Forum Mamazone.pl: L4 w ciąży a wypłata - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 4 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

L4 w ciąży a wypłata Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   *Monika * 

• Julinkowy świat :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6659
  • Rejestracja 26-July 11
  • LocationBielsko - Biała

Napisano 01.09.2011 - 15:00

Dziewczyny czy któraś z Was wie jak jest z wypłatą w ciąży, kiedy się jest na L4? Bo własnie dostałam wypłatę i jestem zdruzgotana a podobno płacona jest 100%

#2 Gość_malmarz_*

• Grupa Guests

Napisano 01.09.2011 - 15:30

100%, ale bez dodatków, i na zwolnieniu (druczku) lekarz powinien zaznaczyć, że jesteś w ciąży, inaczej liczą jak zwykłe chorobowe.

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   *Monika * 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6659
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 01.09.2011 - 15:42

no bo właśnie dostałam taką wypłatę, że masakra zawsze miałam 1580 zł a teraz dostałam tylko 877 zł

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• black power
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13330
  • Rejestracja 18-April 11

Napisano 01.09.2011 - 16:03

Czyli jakby połowę. A kto ci płaci - ZUS czy pracodawca?
Masz jakieś wątpliwości? Problem z forum?
Zapraszam na priv, pomogę.

LEKTURA OBOWIĄZKOWA NA FORUM!!!

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   *Monika * 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6659
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 01.09.2011 - 16:06

no właśnie nie wiem nic, bo to pierwsza wypłata po takim długim L4
a przecież normalnie powinnam dostać całość. Przed chwilą się dowiedziałam, że podobno zus przejmuje płacę po 14 dniach L4

Wiem, że zus płaci w dwóch ratach, ale ja dostałam przelew z zakładu pracy a nie z zusu.

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   grudniówka2737249 

• Amelkomania:)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1278
  • Rejestracja 18-May 11

Napisano 01.09.2011 - 16:37

Ja jestem juz dosc długo na L-4 i wypłate dostaję wiekszą niz zwykle, ale to chyba dlatego, ze oni wyliczaja średnia z ostatniego roku a ja mam "13" i takie tam. Zawsze płaci ZUS tyle, ze jak ilośc osób zatrudnionych w firmie nie przekracza 20, to dostajesz przelew bezposrednio z ZUS., a jak jest wiecej osób w firmie to mimo, że płaci Zus przelew masz od pracodawcy. Więc to jakies nieporozumienie bo pracodawca musi Ci wypłacić 100% i nie mozliwe jest zeby pracodawca czekał na przelew z ZUS i przelewał tyle ile wyłacił i czekał na kolejny przelew z ZUS. Trochę to by było zagmatwane nawet dla pracodawcy. Pieniadze nie przepadna bo Ci się poprostu należą ale lepiej zadzwoń do pracy i zapytaj.

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• black power
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13330

Napisano 01.09.2011 - 17:00

To nie jest tak, że pracodawca wypłaca świadczenie dopiero jak z ZUSu dostanie. Pracodawca razem z pensjami płaci ciężarnej pracownicy świadczenie, a potem rozlicza się z ZUSem, najczęściej potrącając to z wpłacanych do ZUSu składek. Więc mało prawdopodobne jest by ZUS pracodawcy płacił w ratach i ten tak pracownikowi wypłacał. Julka idź do ZUSu i się dowiedz jak ci wyliczyli średnią. No chyba, ze na umowe masz mniejszą kwotę niż dostawałaś, albo to jakoś na zlecenie, chociaż do swiadczenia z ZUSu wszystkie umowy chyba się wliczaja...:blink:

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   *Monika * 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6659
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 01.09.2011 - 18:20

Umowy mam na cały etat na czas nieokreślony. Mam dobrą pensję bo mam świadczenia socjalne, 13- stkę, a za zeszły rok miałam dużo dodatkowych nadgodzin, więc miałam spore wypłaty. Jutro jadę do zarządu oświaty i się dowiem jak oni mi to wyliczyli.

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• black power
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13330

Napisano 01.09.2011 - 19:12

A to nie ZUS wylicza?

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Patrycja_Z 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 181
  • Rejestracja 20-August 11
  • LocationPoznań

Napisano 01.09.2011 - 19:32

Z tego co napisałaś wywnioskowałam, że pracujesz w szkole (13pensji i masz zamiar iść do oświaty żeby Ci to wytłumaczyli. Jeżeli w umowie masz 1580, to tyle powinnaś dostać, bo lekarz na druku L4 wpisuje literkę B, która oznacza 100% wynagrodzenia. Pierwszy raz słyszę żeby ZUS wypłacał pieniądze w 'ratach'. Ja za każdym razem dostaję w całości. Może wynagrodzenie jest za krótszy okres niż miesiąc? Wtedy mogłoby się zgadzać. Daj znać jak to się skończy :)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• black power
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13330

Napisano 01.09.2011 - 19:54

Ale jak za krótszy może być? Jeśli na zwolnieniu jest od niedawna to wczesniej pracowała i za to tez powinny być pieniązki, a jeśli nie pracowała to był urlop czy coś, w każdym razie na pewno ma dziewczyna ciagłośc zatrudnienia, bo inaczej to jak? Była na bezrobociu przez chwilę? Tak czy siak, bez względu na długośc zwolnienia do dnia dzisiejszego, musi dostac 100% kasy za cąły miesiąc bez względu na to ile w ciągu całego miesiąca pracowała, a ile na zwolnieniu siedzi.

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   aanniiaa 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1996
  • Rejestracja 04-August 10
  • LocationSieradz

Napisano 01.09.2011 - 19:55

Jak masz na umowie najniższą krajową a pracowałaś na nadgodzinach plus jakieś premie to dostaniesz najniższą. Ja jak pracowałam na cały etat i miałam na rękę 1150 bo nadgodziny+premia to i tak dostawałam netto z najniższej jaką miałam na umowie. Brutto było 1370zł.A na L4 dostawałam 890-980 zależnie od miesiąca.

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   *Monika * 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6659
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 02.09.2011 - 07:09

Podstawową pensję miałam 2000,99 zł do tego miałam 130 zł dodatku motywacyjnego i 80 zł wychowawczego do tego wysługę lat około 80 zł. Łącznie co miesiąc dostawałam 1583 zł. Do tego miałam raz w roku 13stkę, nadgodziny i socjalną wypłatę na wakacje. W lipcu za dwa tygodnie L4 dostałam wypłaty na konto 1800,00 zł a teraz 877,00 i to mnie dziwi jakim cudem? nie byłam na urlopie i pracuję na umowę na czas nieokreślony, nie mam też najniższej pensji krajowej, a mało tego od września dostałam podwyżkę. Teraz już nie będę miała dodatków ale po podwyżce i tak powinnam dostać około 1600 zł. Tak dostaje moja koleżanka z ZUS która jest na zwolnieniu całą ciążę.

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   raspberry 

• Jaśkowa
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1951
  • Rejestracja 04-March 11

Napisano 02.09.2011 - 07:18

Julka a nie lepiej zadzwonić do nich i zapytać zamiast się niepotrzebnie denerwować? Może masz jakąś zakręconą kadrową jak moja i się gdzieś walnęła :)
Moja kiedyś nie naliczyła premii dla całego oddziału! bo "zapomniała", ja dostałam po łbie od dyra że premii nie zrobiłam i bąki zbijam :D A wczoraj do niej dzwonię po RMUA czy wysłała: Hmm..chyba wysłałam, ale sprawdzę. Nie mam Pani na liście, ale chyba wysłałam..
Pytam Chyba?? No to wyślę w poniedziałek :D A ja na wtorek rano potrzebuję i d...a blada, bo do wtorku nie dojdzie :/ Zabić to mało ;) (dodam tylko, że miesiąc temu było to samo).

W przyrodzie nic nie ginie tylko zmienia właściciela, więc kasa na pewno się znajdzie!
Dołączona grafika

"KoModa"

Zapraszam do Naszej KoMody! Ubranka nowe i używane dla dzieci, kobiet w ciąży, akcesoria dla dzieci oraz wszystko co może sie przydać rodzicm i ich pociechom! Oferta będzie sukcesywnie uzupełniana! Polecam!

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   *Monika * 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6659
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 02.09.2011 - 07:21

No jadę dziś właśnie do zarządu się zapytać, co z tą wypłatą, ale wiesz kurcze teraz na sam koniec taka bieganina, a ja z dnia na dzień się coraz dziwniej czuję, brzuch mam coraz niżej, coraz mocniej pobolewa złwaszcza nad ranem a teraz będę się użerać z urzędnikami o moje eh. Dziś jeszcze też muszę załatwić te druki RMUA, jakby zwykła karta chipowa do lekarza nie wystarczyła.

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   raspberry 

• Jaśkowa
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1951
  • Rejestracja 04-March 11

Napisano 02.09.2011 - 07:41

No to jak się średnio czujesz to zadzwoń najpierw do nich, a RMUA muszą Ci przysłać.
Dołączona grafika

"KoModa"

Zapraszam do Naszej KoMody! Ubranka nowe i używane dla dzieci, kobiet w ciąży, akcesoria dla dzieci oraz wszystko co może sie przydać rodzicm i ich pociechom! Oferta będzie sukcesywnie uzupełniana! Polecam!

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Pralina 

• Maja - Moje Szczęście
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3360
  • Rejestracja 04-December 10

Napisano 02.09.2011 - 08:59

Wyświetl postUżytkownik Julka28 dnia 02.09.2011 - 07:09 napisał

Podstawową pensję miałam 2000,99 zł do tego miałam 130 zł dodatku motywacyjnego i 80 zł wychowawczego do tego wysługę lat około 80 zł. Łącznie co miesiąc dostawałam 1583 zł. Do tego miałam raz w roku 13stkę, nadgodziny i socjalną wypłatę na wakacje. W lipcu za dwa tygodnie L4 dostałam wypłaty na konto 1800,00 zł a teraz 877,00 i to mnie dziwi jakim cudem? nie byłam na urlopie i pracuję na umowę na czas nieokreślony, nie mam też najniższej pensji krajowej, a mało tego od września dostałam podwyżkę. Teraz już nie będę miała dodatków ale po podwyżce i tak powinnam dostać około 1600 zł. Tak dostaje moja koleżanka z ZUS która jest na zwolnieniu całą ciążę.

Mi sie wydaje, ze ZUS wyplaca to w dwoch ratach. Pierwsza transza na poczatku miesiaca, a druga w polowie albo na koniec. Z tego, co pamietam to moja znajoma tak dostawala, bo sama mialam isc w ciazy na L4 i sie dopytalam.

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Phoenix 

• What doesn`t kill you...
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4981
  • Rejestracja 30-September 10

Napisano 02.09.2011 - 09:01

Z l4 jest tak ze pierwsze 33 dni wyplaca pracodawca wiec jezeli wyplaci ci to naraz to kase bedzie miec ciut wyzsza (zus liczy okresy 30 dniowe jako 1 miesiac.) po 33 dniach placi zus i tu jest tak ze zus wyplaca za kazde kolejne l4 osobno, czyli jak mialas l4 np na 14 dni to za tyle dostaniesz kase i potem za kolejne, dlatego przelewy z zus sa mniejsze bo nie zliczaja wszytkich zwolnien z danego miesiaca razem do jednej wyplaty tylko placa za kazde osobno.
"Dotąd dwoje choć jeszcze nie jedno. Odtąd jedno choć nadal dwoje." -Karol Wojtyła

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Phoenix 

• What doesn`t kill you...
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4981
  • Rejestracja 30-September 10

Napisano 02.09.2011 - 09:02

ja przez cala ciaze bylam na l4 i tak mialam wyplacane, kazde l4 osobno co wkurzalo bo zamiast dostac normalna wyplate miesieczna dostawalam ciagle jakies grosze
"Dotąd dwoje choć jeszcze nie jedno. Odtąd jedno choć nadal dwoje." -Karol Wojtyła

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Pralina 

• Maja - Moje Szczęście
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3360
  • Rejestracja 04-December 10

Napisano 02.09.2011 - 09:10

O wlasnie, jeszcze tu jest kwestia zwolnien, bo zazwyczaj byly 2 L4 na miesiac, i kazde jest rozliczane osobno, racja :)

Udostępnij ten temat:

• 4 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »