Forum Mamazone.pl: znieczulenie dentystyczne a karmienie piersią - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

znieczulenie dentystyczne a karmienie piersią Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Wiśnia 

• Nadopiekuńcza Mama Tosiątka :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 9665
  • Rejestracja 08-February 10

Napisano 05.10.2011 - 08:06

Czeka mnie niebawem wizyta u dentysty i zapomniałam spytać czy karmiąc piersią będę mogła wziąć znieczulenie? może któraś z karmiących mam orientuje się w tej kwestii? :)
Dołączona grafika

Dołączona grafika
widzenie z córką 26.08 godz 18:20 :)
Dołączona grafika
_________________________________________________________________________________
niektórych głupot, po prostu nie da się czytać....

KIERMASZ CHARYTATYWNY RUSZA 5.05.2014r. O GODZINIE 18:00!!!! ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU!
http://forum.mamazon...cje-o-aukcjach/

Zapraszam na stronę: https://www.facebook.com/sulekowo

supełkowo zaprasza!
Dołączona grafika

#2 Gość_Gemelli_*

• Grupa Guests

Napisano 05.10.2011 - 08:22

hmmm ja w ciązy z Olą musiałam wyrwać zęba a co za tym idzie musiałam przyjąć znieczulenie - i bez niczego je dostałam i nic się nie działo więc myślę, że w przypadku karmienia piersią tym bardziej nie powinno być problemu ;)

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Wiśnia 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 9665

Napisano 05.10.2011 - 08:44

no też mi sie tak wydaje, ale wolałabym się upewnić. Rodzić mogę bez znieczulenia, ale zęba sobie bez niego wyborować nie dam :ph34r:
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika
_________________________________________________________________________________

KIERMASZ CHARYTATYWNY RUSZA 5.05.2014r. O GODZINIE 18:00!!!! ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU!

supełkowo zaprasza!
Dołączona grafika

#4 Gość_Gemelli_*

• Grupa Guests

Napisano 05.10.2011 - 08:51

hehe myślę że spokojnie nic nie będzie, do wyrwania zęba (i to tego dalszego) użył silniejszego znieczulenia bo buzi całej nie czułam a do zęba to dają lżejsze i takie bardziej punktowe :unsure:

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Ann 

• Mommy :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1332
  • Rejestracja 21-June 10

Napisano 05.10.2011 - 10:53

Wisienko, najlepiej jak przed wizytą odciągniesz trochę mleka. Ale nie musisz, przecież Tosia dostaje już inne pokarmy. Nie wiem, jak to u dentysty, ale jak miałam znieczulenie ogólne (kilkuminutowe) podczas łyżeczkowania, to nie mogłam karmić dwie godziny. Przypuszczam, że Ty też przez jakąś godzinę po znieczuleniu nie powinnaś. Ale najlepiej jak już będziesz, to zapytaj dentystę. Musi wiedzieć takie rzeczy.
Albo zadzwoń, nie będziesz się już martwić na zapas!

Dołączona grafika

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   mammissima 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 31
  • Rejestracja 21-September 11

Napisano 05.10.2011 - 10:56

byłam w tamtym tygodniu u dentysty i znieczulenie dostałam. żadnych zmian w zachowaniu synka nie zaobserwowałam. powodzenia!

#8 Gość_Gemelli_*

• Grupa Guests

Napisano 05.10.2011 - 11:01

Użytkownik Ann dnia 05.10.2011 - 10:53 napisał

Wisienko, najlepiej jak przed wizytą odciągniesz trochę mleka. Ale nie musisz, przecież Tosia dostaje już inne pokarmy. Nie wiem, jak to u dentysty, ale jak miałam znieczulenie ogólne (kilkuminutowe) podczas łyżeczkowania, to nie mogłam karmić dwie godziny. Przypuszczam, że Ty też przez jakąś godzinę po znieczuleniu nie powinnaś. Ale najlepiej jak już będziesz, to zapytaj dentystę. Musi wiedzieć takie rzeczy.
Albo zadzwoń, nie będziesz się już martwić na zapas!

hmmm no ale to też inne znieczulenie bo jednak przenikające do krwioobiegu a tutaj jest jak sama nazwa mówi - miejscowe - wg mnie nie będzie problemu

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Wiśnia 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 9665

Napisano 05.10.2011 - 11:04

no to mnie uspokoiłyście troche :)
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

supełkowo zaprasza!
Dołączona grafika

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Ann 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1332
  • Rejestracja 21-June 10

Napisano 05.10.2011 - 11:14

Użytkownik Gemelli dnia 05.10.2011 - 11:01 napisał

hmmm no ale to też inne znieczulenie bo jednak przenikające do krwioobiegu a tutaj jest jak sama nazwa mówi - miejscowe - wg mnie nie będzie problemu

Kochana KAŻDE znieczulenie przenika do krwioobiegu, inaczej jakby zadziałało?To zależy od dawki i tego, jak bardzo masz dużą dziurę. Jeśli czeka Cię leczenie kanałowe, to na bank poda znieczulenie z adrenaliną, a po tym nie będzie można karmić parę godzin. Ja bym zadzwoniła, żeby rozwiać wątpliwości:)
Jeżeli chodzi o lidokainę, to
Kategoria B/C. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Dołączona grafika

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Taszka 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1126
  • Rejestracja 08-October 10

Napisano 05.10.2011 - 11:54

Jakoś zaraz po urodzeniu Tymka mój teść "zatruwał" mi zęba i leczył ze znieczuleniem, bo zrobiło mi się takie zapalenie miazgi zębowej, że bolało mnie od tego oko i połowa szyi. Wtedy nie zastanawiałam się bardzo nad tym czy znieczulać, czy nie, bo i tak byłam nieprzytomna z bólu (zresztą w ciąży też byłam znieczulana), ale później gdzieś w necie znalazłam, że do mleka matki przedostaje się chyba coś ok 1% leku i to jest ilość zupełnie bezpieczna dla dziecka. Spróbuję tego poszukać, jak mi się uda to wkleję.
"MILCZENIE JEST ZŁOTEM - MOWA JEST BLACHĄ"
[R. Buttner, "Alf"]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#13 Gość_Gemelli_*

• Grupa Guests

Napisano 05.10.2011 - 12:14

Użytkownik Taszka dnia 05.10.2011 - 11:54 napisał

Jakoś zaraz po urodzeniu Tymka mój teść "zatruwał" mi zęba i leczył ze znieczuleniem, bo zrobiło mi się takie zapalenie miazgi zębowej, że bolało mnie od tego oko i połowa szyi. Wtedy nie zastanawiałam się bardzo nad tym czy znieczulać, czy nie, bo i tak byłam nieprzytomna z bólu (zresztą w ciąży też byłam znieczulana), ale później gdzieś w necie znalazłam, że do mleka matki przedostaje się chyba coś ok 1% leku i to jest ilość zupełnie bezpieczna dla dziecka. Spróbuję tego poszukać, jak mi się uda to wkleję.

własnie przed chwilą to samo przeczytałam na portalu stomatologa - dawka w pełni bezpieczna. Zresztą Tosia to nie mały noworodek, ze jest karmiona tylko piersią, więc po zabiegu można do jedzenia jej podać coś innego np zupkę czy kaszkę.

Dwa Ann wiesz jeśli chodzi o lidokainę to jest ona w żelach na ząbkowanie, czy słynnym żelu Emla, który się stosuje np przed zastrzykiem u niemowląt także. ;)

z wypowiedzi Wisienki mniemam, ze nie taki straszny zabieg jej pisany a jak pisałam, w ciąży miałam mocniejsze znieczulenie na "wyrywankę" ;) i ja jednak uważam, że te dentystyczne nie są tak straszne ;)

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Wiśnia 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 9665

Napisano 05.10.2011 - 12:39

dobra nie ma co gdybać :) będę u zębologa to zapytam co i jak, a jak sie okaże że nie mogę znieczulenia to po prostu ucieknę :D :lol:
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

supełkowo zaprasza!
Dołączona grafika

#15 Gość_Gemelli_*

• Grupa Guests

Napisano 05.10.2011 - 12:49

Użytkownik Wiśnia dnia 05.10.2011 - 12:39 napisał

dobra nie ma co gdybać :) będę u zębologa to zapytam co i jak, a jak sie okaże że nie mogę znieczulenia to po prostu ucieknę :D :lol:

Wiśnia windykator i zęba się boi hehehe - padłam :lol:
ja wszystkie w ciązy zęby jak robiłam to bez znieczulenia, ale fakt, ze to drobnostki były więc w sumie borowanie nie bolało.
Dziś też byłam bo zlamałam zęba trochę i też bez znieczulenia nawet moja kochana dentystka zrobiła mi lepszą plombę w prezencie choć to na kasę się nie kwalifikuje więc kocham mojego zębologa :wub: :wub:

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Martyna40836 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 864
  • Rejestracja 18-November 09
  • LocationZłotniki

Napisano 05.10.2011 - 12:52

Wisienko, ja wielokrotnie dostawałam znieczulenie karmiąc moją Niunię, ale było to specjalne, bezpieczne dla dziecka znieczulenie inne od tego, które się dostaje normalnie. Koniecznie poinformuj dentystę, że karmisz dzidzię. Wiele jeszcze zależy od tego, jak bardzo bolesny będzie zabieg, bo to znieczulenie nie jest tak silne jak to zwyczajne. Gdy miałam borowanie, wypełnianie kanałów, wystarczyło mi to znieczulenie dla karmiących mam. Jednak podczas wyrywania zęba takie znieczulenie nie dałoby rady i musiałam dostać normalne, a potem odciągnąć i wylać pokarm.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Wiśnia 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 9665

Napisano 05.10.2011 - 12:57

Użytkownik Martyna dnia 05.10.2011 - 12:52 napisał

Wisienko, ja wielokrotnie dostawałam znieczulenie karmiąc moją Niunię, ale było to specjalne, bezpieczne dla dziecka znieczulenie inne od tego, które się dostaje normalnie. Koniecznie poinformuj dentystę, że karmisz dzidzię. Wiele jeszcze zależy od tego, jak bardzo bolesny będzie zabieg, bo to znieczulenie nie jest tak silne jak to zwyczajne. Gdy miałam borowanie, wypełnianie kanałów, wystarczyło mi to znieczulenie dla karmiących mam. Jednak podczas wyrywania zęba takie znieczulenie nie dałoby rady i musiałam dostać normalne, a potem odciągnąć i wylać pokarm.

ale jak odciągnąć pokarm? całkiem? aż do pustej piersi? :huh:
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

supełkowo zaprasza!
Dołączona grafika

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Martyna40836 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 864
  • Rejestracja 18-November 09
  • LocationZłotniki

Napisano 05.10.2011 - 13:00

Użytkownik Wiśnia dnia 05.10.2011 - 12:57 napisał

ale jak odciągnąć pokarm? całkiem? aż do pustej piersi? :huh:

Dokładnie tak. I to po kilku godzinach, bo znieczulenie też nie wchłania się do pokarmu w sekundę, tylko prze jakiś czas. Ja odciągałam po bodajże 2,5 godzinach od zabiegu.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   gosia83 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 227
  • Rejestracja 28-January 10
  • LocationGliwice

Napisano 05.10.2011 - 16:33

ja dziś byłam u dentysty i wypytywałam właśnie o wpływ znieczulenia na dziecko karmione, bo czeka mnie niedługo wyrwanie zęba i lekarz powiedział, że po jakiś 3h spokojnie można już karmić;
zawsze przed znieczuleniem powiedz, że karmisz i upewnij się jakie znieczulenie dostaniesz
chusty-slask.pl

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Wiśnia 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 9665

Napisano 05.10.2011 - 20:33

hmmm... w takim razie musze przełożyć wizytę na sobote bo w tygodniu jak wracam do domu to Tosiak od razu rzuca się na cyca (dosłownie). Jak mam ją przetrzymać 2-3 godziny to musze mieć dzień wolny żeby nie była stęskniona za cycwaniem.
Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

supełkowo zaprasza!
Dołączona grafika

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Ann 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1332
  • Rejestracja 21-June 10

Napisano 06.10.2011 - 12:07

Dwa Ann wiesz jeśli chodzi o lidokainę to jest ona w żelach na ząbkowanie, czy słynnym żelu Emla, który się stosuje np przed zastrzykiem u niemowląt także. ;)

Tak, Gemelli, ale wolno stosować max 5 razy na dobę, bo też ma działania niepożądane. Trochę się znam na lekach;)
To zależy, w jakim stężeniu jest lidokaina w zastrzyku, na ogół 2%, a należy ona do substancji, które należy ostrożnie stosować podczas karmienia piersią.
Pzdr!

Dołączona grafika

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1