionki różnych firm ..
Dołączona grafika[/url]

#5 Gość_szaza_*

• Grupa Guests

Napisano 04.04.2011 - 13:21

Wyświetl postUżytkownik Matka Wariatka (: dnia 04.04.2011 - 11:47 napisał

nie, młoda dostała pierwszą dawkę miesiąc temu (miała wtedy 8) ale tylko dlatego że poszła do żłobka - gdyby nie to nie szczepiłabym jej wcale
moja pediatra dużo wcześniej mi proponował tą szczepionkę - młoda miła 3 miesiące wtedy - nigdy nie mówiła, że nie wolno jej robić zanim dziecko ukończy pół roku ..

a szczepionek jest wiele chyba - bo miałam dwie opcje do wyboru, tą którą wybrałam i taką z trzema zastrzykami każde po 190zł - gdy zapytałam na czym polega różnica i czy ta tańsza działa pediatra powiedziała że obie działąją a różnica wynika z tego że to są szczepionki różnych firm ..

Aha sama nie wiem ale dziekuje, tanie te wasze szczepionki nasze sa drogie :angry: pozdrawiam

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Cavis 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 377
  • Rejestracja 24-May 10

Napisano 04.04.2011 - 13:44

jest teraz program dla wcześniaków ( o ile dobrze pamiętam) wówczas szczepionka jest darmowa!!!
Dołączona grafika Dołączona grafika [/url]
Dołączona grafika

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Cavis 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 377
  • Rejestracja 24-May 10

Napisano 04.04.2011 - 13:50

tak na 100% wcześniaki.
trzeba zapytać pediatrę o formalności
babka przede mną dostała za free bo mały urodził się przed terminem

szukam w sieci więcej info, ale nie ma:(
Dołączona grafika Dołączona grafika [/url]
Dołączona grafika

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   POŁOŻNA Barbara Pilucik 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 108
  • Rejestracja 26-November 10

Napisano 04.04.2011 - 14:46

Witam
Zalecane szczepienie przeciwko pneumokokom rozpoczyna się przed 6 miesiącem życia i są to tak naprawdę cztery dawki:trzy co 6 tygodni, czwarta po 2 roku życia tzw. przypominająca. Jeśli rozpoczynamy szczepienie po 6 miesiącu życia, to wtedy dziecko otrzymuje trzy dawki: dwie co 6 tygodni, a trzecią 16-18 miesiąc życia. Jeśli zaczynamy szczepić jeszcze później , czyli pierwsze szczepienie po ukończonym 1 roku życia to dziecko otrzymuje dwie dawki co 2 miesiące życia. Niestety nic nie słyszałam o jednorazowej szczepionce przeciwko pneumokokom.
Pozdrawiam, Baśka

#9 Gość_szaza_*

• Grupa Guests

Napisano 04.04.2011 - 14:59

Wyświetl postUżytkownik POŁOŻNA Barbara Pilucik dnia 04.04.2011 - 14:46 napisał

Witam
Zalecane szczepienie przeciwko pneumokokom rozpoczyna się przed 6 miesiącem życia i są to tak naprawdę cztery dawki:trzy co 6 tygodni, czwarta po 2 roku życia tzw. przypominająca. Jeśli rozpoczynamy szczepienie po 6 miesiącu życia, to wtedy dziecko otrzymuje trzy dawki: dwie co 6 tygodni, a trzecią 16-18 miesiąc życia. Jeśli zaczynamy szczepić jeszcze później , czyli pierwsze szczepienie po ukończonym 1 roku życia to dziecko otrzymuje dwie dawki co 2 miesiące życia. Niestety nic nie słyszałam o jednorazowej szczepionce przeciwko pneumokokom.
Pozdrawiam, Baśka

Bardzo dziekuje za odpowiedzi dziewczynom i Pani Poloznej :wub: skusze sie chyba na ta po roku... szkoda ze te szczepienia sa platne.. :blink:

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   mushellka 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 529
  • Rejestracja 14-October 10

Napisano 04.04.2011 - 20:44

Wyświetl postUżytkownik szaza dnia 04.04.2011 - 14:59 napisał

Bardzo dziekuje za odpowiedzi dziewczynom i Pani Poloznej :wub: skusze sie chyba na ta po roku... szkoda ze te szczepienia sa platne.. :blink:

Nam nasza pediatra powiedziała, że nie widzi potrzeby szczepić dziecka przed ukończeniem przez nią roczku. Pod warunkiem, ze nie zamierzamy małej dać wcześniej do żłobka lub nie ma ona starszego rodzeństwa w żłobku lub przedszkolu. To nasze pierwsze dziecko i nie chcę jej oddać do żłobka przed ukończeniem przez nią roczku więc my też szczepimy tymi po roczku. :)
Dołączona grafika
Miłością jest... ostatni, klejący się cukierek, oblepiony kurzem i sierścią psa,
nie zjedzony, trzymany dla mnie w kieszonce.

Dołączona grafika[/url]
Miłością jest... przemierzanie pokoju w nocy, aby kołysanką i ciepłymi
słowami utulić ciebie płaczącego wtedy, kiedy całe moje ja pragnie odpocząć.

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   miesiu2 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 778
  • Rejestracja 17-September 10

Napisano 04.04.2011 - 20:54

Wyświetl postUżytkownik szaza dnia 04.04.2011 - 14:59 napisał

Szaza, jeśli Twoje dziecko nie idzie do żłobka i nie będzie miało zbyt dużego kontaktu z innymi dziećmi do 2 roku zycia , to myślę, że spokojnie możesz zaszczepić maluszka jednorazową dawką po 2 roku życia.
My takową szczepilismy pierwszego synka, wtedy opiekowała sie nim babcia i nie miał styczności z dziecmi.

Teraz szczepilismy młodszego syna po 2 miesiacu życia, poniewaz ma kontakt ze starszym synem, który chodzi do przedszkola i bądź co bądź , młodszy juz jest bardziej zagrożony różnymi chorobami, dlatego zdecydowalismy nie ryzykowac i zasczepic wszystkimi dawkami , a jest ich łacznie cztery.

Mieszko był juuz szczepiony dwiema , została nam trzecia dawka (niestety cały czas odwlekana, bo albo ma katar, albo ospa była itp), a potem czwarta dawka ostatnia jest w 2 roku zycia.

mam przed soba ulotkę tej szczepionki PREVENAR 13 i jest taki kalendarz szczepień
Niemowlętom w wieku od dwóch do sześciu miesięcy należy podawać trzy dawki. Pierwszą podaje się zazwyczaj w wieku dwóch miesięcy, z zachowaniem co najmniej jednego miesiąca odstępu pomiędzy poszczególnymi dawkami. Czwarta dawka (wzmacniacz) jest zalecana w drugim roku życia.
Niemowlętom w wieku od siedmiu do 11 miesięcy należy podawać dwie dawki w odstępie co najmniej jednego miesiąca. Trzecia dawka jest zalecana w drugim roku życia.
Dzieciom w wieku od 12 do 23 miesięcy podaje się dwie dawki w odstępie co najmniej dwóch miesięcy.
Dzieciom w wieku od 24 miesięcy do pięciu lat należy podać pojedynczą dawkę.

My płaimy za ta szczepionkę 280 zł, za jednorazową dawkę.

Myslę, że jak u Ciebie w przychodni nie ma tej właśnie szczepionki, to możesz ja kupić w aptece i pójśc zaszczepic.
Zapraszam na mojego bloga http://nowoczesnamat...ka.blogspot.com/

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   miesiu2 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 778

Napisano 04.04.2011 - 20:57

Wyświetl postUżytkownik POŁOŻNA Barbara Pilucik dnia 04.04.2011 - 14:46 napisał

Witam
Zalecane szczepienie przeciwko pneumokokom rozpoczyna się przed 6 miesiącem życia i są to tak naprawdę cztery dawki:trzy co 6 tygodni, czwarta po 2 roku życia tzw. przypominająca. Jeśli rozpoczynamy szczepienie po 6 miesiącu życia, to wtedy dziecko otrzymuje trzy dawki: dwie co 6 tygodni, a trzecią 16-18 miesiąc życia. Jeśli zaczynamy szczepić jeszcze później , czyli pierwsze szczepienie po ukończonym 1 roku życia to dziecko otrzymuje dwie dawki co 2 miesiące życia. Niestety nic nie słyszałam o jednorazowej szczepionce przeciwko pneumokokom.Pozdrawiam, Baśka

Jest taka. Nazywa sie Prevenar 13, mozna nia zaszcepić jednorazową dawką po 2 roku zycia dziecka do 5 lat.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#13 Gość_szaza_*

• Grupa Guests

Napisano 05.04.2011 - 06:41

Wyświetl postUżytkownik polishgirl dnia 04.04.2011 - 20:54 napisał

Szaza, jeśli Twoje dziecko nie idzie do żłobka i nie będzie miało zbyt dużego kontaktu z innymi dziećmi do 2 roku zycia , to myślę, że spokojnie możesz zaszczepić maluszka jednorazową dawką po 2 roku życia.
My takową szczepilismy pierwszego synka, wtedy opiekowała sie nim babcia i nie miał styczności z dziecmi.

Teraz szczepilismy młodszego syna po 2 miesiacu życia, poniewaz ma kontakt ze starszym synem, który chodzi do przedszkola i bądź co bądź , młodszy juz jest bardziej zagrożony różnymi chorobami, dlatego zdecydowalismy nie ryzykowac i zasczepic wszystkimi dawkami , a jest ich łacznie cztery.

Mieszko był juuz szczepiony dwiema , została nam trzecia dawka (niestety cały czas odwlekana, bo albo ma katar, albo ospa była itp), a potem czwarta dawka ostatnia jest w 2 roku zycia.

mam przed soba ulotkę tej szczepionki PREVENAR 13 i jest taki kalendarz szczepień
Niemowlętom w wieku od dwóch do sześciu miesięcy należy podawać trzy dawki. Pierwszą podaje się zazwyczaj w wieku dwóch miesięcy, z zachowaniem co najmniej jednego miesiąca odstępu pomiędzy poszczególnymi dawkami. Czwarta dawka (wzmacniacz) jest zalecana w drugim roku życia.
Niemowlętom w wieku od siedmiu do 11 miesięcy należy podawać dwie dawki w odstępie co najmniej jednego miesiąca. Trzecia dawka jest zalecana w drugim roku życia.
Dzieciom w wieku od 12 do 23 miesięcy podaje się dwie dawki w odstępie co najmniej dwóch miesięcy.
Dzieciom w wieku od 24 miesięcy do pięciu lat należy podać pojedynczą dawkę.

My płaimy za ta szczepionkę 280 zł, za jednorazową dawkę.

Myslę, że jak u Ciebie w przychodni nie ma tej właśnie szczepionki, to możesz ja kupić w aptece i pójśc zaszczepic.

Bardzo Ci dziekuje za info, sluchaj jak sadzisz, jesli corcia ma od czasu do czasu kontakt z kuzynami ktorzy chodza do przedszkola to jest ryzyko? pozdrawiam

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   ja_s_min 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1146
  • Rejestracja 17-March 10
  • Locationwielkopolska

Napisano 05.04.2011 - 10:02

Wyświetl postUżytkownik szaza dnia 04.04.2011 - 10:50 napisał

Witam.
Mam pytanie odnosnie szczepienia przeciwko pneumokokom, gdyz u mnie w
przychodnii namawiaja nas na te sczepionke do ukonczenia przez dziecko pol roku, sa to trzy szczepienia (300) zl :blink: , juz kupujemy trzy szczepionki na blonice 6w1 i tez koszt 300zl, ale slyszalam ze jest jednorazowa taka szczepionka po pol roku zycia, wolalabym taka zaszcepic corke jak juz.. czy to prawda ze istnieje taka szczepionka? dziekuje za odpowiedzi.. :wub:

nie słyszałam o takiej

do pół roku 3xszczepienie u nasz 3x300zł i po roku powtórka
pow 6mca 2xszczepienie i po roku powtórka
i pow 2 lat 1xszczepienie

ja szczepie pow 6mca uważam że nie ma co maluszka bombardzowac tak wcześnie

do tego pytanie o koniecznosc ja szczepie tylki dlatego że moja mała idzie do żłobka w innym przypadku szczepiłabym dopiero po 2gim roku życia
Dołączona grafika

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   miesiu2 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 778

Napisano 05.04.2011 - 14:34

Wyświetl postUżytkownik szaza dnia 05.04.2011 - 06:41 napisał

Bardzo Ci dziekuje za info, sluchaj jak sadzisz, jesli corcia ma od czasu do czasu kontakt z kuzynami ktorzy chodza do przedszkola to jest ryzyko? pozdrawiam

To zalezy co to znaczy od czasu do czasu.
Ale myslę ze nie ma co przesadzać, przecież dziecko i tak bedzie miało jakis kontakt z innymi dziecmi na polu, myslę , że głównie chodzi o to że z rodzeństwem przebywa sie non stop w domu, czy w zlobku tez więc tu jest duze ryzyko.
A jak kuzyni będą chorzy to poprostu nie będziecie się wtedy widywac.

Myslę , że nie ma sensu szczepic. Ale decyzja nalezy do Ciebie.
^_^

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#16 Gość_szaza_*

• Grupa Guests

Napisano 05.04.2011 - 19:22

Wyświetl postUżytkownik polishgirl dnia 05.04.2011 - 14:34 napisał

To zalezy co to znaczy od czasu do czasu.
Ale myslę ze nie ma co przesadzać, przecież dziecko i tak bedzie miało jakis kontakt z innymi dziecmi na polu, myslę , że głównie chodzi o to że z rodzeństwem przebywa sie non stop w domu, czy w zlobku tez więc tu jest duze ryzyko.
A jak kuzyni będą chorzy to poprostu nie będziecie się wtedy widywac.

Myslę , że nie ma sensu szczepic. Ale decyzja nalezy do Ciebie.
^_^

Ok dziekuje Ci bardzo i serdecnie pozdrawiam :wub:

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1