Forum Mamazone.pl: twardnienie brzucha - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

twardnienie brzucha Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   gusia81 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2
  • Rejestracja 07-October 11

Napisano 07.10.2011 - 12:43

Hej dziewczyny!
Jestem w 34 t.c. Od jakiegos tygodnia zauwazylam ze czesto twardnieje mi brzuch. Bezbolesnie ale nie jest to do konca przyjemne bo towarzyszy przy tym uczucie rozpychania od wewnatrz. Zauwazylam tez ze jak maluch sie przemieszcza brzuch potrafi rowniez stwardniec. BYlam 2 tyg temu na wizycie, lekarz mnie zbadal i mowil ze wszystko w porzadku. Jednak to twardnienie nie daje mi spokoju. Do porodu mam jeszcze kilka tygodni ale teraz zaczynam sie bac ze dzidzia przyjdzie na swiat duzo wczesniej... Do tego wszystkiego mam te okropne bole pod brzuchem promieniujace do pachwin. W nocy przy zmienianiu pozycji boli i jak wstaje rowniez. Czy ktoras z Was tez ma takie dolegliwosci?

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   didi 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5397
  • Rejestracja 20-April 11
  • Locationkrk

Napisano 07.10.2011 - 12:49

Podejrzewam , że wszystkie miały takie dolegliwości . To raczej naturalne w tym stadium ciąży. A twardnienia brzucha to pierwsze skurcze .. - te przepowiadające. nie koniecznie świadczą one o tym ze dzidzia wcześniej wyjdzie. Jak się nasilają radze się położyć i odpocząć. A bóle pachwin cóż dzidzia już duża główka w dół to uciska.
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   gusia81 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2

Napisano 07.10.2011 - 12:56

Dziekuje za odpowiedz, ktora nie ukrywam troche mnie uspokoila:) Te bole w dole brzucha mam juz od jakiegos miesiaca a dzidzia jesczcze nie lezy glowka do dolu (lekarz na ostatniej wizycie robil USG). Moze po prostu taka moja budowa. Moja mama mowila, ze chodzac w ciazy z moim bratem tez na to narzekala praktycznie do konca ciazy..

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   KaSi3ńKa 

• ArcikowaMamuśka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 828
  • Rejestracja 20-September 11

Napisano 07.10.2011 - 12:57

Ja miałam podobne dolegliwości tylko że troszkę wcześniej jak Ty bo w 19tc oprócz twardnienia brzucha miałam tępy ból krzyża i podbrzusza okazało się , że trafiłam do szpitala ponieważ mój Synek pchał się na świat za wcześnie ale do czego zmierzam leżąc na patologi ciąży dowiedziałam się od pań położnych że twardnienie brzucha bezbolesne jeszcze w tak zaawansowanej ciąży jak ty nosisz może być zupełnie normalne ponieważ jak dzidzia się rusza ma bardzo mało miejsca i to może być jej główka lub pupka ;) a takie rwanie w okolicach podbrzusza i pachwin może być zupełnie normalne ponieważ dziecko szykuje się do wyjścia i obniża się. Lecz jeśli nie jesteś pewna to może lepiej idz do innego lekarza i może on Ci wytłumaczy o co chodzi dokładniej żebyś nie miała żadnych obaw, ja jedynie pisze to czego dowiedziałam się w szpitalu bo po tym zdarzeniu wszystko mnie niepokoiło na szczęście panie położne tłumaczyły i objaśniały wszystko dokładnie :D
Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

#5 Gość_malpeczka_1_*

• Grupa Guests

Napisano 07.10.2011 - 12:58

Tak jak didi mówi nie musi i się nie mart
Ale może bo ja też miałam takie bóle w 8 miesiącu urodziłam 3 dnia bólów.

Skonsultuj się z ginekologiem

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   rumiankowaona 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 575
  • Rejestracja 02-June 11
  • LocationŁódź

Napisano 07.10.2011 - 13:05

To co opisujesz to najprawdopodobniej skurcze Braxtona - Hicksa. Macica urządza sobie gimnastykę przed porodem ;) Najłatwiej jest się ich "pozbyć" zmieniając pozycję na przeciwną - jak stoisz to usiądź, jak leżysz to wstań i się poruszaj ;)

Fundacja Mleko Mamy:
Dołączona grafika

Rodzicielstwo bliskości:
Dołączona grafika

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Pralina 

• Maja - Moje Szczęście
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3360
  • Rejestracja 04-December 10

Napisano 07.10.2011 - 13:21

Wyświetl postUżytkownik gusia81 dnia 07.10.2011 - 12:43 napisał

Hej dziewczyny!
Jestem w 34 t.c. Od jakiegos tygodnia zauwazylam ze czesto twardnieje mi brzuch. Bezbolesnie ale nie jest to do konca przyjemne bo towarzyszy przy tym uczucie rozpychania od wewnatrz. Zauwazylam tez ze jak maluch sie przemieszcza brzuch potrafi rowniez stwardniec. BYlam 2 tyg temu na wizycie, lekarz mnie zbadal i mowil ze wszystko w porzadku. Jednak to twardnienie nie daje mi spokoju. Do porodu mam jeszcze kilka tygodni ale teraz zaczynam sie bac ze dzidzia przyjdzie na swiat duzo wczesniej... Do tego wszystkiego mam te okropne bole pod brzuchem promieniujace do pachwin. W nocy przy zmienianiu pozycji boli i jak wstaje rowniez. Czy ktoras z Was tez ma takie dolegliwosci?

To skurcze Braxtona-Hicksa, tzw. przepowiadajace. Rytmiczne napinanie sie scianek macicy, ktore ma na celu przygotowanie jej i dziecka do porodu. To normalne. Staraj sie wtedy odpoczywac. A jesli nie ustepuje, wez ciepla kapiel :)

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Anitta 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1

Napisano 07.10.2011 - 16:44

Hej, ja jestem w 15 tygodniu i też mam twardnienie bzucha. Robi mi się taka twarda kulka, poza tym ani plamień, ani jakiś wyjątkowych bólów. Byłam tydzień temu u gin. i wszystko było dobrze, ale teraz się niepokoję. Czy któraś z Was też miała takie objawy w 15 tygodniu?

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   KaSi3ńKa 

• ArcikowaMamuśka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 828

Napisano 08.10.2011 - 08:10

Jeśli pojawia Ci się miejscowo ta kula to znaczy że to dzidziuś jeśli twardnieje Ci brzuch to ja radziła bym konsultacje z lekarzem tak mi się wydaje z tego co mi wiadomo.

Dołączona grafika

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Pralina 

• Maja - Moje Szczęście
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3360
  • Rejestracja 04-December 10

Napisano 08.10.2011 - 08:21

Wyświetl postUżytkownik Anitta dnia 07.10.2011 - 16:44 napisał

Hej, ja jestem w 15 tygodniu i też mam twardnienie bzucha. Robi mi się taka twarda kulka, poza tym ani plamień, ani jakiś wyjątkowych bólów. Byłam tydzień temu u gin. i wszystko było dobrze, ale teraz się niepokoję. Czy któraś z Was też miała takie objawy w 15 tygodniu?

Raczej jest to malo prawdopodobne, bys juz w 15. tygodniu czula ruchy dziecka. Zazwyczaj jest to 17. tydzien (najwczesniej). Moze po prostu mimowolnie napinaja Ci sie miesnie? Jesli masz watpliwosci, zawsze mozesz zapytac lekarza prowadzacego.

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   moncia82 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2
  • Rejestracja 15-July 11

Napisano 08.10.2011 - 14:22

Witam wszystkie przyszłe i obecne mamusie. Co do ruchów dziecka ja pierwsze, baardzo delikatne poczułam pod koniec 15 tc. Natomiast co do twardnienia brzucha, to miałam tak na początku i obecnie. Ale teraz doszły skurcze i bóle podbrzusza (19tc). Okazało się, że skraca mi się szyjka i mam leżenie. Za każdym razem byłam u lekarz i Tobie też radzę go odwiedzić mimo,, że miałaś wizytę tydz temu. Będziesz spokojniejsza.

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   demetria 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 125
  • Rejestracja 28-May 11
  • Locationpodkarpackie

Napisano 08.10.2011 - 15:31

Wyświetl postUżytkownik gusia81 dnia 07.10.2011 - 12:43 napisał

Hej dziewczyny!

Mi brzuch do niedawna twardniał sporadycznie, ale np. w 33 tygodniu miałam robione pierwsze KTG i wyszedł na nim skurcz - którego nie czułam. Ostatnio mam takie jakby skurcze - które trwają kilkanaście minut - i ruszanie się w trakcie powoduje ból. Przy zmianie pozycji w nocy mam również spore bóle w kroczu że tak to ujmę, wstawanie z łóżka też nie jest bezbolesne. Nie wiem czy to już objawy przepowiadające, czy jeszcze się z tym pomęczę miesiąc, albo dłużej...w piątek mam wizytę u ginia i zobaczymy co powie, czy dzidziuś już się szykuje...
Dołączona grafika

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   demetria 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 125
  • Rejestracja 28-May 11
  • Locationpodkarpackie

Napisano 17.10.2011 - 08:02

Jestem już po piątkowej wizycie i lekarka powiedziała, że możliwe, że dziecko urodzi się nieco wcześniej - tak jak pokazuje USG tzn. pod koniec października, bo jest już nisko. A na KTG wyszły mi regularne skurcze macicy - ale powiedziała, mi że to nie są porodowe. No i rozwarcia brak. Zobaczymy, może to już nie długo.
Dołączona grafika

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Sara91 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 252
  • Rejestracja 05-November 11

Napisano 24.01.2012 - 16:23

Właśnie jestem w 22 tc i czasami tez mam takie twardnienie brzucha. Zauważyłam, że dzieje się tak jak jestem bardzo zmęczona, albo jak długo jestem w pozycji siedzącej....
Czy to coś poważnego? Wizytę u gin mam za tydz. i nie wiem czy mam iść wcześniej czy nie muszę
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sprzedam ubranka rozmiar 56 i 62.
http://tablica.pl/of...zytkownik/CFfX/

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   KaSi3ńKa 

• ArcikowaMamuśka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 828

Napisano 24.01.2012 - 16:42

Jeśli nie masz przy tym bólu krzyża ani podbrzusza to sądzę że są to skurcze Braxtona-Hicksa poczytaj sobie w tym temacie http://forum.mamazon...raxtona-hicksa/

Dołączona grafika

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1