Forum Mamazone.pl: problem z odciąganiem mleka laktatorem - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

problem z odciąganiem mleka laktatorem

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Mama Oleńki 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 11
  • Rejestracja 10-December 11

Napisano 17.12.2011 - 23:54

Witam.
Mam problem z odciąganiem mleka. Posiadam zwykły, ręczny laktator, który kupiłam w aptece, ale niesamowicie ciężko idzie mi to odciagane mleka. Chcę zwiększyc laktację ponieważ moja dwumiesięczna córka w ciągu dnia nie chce ssac mi piersi więc próbuję odciągnąc pokarm, który poźniej bym jej podała ale niestety nie udaje mi się to, gdyż nie odciagnęłam więcej niż 20ml w ciągu pół godziny. Obawiam się, że zanika mi pokarm bo praktycznie karmię tylko nocą, bo w dzień niestety nie chce ssac, a może po prostu nie umiem się nim odpowiednio posłużyc. Próbowałam też ręką odciągac i tu szło troszkę sprawniej ale chyba zeszłoby mi się pół dnia zanim bym odciagnęła chociaż 60 ml. Proszę o radę co mogę zrobic żeby mi się udało sciągnąc odpowiednią ilośc mleka.

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   POŁOŻNA Joanna Piątkowska 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 251
  • Rejestracja 26-November 10

Napisano 18.12.2011 - 10:13

Wyświetl postUżytkownik Mama Oleńki dnia 17.12.2011 - 23:54 napisał

Witam.
Mam problem z odciąganiem mleka. Posiadam zwykły, ręczny laktator, który kupiłam w aptece, ale niesamowicie ciężko idzie mi to odciagane mleka. Chcę zwiększyc laktację ponieważ moja dwumiesięczna córka w ciągu dnia nie chce ssac mi piersi więc próbuję odciągnąc pokarm, który poźniej bym jej podała ale niestety nie udaje mi się to, gdyż nie odciagnęłam więcej niż 20ml w ciągu pół godziny. Obawiam się, że zanika mi pokarm bo praktycznie karmię tylko nocą, bo w dzień niestety nie chce ssac, a może po prostu nie umiem się nim odpowiednio posłużyc. Próbowałam też ręką odciągac i tu szło troszkę sprawniej ale chyba zeszłoby mi się pół dnia zanim bym odciagnęła chociaż 60 ml. Proszę o radę co mogę zrobic żeby mi się udało sciągnąć odpowiednią ilość mleka.

Witaj!
Rzeczywiście, jeśli piersi są rzadko opróżniane mogą stopniowo wycofywać się z produkcji. Żeby je pobudzić teraz trzeba odciągać według systemu 7 minut jedna - 7 minut druga; 5 minut jedna - 5 minut druga; 3 minuty jedna - 3 minuty druga. To daje 30 minut. Odciąga się bez względu na to czy mleko wypływa czy nie. Chodzi o pobudzenie przysadki do produkcji hormonu Prolaktyny odpowiedzialnej za produkcję mleka. Im częściej się odciąga tym lepiej. A najlepiej 7-8 razy, tyle ile dziecko zjada zwykle posiłków. Noc jest od spania / odpoczywania, więc w nocy trzeba sobie odpuścić. Można pić ziółka laktacyjne albo spróbować homeopatii: Ricinus Communis 5 ch 3 x dziennie 5 granulek przez 3 dni (wszystkie liczby są niezwykle ważne, nie można nic pokręcić). Jeśli chodzi o laktator to on się sprawdza jak jest sporo mleka. Jak ciurka to wiadomo, że trochę słabiej to wygląda. Elektryczny jest mniej męczący (można wypożyczyć) - przystawia się i bez angażowania wzroku sam pracuje. Naprawdę lepiej patrzeć na dziecko niż na lecące kropelki. Ręczne odciąganie wymaga wprawy i nadwyręża mięśnie ale jest do zrobienia: kciuk i palec wskazujący kładziemy na granice "piersi białej" i otoczki i zbliżamy je do siebie rytmicznie. Staramy się nie myśleć o tym, żeby wycisnąć mleko tylko żeby zbliżyć palce.
Jeśli karmisz dziecko w nocy z piersi to spróbuj również w dzień to robić kiedy jest na wpół- śpiące.
Pozdrawiam
Joanna Piątkowska, położna

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• <3 ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13667
  • Rejestracja 18-April 11

Napisano 18.12.2011 - 10:46

Jeśli mogę się wtrącić to moim skromnym zdaniem znaczenie ma tez konstrukcja ręcznego laktatora. Takie z gumową pompką sa beznadziejne. Takie z wajchą lepsze. :)
Ja miałam avent ręczny i był naprawdę super. Jeśli nie ma możliwości kupić czy wypożyczyć elektryczny to ten polecam. Na pewno lepszy niż te najtańsze sprzedawane w aptekach. Wiem, bo moja siostra miała taki z apteki z gumową pompką, a moja przyjaciółkta też z apteki najtańszy z wajchą. Budowa niby taka jak w avencie, ale odciąganie zdecydowanie inne.

moim zdaniem warto czasem zainwestować. ;)
Masz jakieś wątpliwości? Problem z forum?
Zapraszam na priv, pomogę.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Hannah25609 

• "Szyszunia" :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2782
  • Rejestracja 21-May 10

Napisano 18.12.2011 - 13:29

Ja bym też spróbowała zbliżyć warunki, w których karmisz w ciągu dnia, do tych z nocy. Moja córa jest dużo starsza, ale zauważyłam, że od pewnego czasu tylko w nocy ssała z zaangażowaniem. Potem okazało się, że w ciągu dnia rozprasza ją zbyt wiele "szumów codzienności"...
Asertywność nie wyklucza uprzejmości. Chęć wyrażenia własnej opinii nie usprawiedliwia chamstwa.

Dołączona grafika[/url]
Dołączona grafika[/url]

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Mama Oleńki 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 11

Napisano 18.12.2011 - 14:12

Martuśka mogłabys mi podac jaki to model tego laktatora, który posiadasz, bo są różne modele z avent i nie wiem, który wybrac a jeśli nie pamietasz modelu to może chcociaz ile miej wiecej kosztował to już mi w jakis sposób pomoże

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• <3 ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13667
  • Rejestracja 18-April 11

Napisano 18.12.2011 - 20:58

posiadaŁAM ;) - avent isis. Taki: http://allegro.pl/la...1993853344.html
Masz jakieś wątpliwości? Problem z forum?
Zapraszam na priv, pomogę.

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Asia. 

• Kubusiowa mama ;-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1688
  • Rejestracja 27-August 10

Napisano 18.12.2011 - 21:00

Ja posiadałam laktator automatyczny BabyOno, byłam z niego zadowolona.
Dołączona grafika

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Pralina 

• Maja - Moje Szczęście
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3360
  • Rejestracja 04-December 10

Napisano 19.12.2011 - 07:47

Ja mialam z apteki zwykly za 40zl z gumowa pompka i byl beznadziejny, nie dosc, ze malo pokarmu bylo do odciagniecia, to jeszcze takim laktatorem ta ociupinke bylo ciezko sciagac. Warto zainwestowac w lepszy, tu sie zgodze z dziewczynami.

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Mama Oleńki 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 11

Napisano 19.12.2011 - 08:45

ok. dziękuję :)

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   katcza 

• kasieńka :-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4668
  • Rejestracja 07-January 10

Napisano 19.12.2011 - 09:06

u mnie ręczna medela
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Lady_Bird 

• Julinkowy świat :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7420
  • Rejestracja 26-July 11
  • LocationBielsko - Biała

Napisano 19.12.2011 - 10:18

Wyświetl postUżytkownik M@rtuśka dnia 18.12.2011 - 20:58 napisał

posiadaŁAM ;) - avent isis. Taki: http://allegro.pl/la...1993853344.html

ja miałam ten z aventu i nie dawał nic, nic nie ściągał :/ dopiero jak Julka zaczęła konkretne ssać to problem się skończył i teraz odciągam ręcznie dużo więcej niż laktatorem

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   kroowka 

• arszenik
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 469
  • Rejestracja 07-June 11

Napisano 19.12.2011 - 12:46

ja miałam ręczny laktator z aventa i też nie mogłam nim ściągnąć mleka ale kupiłam elektryczny z medeli i jestem zadowolona bardzo i nie mam problemów ze sciagnięciem mleka

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1