Forum Mamazone.pl: Czerwone plamy u rocznego dziecka - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Czerwone plamy u rocznego dziecka Jak rozróżnić pokrzywkę od różyczki. Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   dar2316 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1
  • Rejestracja 10-September 11

Napisano 10.09.2011 - 18:59

Witam. Mam dosc wazne pytanie. Dzis rano zauwazylam u mojej rocznej córeczki plamki na nogach i na rączkach nie byly zbyt duze.. Lecz kiedy godzine temu ja rozbieralam przerazilam sie.. te male plamki zamienuly sie w wielkie plamy i bylo ich jeszcze wiecej... na calych nóżkach, posladkach, raczkach twarzy i nawet na uszach... na brzuszku i na pleckach nie ma nic... zupelnie nie wiem co to jest i od czego?? PROSZE O RADE

#2 Gość_malinka99_*

• Grupa Guests

Napisano 10.09.2011 - 19:26

O kurcze nie wiem co to?
Masz jakiegoś lekarza prywatnego, jak tak to może nawet nie dziś ale jutro idż z nią do lekarza,gdyż może to być np: jakieś uczulenie nie mogę ci więcej pomóc.

#3 Gość_Eris_*

• Grupa Guests

Napisano 10.09.2011 - 19:28

Wiem ze jest sobota ale ja bym gnala na pogotowie...

#4 Użytkownik jest zalogowany   didi 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5397
  • Rejestracja 20-April 11
  • Locationkrk

Napisano 10.09.2011 - 19:32

a nie jest to jakas choroba wieku dziecięcego??
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• <3 ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13666
  • Rejestracja 18-April 11

Napisano 10.09.2011 - 20:52

Dar- dobra rada... Pędem do szpitala lub na pogotowie, ale polecam szpita, bo na pogotowiu są często tylko dyżuranci i najpewniej do szpitala właśnie odeślą.
My tu możemy gdybać, ale nic nie zastąpi diagnozy.
Nawet forumowi eksperci niewiele ci powiedzą nie obejrzawszy wcześniej dziecka.
Masz jakieś wątpliwości? Problem z forum?
Zapraszam na priv, pomogę.

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Wiśnia 

• Nadopiekuńcza Mama Tosiątka :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 9653
  • Rejestracja 08-February 10

Napisano 10.09.2011 - 21:13

a nie zmieniłaś może dziecku proszku do prania albo płynu do płukania? mi to wygląda na alergiczne zmiany...możesz dać dziecku wapno. Raczej nie zaszkodzi a jeśli to alergiczne to złagodzi. No i lekarz jak najbardziej wskazany.
Dołączona grafika

Dołączona grafika
widzenie z córką 26.08 godz 18:20 :)
Dołączona grafika
_________________________________________________________________________________
niektórych głupot, po prostu nie da się czytać....

KIERMASZ CHARYTATYWNY RUSZA 5.05.2014r. O GODZINIE 18:00!!!! ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU!
http://forum.mamazon...cje-o-aukcjach/

Zapraszam na stronę: https://www.facebook.com/sulekowo

supełkowo zaprasza!
Dołączona grafika

#7 Gość_Eris_*

• Grupa Guests

Napisano 12.09.2011 - 16:47

a moze twoje dziecko przeszlo tzw 3-dnówkę??

#8 Gość_mmmama_*

• Grupa Guests

Napisano 12.09.2011 - 21:48

Witam
Chcę pomóc innym rodzicom w zdiagnozowaniu dziwnych plam na skórze dziecka. Kiedy ja szukałam - nigdzie w internecie nie mogłam znaleźć porównania , zdjęć. O ile uda mi się wgrać tu zdjęcia będą Państwo mogli zobaczyć jak wygląda pokrzywka u rocznego dziecka. Myśleliśmy początkowo że to różyczka lub jakaś choroba zakaźna. Ale niestety nie. To reakcja skóry na być może alergen, być może wirus czy bakterię (w szpitalu wyeliminowano tylko opcję pasożytów jako przyczyny). Pozostawiono nas samym sobie. Dziecko wciąż jest na lekach antyalergicznych po ich odstawieniu pokrzywka wraca jak zły sen. Nie wiemy co tkwi u podłoża, Czy coś np. ze składników pokarmowych , czy raczej coś co pozostaje w organizmie i jeszcze nie zostało z niego usunięte (np. jakaś toksyna). Póki co trwa 4-ty tydzień. Jeśli się dowiemy na pewno napiszę post. pozdrawiam wszystkie zmartwione mamy. Jeśli ktoś walczył z pokrzywką proszę o podzielenie się doświadczeniami na temat przyczyn.
Opis: zaczęło się od niewielkich czerwonych plamek które były lekko wypukłe potem rozlewały się, robiły dużo większe, a następnie bladły lub siniały od środka,po 24 godz znikały bez śladu, pojawiały się nowe w coraz to innych miejscach. Żadna część ciała nie została oszczędzona, wykwity były wszędzie. Po sterydach i lekach podanych w szpitalu po 5 dniach znikają. Po zaprzestaniu leków po 3 tygodniach ich podawania znów pokrzywka wraca, ale mniej nasilona. Pediatra zaleca dalsze podawanie leków antyhistaminowych i czekanie kolejny tydzień.

Załączone pliki

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• <3 ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13666

Napisano 12.09.2011 - 22:10

Jest kilka tematów na temat takich plam na skórze dziecka i ten post mający pomóc mamom tam mogłaś wrzucić. Po co kolejny temat.

tu i tu na przykład.

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• <3 ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13666

Napisano 12.09.2011 - 22:12

Wyświetl postUżytkownik mmmama dnia 12.09.2011 - 21:48 napisał

Myśleliśmy początkowo że to różyczka lub jakaś choroba zakaźna. Ale niestety nie.

Swoją drogą - niestety??? :blink:

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Izolderator 

• mamazonka
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 130
  • Rejestracja 29-August 11

Napisano 12.09.2011 - 22:22

Jako, ze Pani porada może przydać się bardzo mamie która ostatnio miała podobny problem w "Pogotowiu Mamazone", połączę te dwa tematy. Post napewno przyda się wielu mamom :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1