Forum Mamazone.pl: Ból brzucha w czasie okresu - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 3 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Ból brzucha w czasie okresu Oceń temat: -----

#41 Użytkownik nie jest zalogowany   zamyslona 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 683
  • Rejestracja 15-June 12

Napisano 06.07.2012 - 13:38

Ja wczesniej co miesiac mialam strasznie bolesne miesiaczki. Pamietam pierwsze okresy w podstawowce-koszmar, pozniej w liceum (mdlenia podczas zajec, kilkakrotne noszenie przez wozne, wymioty do kosza na smieci!)-koszmar, na studiach nie bylo lepiej, ale wtedy zaczelam juz maksymalnie "eksperymentowac". Znajomi, rodzina polecala cwiczenia, inni cieple mleko z miodem (a to chyba na sen?;), inni bieganie (!), inni wodke z pieprzem, no i tez pigulki antykoncepcyjne. Sprobowalam wiekszosci i prawde mowiac tylko i wylacznie pomaga mi ibuprofen, ale tez nie zawsze. Musze pamietac, ze jak tylko poczuje pierwsze bole (i niewazne czy to jest w srodku nocy) musze szybko zazyc od razu 2 ibuprofeny po 600 mg. Jednak jesli zazyje za pozno, wowczas wszystko wymiotuje i bol ponownie jest nie do zniesienia... to nie jest sam bol brzucha, ale calego ciala. Boli mnie wszystko: plecy, kosci, kregoslup, brzuch, mdleje, wymiotuje etc etc :( Koszmar! Pamietam jak wielokrotnie lezalam w lazience w domu tuz pod sedesem, na podlodze, bo nie mialam sily, zeby wstac i przejsc do pokoju. Uff jak tylko o tym pomysle, przechodza mnie ciarki... :(

Wyświetl postUżytkownik Zatorland_pl dnia 24.06.2012 - 18:31 napisał

Myślę, że tymczasowym rozwiązaniem może być ibuprom specjalnie przeznaczony do tego typu bólów, a przyszłościowo polecam udanie się do ginekologa by rozwiązał twoje problemy.

Odnosnie ginekologa, tych pseudo "specow"... ehh Ja dwa razy wyladowalam na pogotowiu, bo moi rodzice stwierdzili, ze nie jest to normalne, az tak silne bole podczas miesiaczki etc. Na pogotowiu dwukrotnie dostalam taka sama informacje odnosnie moich silnych dolegliwosci "masz pecha, to spotyka normalnie 1 dziewczyne na 10". Musze przyznac, ze takie wytlumaczenie niezbyt mnie podnosilo na duchu...

No, a ginekolodzy... Na studiach kolezanki polecily mi swietnego ginekologa prywatnego, ktory byl "GENIALNY, fantastyczny, taki delikatny i w ogole - wow nie z tej ziemii"...
Poszlam do niego, zbadal mnie, stwierdzil cytuje "Wszystko jest z Pania w porzadku, jest Pani maszyna do rodzenia dzieci", po czym na moje pytanie o moje dolegliwosci stwierdzil ze "tak bywa, niektore dziewczyny tak maja i co zalecam to jedynie pigulki antykoncepcyjne". Po moim pytaniu o pigulki (ogolnie nie zazywam ani nie zazywalam nigdy pigulek anty, jakos jestem sceptyczna wobec sztucznej interwencji w gospodarke hormonalna organizmu), od razu sie ozywil i zaproponowal dwa "rodzaje" pigulek, gdy spytalam sie o roznice miedzy nimi (sklad etc), stwierdzil, ze niczym sie nie roznia, roznia sie tylko cena, a wiec "ktore Pani woli? Te sa niemieckie a te wegierskie. Wegierskie sa nieco tansze". Ja chyba zrobilam mine troche jak :o hehe Naprawde, po prostu bylam w szoku, ze bez badan, bez dokladnego sprawdzenia juz mi wciskal pigulki!!! Dlatego uwazajcie z ginekologami!!!! Oni zazwyczaj maja podpisane umowy z producentami pigulek i dostaja marze za ilosc sprzedanego produktu!!! I pozniej bez niczego juz wciskaja piguly!!! :angry:

Rozpisalam sie troche... Co moge napisac na zakonczenie - ibuprofen zdecydowanie mi pomaga, ale musi to byc w moim przypadku powazna dawka jak 2x600 mg (taka dawka juz jest na recepte w Polsce). Z tego co wiem tez czesto przedawkowuje, bowiem wg producenta max dawka dzienna to 1200 mg ibuprofenu, ale troche poszukalam info odnosnie tego tematu i w innych, wiekszosci zrodlach podaje sie 2400 mg/dzien. Ja nie raz zazywalam po 6-8 tabletek dziennie po 600 mg... Wiem, ze to niedobre,ze za duzo, ale strach przed bolem byl silniejszy :( To byl tak silny bol, ze sama mysl o nim juz mnie paralizowala... Na szczescie juz jest lepiej, ostatnio juz nie mam tak silnych okresow i mam nadzieje, ze po ciazy zupelnie mi one juz przejda... ;) Oby, oby.. Dzieciaczek wsyzstko zalagodzi... ;)

Pozdrawiam Was wszystkie b cieplo!! :)
Dołączona grafika

#42 Użytkownik nie jest zalogowany   wietrzyk55 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 15
  • Rejestracja 08-February 12

Napisano 06.07.2012 - 19:21

Po takiej historii przepraszam swoją macicę i jajniki, moje bóle menstruacyjne z twoimi to pikuś.

#43 Użytkownik nie jest zalogowany   zamyslona 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 683
  • Rejestracja 15-June 12

Napisano 10.07.2012 - 08:59

Wiesz, juz jest lepiej, teraz tak bolesne miesiaczki zdarzaja mi sie raz na kilka miesiecy, ale niestety zdarzylo mi sie juz wymiotowac w pracy czy prowadzac samochod musialam sie zatrzymywac, aby... zwymiotowac, no i tez robilo mi sie slabo (pomimo ibuprofenu)...
Naprawde mam nadzieje, ze po urodzeniu dziecka mi to przejdzie. Sporo osob mi mowilo, ze po ciazy organizm sam sie reguluje i ponoc sam porod tez pomaga... oby oby to byla prawda ;)

Pozdrawiam!
Dołączona grafika

Udostępnij ten temat:

• 3 strony +
  • 1
  • 2
  • 3