Forum Mamazone.pl: Kłucie w szyjce macicy - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 4 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Kłucie w szyjce macicy Oceń temat: -----

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   Coffee 

• M, M, M i Ja
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 11900
  • Rejestracja 21-July 10
  • LocationMazowieckie

Napisano 14.12.2011 - 14:44

no ja bym to ujęła, zależy jak boli na tyle kobieta się boi.

jakby mnie tak bolało, anie wiedziałabym co to jest, a tu może nawet jest zagrożenie ciąży nie czekałabym nawet 10 minut !

a już nie mówiąc o czekaniu do styczniowej wizyty czy tez na inny dzień kiedy lekarz znajdzie czas na przyjęcie. W takich sytuacjach idę do przychodi i siedze aż nawet nie mój ale jakikolwiek lekarz mnie przyjmie, bałabym się o dziecko !
Zakochana w uśmiechu synów
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sprzedaję:

Ciuszki I
Ciuszki II
Ciuszki III
Ciuszki IV
Ciuszki V
Ciuszki IV

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   panikara 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1048
  • Rejestracja 27-August 11

Napisano 14.12.2011 - 14:51

Ja mam takie kłucia po badaniu ginekologicznym i też z uczuciem parcia na mocz. Ostatnio takie miałam po pobraniu wymazu. Ale też uważam jak koleżanki że powinnaś to sprawdzić choć napewno to podrażnienie po badaniu. Ale lepiej dmuchać na zimne. Daj znać co powiedział lekarz.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#23 Gość_Eris_*

• Grupa Guests

Napisano 14.12.2011 - 15:15

Ja tez mialam takie klucie i normalne to bylo....o kazdym szczegoliku opowiadalam swojemu ginowi i nie ma powodu do obaw..

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   Lalka89 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 339
  • Rejestracja 14-December 11

Napisano 14.12.2011 - 15:58

Użytkownik panikara dnia 14.12.2011 - 14:51 napisał

Ja mam takie kłucia po badaniu ginekologicznym i też z uczuciem parcia na mocz. Ostatnio takie miałam po pobraniu wymazu. Ale też uważam jak koleżanki że powinnaś to sprawdzić choć napewno to podrażnienie po badaniu. Ale lepiej dmuchać na zimne. Daj znać co powiedział lekarz.

Ile czasu w Twoim przypadku utrzymywało się kłucie?
Dołączona grafika

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   Paula30 

• złotousta
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 81
  • Rejestracja 07-December 11

Napisano 14.12.2011 - 16:25

Lalka89 akurat jestem osobą która 1.12 br podczas ostatniej wizyty dowiedziała się podczas badania szyjki macicy palcem przez moją ginekolog że owa szyjka mi się troche skróciła zakazała dźwigania i przemęczania się oraz zaleciła odpoczynek. Bardzo mnie to skrócenie się szyjki zadziwiło bo nie miałam zadnych tego objawów. Tak więc nie myslę abyś miała tą przypadłość a nie możesz poprostu zadzwonić do swojego lekarza prowadzącego myślę że masz jak najbardziej do tego prawo. Wiesz my tu możemy gdybać co może wywoływać tego typu kłucie ale tylko możesz nie potrzebnie się denerwować najlepiej zadzwonić do lekarza prowadzącego ciąże opowiedzieć mu o tym fakcie i on zadecyduje czy potrzebna jest szybsza wizyta czy nie.
Mój kochany kwiatuszek Amelia
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   .Villemo. 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3062
  • Rejestracja 05-April 11

Napisano 14.12.2011 - 16:29

ja mialam takie klucie chyba od polowy ciazy.. a o niczym to nie swiadczylo, ciaza donoszona do konca, szyjka sie nie skracala ani nic z tych rzeczy... czasem maly sie tak ulozyl ze czułam to kłucie i parcie na mocz niemozliwe ze najchetniej bym zamieszkala w ubikacji.. czasem tralo to chwile czasem pare godzin.. no roznie..

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• <3 ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13666
  • Rejestracja 18-April 11

Napisano 14.12.2011 - 16:36

Ale dlaczego generalizujecie Villemo i Paula30? Villemo, to że u ciebie kłucie nie oznaczało nic złego, nie znaczy ze u koleżanki nie jest właśnie czegoś złego objawem. Paula, to że u ciebie skracanie się szyjki było bezobjawowe nie znaczy, ze objawy koleżanki nie są oznaką skracania właśnie. wszystko jest subiektywne i względne. Nie można powiedzieć "ty na pewno nie masz tego, bo ja miałam a u mnie było inaczej..." Tylko lekarz może postawić diagnozę, na pewno nie użytkowniczki forum. Dlatego tak namawiam koleżankę na wizytę, bo u niej może to nie oznaczać zgoła nic, albo wręcz wszystko. Nie lepiej sprawdzić, upewnić się i wiedzieć, ze się przynajmniej sprawdziło, niż zbagatelizować "bo ktoś tam na forum miał inne objawy więc ja na pewno nie mam tego samego", a potem się okaże że coś się zaniedbało...?
Masz jakieś wątpliwości? Problem z forum?
Zapraszam na priv, pomogę.

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   grudniówka2737249 

• Amelkomania:)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1278
  • Rejestracja 18-May 11

Napisano 14.12.2011 - 16:44

Ja tez miałam takie kłucie od 27 tyg i mam do teraz u mnie to też nic takiego ale M@rtuska ma rację. To ze u innych jest to normalne to nie znaczy, że u Ciebie nie może być to cos poważnego. Zadzwoń do gina i spytaj, tak bedzie bezpiczniej.

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• <3 ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13666

Napisano 14.12.2011 - 16:46

Ja bym się nie odważyła wziąć na siebie odpowiedzialność za ciążę innej osoby mówiąc jej,że jej objawy nic złego nie oznaczają. ;) wole namawiać na wizytę. Przynajmniej wiem, że namawiałam. ;)

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• <3 ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13666

Napisano 14.12.2011 - 16:49

BTW - ja żadnego klucia w ciąży z Adamem nie miałam, ale nie twierdzę ze racja jest "mojsza niż twojsza", bo skoro ja nie miałam to znaczy ze kłucie jest nienormalne. Z reguły bywa fizjologiczne, nie oznacza nic złego, a jedynie jest skutkiem ubocznym ucisku gigantycznej macicy na jakieś tam "guziczki" w organizmie kobiety. Ale od kłucia do bólu - tak się zaczęło poronienie mojej pierwszej ciąży.

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   .Villemo. 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3062

Napisano 14.12.2011 - 16:59

Użytkownik M@rtuśka dnia 14.12.2011 - 16:46 napisał

Ja bym się nie odważyła wziąć na siebie odpowiedzialność za ciążę innej osoby mówiąc jej,że jej objawy nic złego nie oznaczają. ;) wole namawiać na wizytę. Przynajmniej wiem, że namawiałam. ;)

ja nic nikomu sie sugeruje.. napisalam jak to u mnie wygladalo.. nie karze jej siedziec w domu bo bedzie dobrze.. ma kobieta swoj rozum przeciez i jak sie boi to niech sie lekarza poradzi a nie forumowiczek :P ja tam specjalizacji z poloznictwa i ginekologii nie mam. mialam za to takie kłucie i tak jak napisalam nie oznaczalo to u mnie absolutnie nic

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   Lalka89 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 339

Napisano 14.12.2011 - 17:10

Moje Drogie, dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, oczywiście nie chodziło mi tu o postawienie diagnozy co może mi dolegać, bo wiem że każda ciąża jak i organizm jest inna. Chodziło mi raczej o uzyskanie podpowiedzi, jak i dowiedzenie się czy inne ciężarne mamy też miały podobny problem, i co to ewentualnie u nich oznaczało.

Mam nadzieję że moje objawy zanikną, bo jestem strasznie drażliwa na tym punkcie i drażni mnie to gdy nasilają się przy wstawaniu, a wręcz nie mogę "uleżeć" w miejscu.
W innym wypadku jutro czeka mnie wizyta u lekarza, która rozwieje wszelkie moje strachy :)
Dołączona grafika

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• <3 ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13666

Napisano 14.12.2011 - 17:22

Użytkownik .VILLEMO. dnia 14.12.2011 - 16:59 napisał

ja nic nikomu sie sugeruje.. napisalam jak to u mnie wygladalo.. nie karze jej siedziec w domu bo bedzie dobrze.. ma kobieta swoj rozum przeciez i jak sie boi to niech sie lekarza poradzi a nie forumowiczek :P ja tam specjalizacji z poloznictwa i ginekologii nie mam. mialam za to takie kłucie i tak jak napisalam nie oznaczalo to u mnie absolutnie nic

Pisząc o braniu odpowiedzialności nie odniosłam sie do twojego postu (w końcu nie cytowałam go, nie? ;) ) tylko do dyskusji ogółem.

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   Coffee 

• M, M, M i Ja
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 11900
  • Rejestracja 21-July 10
  • LocationMazowieckie

Napisano 14.12.2011 - 17:43

Użytkownik M@rtuśka dnia 14.12.2011 - 16:46 napisał

tak, tak. Na taka odpowiedzialność to trzebaby było miec naprawde dużą wiedzę i chyba zdolności telepatyczne. A potem osoba X obarczałaby forum i mamazonki za nie daj Boże jakieś problemy !
Zakochana w uśmiechu synów
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sprzedaję:

Ciuszki I
Ciuszki II
Ciuszki III
Ciuszki IV
Ciuszki V
Ciuszki IV

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   .Villemo. 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3062

Napisano 14.12.2011 - 18:48

hahahahahahahahhhhaaaa :P

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   kindziorek 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 250
  • Rejestracja 16-July 10

Napisano 14.12.2011 - 20:52

Ja też miałam takie kłucie w ciąży.Miałam też problem ze skracającą się szyjką aczkolwiek urodziłam w terminie i wszystko było ok. Ale czy to było powiązane jedno z drugim pamiętam:)Warto iść do lekarza.
Dołączona grafika

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   Lalka89 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 339

Napisano 15.12.2011 - 08:23

A więc tak...

Wczoraj wieczorem koło godziny 22, dostałam króciutkiego ale bolesnego ataku bólu... Przy ujściu cewki moczowej...tak jakby ktoś wsadził mi tam igiełki... (kto miał zapalenie pęcherza, wie o co chodzi)
Po godzinie przesiedzianej na kibelku, już bez bólu, ale z zapłakanymi oczami i popuszczaniu po kropelce, został wykonany telefon do znajomej położnej co robić. Do szpitala czy na pogotowie?

Usłyszałam że przede wszystkim to wziąć Furaginum, bo to nic innego jak zwykła infekcja...a jak bardzo się boję to do szpitala, jednak wiadomo jak to w szpitalu... przetrzymają mnie 3 dni, zrobią badania i więcej wyjdzie mi z tego stresu niż sytuacja faktycznie wymaga...

Postanowiłam być twarda... Nie brać puki co leków, aż do wizyty z lekarzem który pewnie zleci to samo...

Jednak gdy wstałam z kibelka okazało się że ból,kłucie minęło całkowicie...parcie na mocz ustało... a ja znów mogę się cieszyć.

Teraz czekam... ale sytuacja wydaje się opanowana, a samo kłucie musiało być zwykłym podrażnieniem po badaniu... :rolleyes:
Dołączona grafika

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   grudniówka2737249 

• Amelkomania:)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1278
  • Rejestracja 18-May 11

Napisano 15.12.2011 - 08:32

Użytkownik Lalka89 dnia 15.12.2011 - 08:23 napisał

A więc tak...

Wczoraj wieczorem koło godziny 22, dostałam króciutkiego ale bolesnego ataku bólu... Przy ujściu cewki moczowej...tak jakby ktoś wsadził mi tam igiełki... (kto miał zapalenie pęcherza, wie o co chodzi)
Po godzinie przesiedzianej na kibelku, już bez bólu, ale z zapłakanymi oczami i popuszczaniu po kropelce, został wykonany telefon do znajomej położnej co robić. Do szpitala czy na pogotowie?

Usłyszałam że przede wszystkim to wziąć Furaginum, bo to nic innego jak zwykła infekcja...a jak bardzo się boję to do szpitala, jednak wiadomo jak to w szpitalu... przetrzymają mnie 3 dni, zrobią badania i więcej wyjdzie mi z tego stresu niż sytuacja faktycznie wymaga...

Postanowiłam być twarda... Nie brać puki co leków, aż do wizyty z lekarzem który pewnie zleci to samo...

Jednak gdy wstałam z kibelka okazało się że ból,kłucie minęło całkowicie...parcie na mocz ustało... a ja znów mogę się cieszyć.

Teraz czekam... ale sytuacja wydaje się opanowana, a samo kłucie musiało być zwykłym podrażnieniem po badaniu... :rolleyes:

:blink:
Lalka to ja Ci radzę zmien tą położną. Furaginum w ciązy jest całkowicie zakazane. Dobrze, że jej nie posłuchałaś -_-

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• <3 ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13666

Napisano 15.12.2011 - 08:43

Użytkownik grudniówka27 dnia 15.12.2011 - 08:32 napisał

Lalka to ja Ci radzę zmien tą położną. Furaginum w ciązy jest całkowicie zakazane. Dobrze, że jej nie posłuchałaś -_-

furaginum w ciązy nie jest całkowicie zakazane. A nowośc urofuraginum owszem, ale tylko w pierwszym trymestrze i w ciązy donoszonej czyli według ulotki po 38tygodniu.

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   Lalka89 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 339

Napisano 15.12.2011 - 08:44

Użytkownik grudniówka27 dnia 15.12.2011 - 08:32 napisał

Tak? Na ulotce jest napisane żeby nie brać w I trymestrze ciąży, a w II i III pewnie tylko z zalecenia lekarza.
No ale nie brałam...miałam przeczucie.
Dołączona grafika

Udostępnij ten temat:

• 4 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4