Forum Mamazone.pl: Suche czerwone plamy na ciele dziecka - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 5 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Suche czerwone plamy na ciele dziecka Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   herrings 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6
  • Rejestracja 16-February 10

Napisano 16.02.2010 - 21:43

Witam wszystkie mamy. Od prawie 3 tygodni moja 5-miesieczna coreczka ma czerwone, suche placki. Poczatkowo na plecach, potem pod kolanami, na brzuszku, od dzisiaj tez na lokciach. W tym czasie nie zmianialam ani kosmetykow do pielegnacji skory, ani proszku. Oprocz stopniowego wprowadzania warzywek co nie wywolywalo zadnych reakcji. Tydzien temu kupilam Oilatum z ciekla parafina ale nie widze poprawy. Zaczelam podejrzewac skaze bialkowa, zmienilam mleko i juz po dwoch butelkach wysypalo ja jeszcze bardziej. Teraz ma wprowadzane Bebilon Pepti powoli bo smak jej nie podchodzi. Dziwi mnie tylko ze jak czytam o skazie badz o azs to dowiaduje sie ze dzieci sa marudne, drapia sie, a ona nic przeszczesliwe dziecko tyle ze ma plamy i wysypke. Dodam ze ja od 3 lat choruje na przewlekla pokrzywke. Boje sie ze to moze byc azs. Sama juz nie wiem. Acha mala od ok. 2 miesiecy jest na mleku modyfikowanym. Wczesniej nie bylo zadnych ekscesow. Co o tym myslicie. Czy to skaza? czy raczej wplyw zewnetrzny? Dodam jeszcze ze mala jest w trakcie zabkowania. Z gory dziekuje za kazda porade. Pozdrawiam mamuski

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   chantal 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 546
  • Rejestracja 25-January 10
  • LocationPodlasie

Napisano 16.02.2010 - 21:55

Witaj:)
Mój synek mniej wiecej w wieku 5 m-cy też miał coś takiego na skórze. Niektóre kosmetyki mogą uczulac po jakimś czasie. Jak się okazało mój synek po prostu nie toleruje nic firmy johnson's baby cokolwiek damy z tej firmy od razu gdzieś plamki wyskakują... Na początku lekarka też podejrzewała skazę i kazała mi odstawic wszystkie mleczne produkty ewentualnie ograniczyc, z tym że ja karmię piersią. hmm a oilatum u nas nie pomagał jakoś więc kąpałam Małego w krochmalu i po dosłownie 3-4 kąpielach wszystko ładnie zeszło. Teraz nie ma już problemu tylko ostatnio coś mi strzeliło do głowy żeby kupic mleczko johnson's i stąd wiemy, że te kosmetyki go uczulają... Nawet lekarka powiedziała, że ta fitma nie za bardzo dla takich maluchów.

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   herrings 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6

Napisano 16.02.2010 - 22:29

Dzieki wielkie. A dlugo u was utrzymywaly sie te plamy??? Widzisz moja wlasnie zjadla pierwsza butle samego mleka Pepti, a przez caly dzien jadla jeszcze mieszanki ale z wieksza iloscia pepti. Wydaje mi sie ze juz widze poprawe, ale pewnie jestem juz przewrazliwiona. Fakt jest taki ze ja od urodznia uzywalam oliwki i mydelka z Johnson's i nic jej nie bylo. Niedawno odstawilam oliwke ale madra glowa mydla dalej uzywalam :) od jutra przestaje i tego. A odstawilas w koncu te produkty mleczne podczas karmienia??? byla jakas poprawa czy wrecz przeciwnie. U nas przy karmieniu piersia nie bylo problemow... Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   chantal 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 546
  • LocationPodlasie

Napisano 16.02.2010 - 22:35

jakieś 3 tygodnie może troszke więcej... też się strasznie przejmowałam tym, a teraz nic nie ma:) Jak dla mnie to najlepiej nivea podchodzi :) i skórka po tym fajna i nic się nie pojawia, ale każde dziecko inne i na różne rzeczy inaczej zareaguje.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   herrings 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6

Napisano 16.02.2010 - 22:44

Ale odstawilas to mleko??? bo teraz sie zastanawiam czy tez dobrze robie podajac jej to specjalne i w miedzy czasie zmieniajac kosmetyki. Bo wlasnie od dwoch dni smatuje ja kremem hipoalergicznym z nivea. Moze po tym jest poprawa a nie po mleku. Nie wiem juz glupia jestem. Tyle sie naczytalam o tej skazie i azs, ze az glowa boli. Pozdrawiam

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   chantal 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 546
  • LocationPodlasie

Napisano 16.02.2010 - 23:13

może nie tyle odstawiłam ile ograniczyłam produkty mleczne ... ale tu widzisz ja karmię piersią więc to już inaczej . Najlepiej zapytaj lekarza to będziesz miała jasnośc ja mogę Ci powiedziec tylko tyle ile zauważyłam u mojego malucha:) może spróbuj krochmalu?

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   MamaMadzia_89 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 15
  • Rejestracja 09-February 10
  • LocationLimanowa

Napisano 16.02.2010 - 23:30

Witaj, właśnie przypomniałam sobie co nieco jak było u nas. Moja malutka nie miała plamek ale małe krosteczki na buzi, główce i gdzie niegdzie na ciałku. Bylam u lekarza z nią i okazało się, że to nie potówki jak myślałam. Przepisała małej taką niby maść ale w płynie o białym kolorze i pomogło po kilku dniach smarowania. Nazywała się Tanno-hermal i jest dla niemowląt oraz na suchą skórę i zmiany naskórka.
A jeśli chodzi o kosmetyki, to od początku używam mydełka Bambino albo Dzidziuś do kapieli i jest super:) Nie sprawdziła się u nas tylko oliwka. Również polecam balsam do ciałka dla niemowląt firmy Oriflame - jest super i świetnie nawilża:) Pozdrawiam:)

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Judyta F 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3
  • Rejestracja 17-February 10

Napisano 17.02.2010 - 15:03

Wyświetl postUżytkownik herrings dnia 16.02.2010 - 21:43 napisał

Witam wszystkie mamy. Od prawie 3 tygodni moja 5-miesieczna coreczka ma czerwone, suche placki. Poczatkowo na plecach, potem pod kolanami, na brzuszku, od dzisiaj tez na lokciach. W tym czasie nie zmianialam ani kosmetykow do pielegnacji skory, ani proszku. Oprocz stopniowego wprowadzania warzywek co nie wywolywalo zadnych reakcji. Tydzien temu kupilam Oilatum z ciekla parafina ale nie widze poprawy. Zaczelam podejrzewac skaze bialkowa, zmienilam mleko i juz po dwoch butelkach wysypalo ja jeszcze bardziej. Teraz ma wprowadzane Bebilon Pepti powoli bo smak jej nie podchodzi. Dziwi mnie tylko ze jak czytam o skazie badz o azs to dowiaduje sie ze dzieci sa marudne, drapia sie, a ona nic przeszczesliwe dziecko tyle ze ma plamy i wysypke. Dodam ze ja od 3 lat choruje na przewlekla pokrzywke. Boje sie ze to moze byc azs. Sama juz nie wiem. Acha mala od ok. 2 miesiecy jest na mleku modyfikowanym. Wczesniej nie bylo zadnych ekscesow. Co o tym myslicie. Czy to skaza? czy raczej wplyw zewnetrzny? Dodam jeszcze ze mala jest w trakcie zabkowania. Z gory dziekuje za kazda porade. Pozdrawiam mamuski

Herrings!
Pozwolę sobie przytoczyć odpowiedź Naszego Eksperta: "Skóra niemowląt i małych dzieci jest szczególnie wrażliwa, dlatego bardzo ważne jest, aby do prania dziecięcych ubranek stosować produkty specjalnie do tego przeznaczone. Wszelkie produkty, które mają kontakt ze skórą dziecka, powinny być atestowane i mieć specjalny, łagodny skład. Pamiętaj jednak, że alergię może rozpoznać tylko lekarz." Położna Anna Kalinowska lekarz pediatra.

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   herrings 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6

Napisano 17.02.2010 - 17:57

Dziekuje Judyta. Nie wiem czy dobrze mnie zrozumialas. Mowiac nie zmienilam proszku mialam na mysli ze od jej urodzenia piore w jednym proszku FAIRY specjalnie przeznaczonym do wrazliwej skory dzieci. Bylam u lekarza i on sadzi ze to skaza, a ja po prostu nie jestem tego pewna. Dlatego szukam informacji. Pozdrawiam

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   rymmar 

• złotousta
  • PipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 71

Napisano 18.02.2010 - 12:51

Witam. Mój mały ma podobny problem. w wieku 3 miesięcy pojawiła mu się jedna mała plamka na piersiach. Lekarka zapisał jakąś maść ale nie pomogła. Plamka żyła sobie własnym życie,m - raz jaśniejsza raz ciemniejsza - ale nie było to związane z żadnymi zmianami kosmetyków, proszków ani mojej diety (mały jest karmiony piersią). Później zaczęła się pojawiać druga plamka a potam zaczęły się obydwie powiększać. Odwiedziłam dermatologa, który stwierdził że to może być grzybica - obarczył winą papugę, którą mamy w domu i zapisał maść przeciwgrzybiczą i jakaś taką robioną tłustą która mocno nawilża. Niestety małemu to nie pomogło a do tego tydzień temu zaczał się drapac w tym miejscu :( no więc poszłam znowu do pana doktora no i stwierdził że skoro to nie pomaga to nie jest to grzybica. Z jednej strony fajnie bo grzybicę ciężko wyleczyć akle z drugiej strony nadal nie wiem co mu jest :( zapisał mi jakieś inne maści ale podejrzewam że na zasadzie metody prób i błędów...teraz będę czekać na efekty. Ale uważam że nie można od razu przesądzać że jak tylko dziecku coś wyjdzie to od razu skaza albo azs. Wiem że to są teraz bardzo "mpdne" i częste schorzenia i niestety wszystkie gazety i portale i opracowania książkowe dla mam bombardują nas strasznymi informacjami na ten temat. Ale trzeba czasem podejść do tego z dystansem bo często może okazać się że przyczyny zmian na skórze są o wiele bardziej banalne. Tym bardziej że jak wszystkie wiemy - skóra dzieci jest tak wrażliwa że czasem może reagowac na coś na co nawet nie zwrócimy uwagi. A co do firmy johnsons - słyszałam opinie wielu mam i lekiarzy że faktycznie są to kosmetyki które najczęściej wywołują uczulenia u dzieci. A niby takie specjalistyczne dla niemowląt :)

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   herrings 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6

Napisano 18.02.2010 - 23:50

No wlasnie o tym samym dzisiaj myslalam - specjalistyczne dla dzieci smiech. Wiec u nas jest tak, zmienilam jej to mleko na Pepti i w miedzy czasie odstawilam wszystko co johnsona a w to miejsce uzywalam nivea, ktore zakupilam jeszcze bedac w ciazy w polsce. Bo niestety mieszkam w irlandii a tu sam johnson's na polkach. tak czy inaczej smarowalam ja zwyklym alantanem przy kazdym przewijaniu wiec dosyc czesto. I sluchajcie 4 dni i prawie wszystko jej zeszlo. Tylko oczywiscie nie wiem czy to zasluga tego natluszczania czy owego mleka. Tak wiec dzisiaj wrocilysmy do starego mleka z bialkiem przy wszystkich wprowadzonych pielegnacjach czyli tylko nivea i czekamy na efekty. Jak nic nie wyskoczy to bedzie wina johnsona a jak nie to niestety mleko. Chociaz mam wrazenie ze to te kosmetyki. Oby. Tak czy inaczej wlasnie jada do mnie poczta masci sterydowe i cholesterolowe z polski z polecenia lekarza, a ja ja wyleczylam poki co ALANTANEM. Wiec tak jak mowisz rammar modne jest wmawianie azs czy skazy bo to najlatwiejsza diagnoza ( alergia nieznanego pochodzenia). bede informowac jak po tym mleku. Dziekuje wam za odpowiedzi. Pozdawiamy :)

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   rymmar 

• złotousta
  • PipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 71

Napisano 23.02.2010 - 13:41

Moze tez powinnam sprobowac alantanem ? tylko nie kombinowac z kilkoma rzeczami naraz bo na koncu to nie bedzie wiadomo co pomaga a co szkodzi :/ a ten alantan jest bez recepty?

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   herrings 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6

Napisano 23.02.2010 - 15:35

tak, bez recepty, tylko najlepiej maść a nie krem, bo jest bardziej tlusta. Tak czy inaczej wyleczylam mala :)))) pije normalne mleko i nic jej nie jest. Skorka super jak u niemowlaka :) odstawilam calego johnsona i uzywam nivea i oilatum do kapieli. Pozdrawiam :)

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   ptr 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 755
  • Rejestracja 27-January 10
  • LocationMyslovitz

Napisano 23.02.2010 - 20:28

Wyświetl postUżytkownik herrings dnia 18.02.2010 - 23:50 napisał

Tak czy inaczej wlasnie jada do mnie poczta masci sterydowe i cholesterolowe z polski z polecenia lekarza, a ja ja wyleczylam poki co ALANTANEM.

Herrings, z tymi sterydami to lepiej uważac. Ja od 7 lat choruje na azs, sterydy przez pół roku niemal bez przerwy stosuję i nic dobrego z tego nie wynika. Na początku owszem jest poprawa ale potem przestają działac, trzeba coś mocniejszego potem trądzik posterydowy leczony jeszcze mocniejszymi specyfikami, coraz to gorsza kondycja nerek... błędne koło.

Moja córa też miała takie plamki chociaż też nic nowego nie wprowadzałam. Dżonsona nie używałam bo wiedziałam, że najczęściej uczula. Tylko Dzidzuś.

Alantan rzeczywiście jest świetny. Jak mojej małej odparzyła się pupa zaczęłam używac posypki Alantan i po paru godzinach zeszło wszystko.

Naprawdę dziewczyny z własnego doświadczenia radze używac delikatnych leków. Sterydy w ostatecznej ostateczności :)

Pozdrawiam i życzę duuużo zdrówka waszym pociechom :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Judyta F 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3
  • Rejestracja 17-February 10

Napisano 24.02.2010 - 16:26

Wyświetl postUżytkownik herrings dnia 17.02.2010 - 17:57 napisał

Dziekuje Judyta. Nie wiem czy dobrze mnie zrozumialas. Mowiac nie zmienilam proszku mialam na mysli ze od jej urodzenia piore w jednym proszku FAIRY specjalnie przeznaczonym do wrazliwej skory dzieci. Bylam u lekarza i on sadzi ze to skaza, a ja po prostu nie jestem tego pewna. Dlatego szukam informacji. Pozdrawiam

Herrings,
Rozumiem Twoje zmartwienie związane z problemem skórnym Twojego dziecka.
Proponuję wybrać się do innego lekarza i dopytać.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Coffee 

• M, M, M i Ja
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 11900
  • Rejestracja 21-July 10
  • LocationMazowieckie

Napisano 31.07.2010 - 09:22

spróbuj LIPOBAZE- bardzo dobre na różne jakby alergiczne krostki itp.
Zakochana w uśmiechu synów
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sprzedaję:

Ciuszki I
Ciuszki II
Ciuszki III
Ciuszki IV
Ciuszki V
Ciuszki IV

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   malgos 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2
  • Rejestracja 27-November 10

Napisano 27.11.2010 - 17:26

Witam, czy któraś z Mam spotkała się z czymś takim?Gdy karmię swoje maleństwo kaszką wokół ust zaczynają Jej pojawiać się czerwone plamki które utrzymują się ok godziny; nigdzie na ciele nie pokazują się stąd nie wydaje mi się by była to alergia, a może jednak? Co o tym sądzicie?

Dołączona grafika

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   lidka2110 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 17
  • Rejestracja 06-October 10

Napisano 27.11.2010 - 17:59

A czym podajesz tą kaszkę?
Przez smoczek czy łyżeczką?
Bo jeśli łyżeczką, to może być podrażnienie od obcierania, lub jest uczulone na detergent w którym myjesz łyżeczkę(chyba, że nie używasz deterg.).
Ja osobiście najpierw zmieniłabym formę podawania, jeśli to nie przyniesie efektu zmień kaszkę a jak to nie pomoże to lekarz -konsultacja.
Dołączona grafika

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   lidka2110 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 17
  • Rejestracja 06-October 10

Napisano 27.11.2010 - 18:00

A jeszcze jedno pytanie.
Przy innych posiłkach podawanych tą samą formą co kaszka pojawiają się też te plamki?
Dołączona grafika

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   ewka311 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1000
  • Rejestracja 07-November 09

Napisano 27.11.2010 - 20:08

Wyświetl postUżytkownik malgos dnia 27.11.2010 - 17:26 napisał

Witam, czy któraś z Mam spotkała się z czymś takim?Gdy karmię swoje maleństwo kaszką wokół ust zaczynają Jej pojawiać się czerwone plamki które utrzymują się ok godziny; nigdzie na ciele nie pokazują się stąd nie wydaje mi się by była to alergia, a może jednak? Co o tym sądzicie?

moim zdaniem może to być uczulenie
Dołączona grafika

[url=http://www.suwaczki.com/]Dołączona grafika[/url

Udostępnij ten temat:

• 5 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »