Forum Mamazone.pl: Sucha skóra u niemowlaka - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 4 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Sucha skóra u niemowlaka Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Lady_Bird 

• Julinkowy świat :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7406
  • Rejestracja 26-July 11
  • LocationBielsko - Biała

Napisano 28.12.2011 - 08:30

Szukałam podobnego tematu ale nie znalazłam. Dziewczyny u mnie jest bardzo twarda woda i od pewnego czasu zauważyłam, że Julka ma bardzo suchą skórę. W dotyku jest strasznie twarda i szorstka. Używamy oilatum do kąpieli ale to nic nie daje. Może znacie jakiś środki, które można dodać dziecku do kąpieli, żeby jej skóra była gładka. Może powinnam przegotowywać wodę do kąpieli dla Julki? Poradźcie co zrobić bo jeśli Wy nie pomożecie to pewnie znowu mnie czeka wizyta u dermatologa.

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   copyfax 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4798
  • Rejestracja 26-October 10

Napisano 28.12.2011 - 10:04

Zamień Oilatum na emolium, emolium jest lecznicze Oilatum nie. Poza tym nie wiem jakiego Oilatum używasz, jest jedno z chyba olejkiem sezamowym czy coś takiego i ono uczulało moje dzieci. Możesz kupić też balsam emolium do bardzo suchej skóry. Niemowlaki często mają suchą skórę. Jeśli to nie pomoże to możesz szukać ewentualnego alergenu (pokarmowego, proszek, inny?).
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Nie można żyć przeszłością- bo każdy nasz dzień będzie wyglądał jak wczoraj. Nie można też żyć jutrem bo może ominąć nas to co wydarzy się dziś. Trzeba żyć chwilą.

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Lady_Bird 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7406
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 28.12.2011 - 10:18

Użytkownik copyfax dnia 28.12.2011 - 10:04 napisał

Zamień Oilatum na emolium, emolium jest lecznicze Oilatum nie. Poza tym nie wiem jakiego Oilatum używasz, jest jedno z chyba olejkiem sezamowym czy coś takiego i ono uczulało moje dzieci. Możesz kupić też balsam emolium do bardzo suchej skóry. Niemowlaki często mają suchą skórę. Jeśli to nie pomoże to możesz szukać ewentualnego alergenu (pokarmowego, proszek, inny?).

nie sądzę, żeby to była alergia ponieważ od czasu tej pechowej wysypki na buzi nie wprowadziłam nic do jedzenia ani nie zmieniłam proszku i na wszystko uważam, a może faktycznie lepiej zmienić na emolium, mieliśmy emolium próbki i w sumie nic się po nim nie działo.
Copy a nie wiesz jak cenowo wychodzi to mleczko i emolium?

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   kindziorek 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 250
  • Rejestracja 16-July 10

Napisano 28.12.2011 - 10:28

Miałyśmy podobny problem z tym, że moja córka miała już ponad roczek. Też miała suchą i szorstką skórę. Przy okazji jakiejś wizyty doktorka kazała stosować ATOPERAL żel do mycia ciała. Pomogło ale mówiła żeby jej codziennie nie kąpać.
Dołączona grafika

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Lady_Bird 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7406
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 28.12.2011 - 10:30

No właśnie nie kąpiemy Julki codziennie. A ta skórka fatalnie wygląda i pewnie jej też dokucza :mellow: dziś jej przegotuję wodę do kąpieli i dodam rumianku i zobaczymy.

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   kindziorek 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 250
  • Rejestracja 16-July 10

Napisano 28.12.2011 - 10:50

Naszą malutką swędziała ta skóra bo potrafiła się do krwi zdrapać. :unsure:
Dołączona grafika

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Farfalla 

• trzech wspaniałych :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 12276
  • Rejestracja 17-January 11
  • LocationTrójmiasto

Napisano 28.12.2011 - 10:52

Niki też miał suchą skórę do ok 2 miesiąca i jemu pomagał krem Oilatum :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• <3 ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13666
  • Rejestracja 18-April 11

Napisano 28.12.2011 - 11:12

Ja jak Copy polecam zestaw emolium do kąpieli plus emolium balsam/lotion. Nie pamiętam jak dokładnie to nazwali. Przy takim zestawie powinno sie poprawić.
Masz jakieś wątpliwości? Problem z forum?
Zapraszam na priv, pomogę.

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Coffee 

• M, M, M i Ja
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 11900
  • Rejestracja 21-July 10
  • LocationMazowieckie

Napisano 28.12.2011 - 11:16

Użytkownik Monika28 dnia 28.12.2011 - 08:30 napisał

Szukałam podobnego tematu ale nie znalazłam. Dziewczyny u mnie jest bardzo twarda woda i od pewnego czasu zauważyłam, że Julka ma bardzo suchą skórę. W dotyku jest strasznie twarda i szorstka. Używamy oilatum do kąpieli ale to nic nie daje. Może znacie jakiś środki, które można dodać dziecku do kąpieli, żeby jej skóra była gładka. Może powinnam przegotowywać wodę do kąpieli dla Julki? Poradźcie co zrobić bo jeśli Wy nie pomożecie to pewnie znowu mnie czeka wizyta u dermatologa.

3 mozliwości:
Emolium
Oilanum
oliwka np. Bambino

ja i do kąpieli i po kąpieli używałam. będzie dobrze Moniczko !
Zakochana w uśmiechu synów
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sprzedaję:

Ciuszki I
Ciuszki II
Ciuszki III
Ciuszki IV
Ciuszki V
Ciuszki IV

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   copyfax 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4798

Napisano 28.12.2011 - 11:49

Nie mam pojęcia jak to wygląda cenowo, bo ja już dawno nie kupuję.
Kąp małą codziennie, niemowlaki i małe noworodki często mają skórę jak węże- po prostu schodzi naskórek. Moje na początku wręcz się łuszczyły ale to jest częste u dzieci przenoszonych a moje obie po terminie urodzone. Rzadsze kąpiele wcale nie pomogą przy rozwiązaniu problemu, mogą nawet zaognić problem. Bo taki maluch w tych wszystkich śpiochach też się poci i ten pot też może wysuszać i podrażniać skórkę. A podczas kąpieli naskórek się ściera troszkę i zmywa a emolieten dodatkowo nawilża i tworzy płaszcz ochronny na skórce. Ja zaleciłabym ci kąpiele codziennie, zmianę emolietena i balsam na ciałko. Powinno być lepiej. Jeśli po jakimś czasie nie zauważysz różnicy idź do lekarza.
PS Rumianek również uczula ;)
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Nie można żyć przeszłością- bo każdy nasz dzień będzie wyglądał jak wczoraj. Nie można też żyć jutrem bo może ominąć nas to co wydarzy się dziś. Trzeba żyć chwilą.

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Lady_Bird 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7406
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 28.12.2011 - 13:17

Użytkownik copyfax dnia 28.12.2011 - 11:49 napisał

Nie mam pojęcia jak to wygląda cenowo, bo ja już dawno nie kupuję.
Kąp małą codziennie, niemowlaki i małe noworodki często mają skórę jak węże- po prostu schodzi naskórek. Moje na początku wręcz się łuszczyły ale to jest częste u dzieci przenoszonych a moje obie po terminie urodzone. Rzadsze kąpiele wcale nie pomogą przy rozwiązaniu problemu, mogą nawet zaognić problem. Bo taki maluch w tych wszystkich śpiochach też się poci i ten pot też może wysuszać i podrażniać skórkę. A podczas kąpieli naskórek się ściera troszkę i zmywa a emolieten dodatkowo nawilża i tworzy płaszcz ochronny na skórce. Ja zaleciłabym ci kąpiele codziennie, zmianę emolietena i balsam na ciałko. Powinno być lepiej. Jeśli po jakimś czasie nie zauważysz różnicy idź do lekarza.
PS Rumianek również uczula ;)

Wiem, że rumianek uczula, ale już kilka razy ją kąpałam w rumianku ze względu na odparzenia na pupie i nie miała po nim żadnego uczulenia. Spróbuję jeszcze ją pokąpać w emolium i zobaczymy a jak nie to znowu dermatolog nas czeka. Co zrobić. Póki co smaruje ją jeszcze kremem na zamówienie robionym w aptece, który miałam na wysuszoną skórę na buzi po tej wysypce. Na buzi pomógł więc może tu też :) dziękuję za rady.

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   .Villemo. 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3062
  • Rejestracja 05-April 11

Napisano 28.12.2011 - 13:24

ja malego tez kapie w oilatum a tez zdarza mu sie miec miejscowo szorstka skóre, a wode mamy twarda ze tragedia!! no i bez oilatum narazie sie kapac nie odwazylam, tylko jak czuje ze maly ma szorstka skórke to dodatkowo wmasowuje tam oliwke i u nas to pomaga bo ta szorstkosc znika.. ale ponoc lepszy od jakichkolwiek oliwek jest balsam z oilatum albo balneum.. jeszcze nie bylam zmuszona kupowac, wiem to tylko ze slyszenia..

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   .Ania. 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4874
  • Rejestracja 16-June 11
  • LocationUK

Napisano 28.12.2011 - 13:53

Jak moj maly Piernik mial sucha i szorstka skore to do kapieli dodawalam krochmal i pomoglo :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   jaca_randa 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2602
  • Rejestracja 20-July 10

Napisano 28.12.2011 - 14:08

Popieram krochmal.
No i jeszcze jest sprawa nawilżania powietrza. U nas kaloryfery strasznie buzują, więc powietrze jest bardzo suche. Dziewczyny polecały takie zbiorniki do wieszania na kaloryfery, można też kłaść mokre ręczniki lub zainwestować w jakieś ustrojstwo.
Jak moja Paulinka była maleńka, to lekarka przepisała nam taki krem do twarzy na szorstką skórę, ale nazwy nie pamiętam. W każdym razie po jednorazowym posmarowaniu było widać już różnicę.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Lady_Bird 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7406
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 28.12.2011 - 14:14

Użytkownik jaca_randa dnia 28.12.2011 - 14:08 napisał

Popieram krochmal.
No i jeszcze jest sprawa nawilżania powietrza. U nas kaloryfery strasznie buzują, więc powietrze jest bardzo suche. Dziewczyny polecały takie zbiorniki do wieszania na kaloryfery, można też kłaść mokre ręczniki lub zainwestować w jakieś ustrojstwo.
Jak moja Paulinka była maleńka, to lekarka przepisała nam taki krem do twarzy na szorstką skórę, ale nazwy nie pamiętam. W każdym razie po jednorazowym posmarowaniu było widać już różnicę.

właśnie drugą rzeczą jest u mnie strasznie suche powietrze, kaloryfery mam pozakręcane a jest strasznie gorąco. nawet małej nie ubieram w kilka warstw tylko cieniutko, żeby się nie przegrzała.

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   kindziorek 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 250
  • Rejestracja 16-July 10

Napisano 28.12.2011 - 14:15

Użytkownik sisi1988 dnia 28.12.2011 - 13:53 napisał

Jak moj maly Piernik mial sucha i szorstka skore to do kapieli dodawalam krochmal i pomoglo :)

Tez słyszałam, że krochmal pomaga i dużo mam to stosowało.
Dołączona grafika

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   aanniiaa 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1996
  • Rejestracja 04-August 10
  • LocationSieradz

Napisano 28.12.2011 - 15:32

Moja jak miała suchą skórę to lekarka poleciła nam po 1 miesiącu użyć kremu nivea. I szczerze powiem że podziałał jak czarodziejska różdżka. Ale to ten krem nivea najzwyklejszy, nie ten dla dzieci. Zresztą nawet w reklamie nivea smarują bobasa :)

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   derka1 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1
  • Rejestracja 28-December 11

Napisano 28.12.2011 - 17:26

Ja korzystam z produktów GAL,a konkretnie z olejków do kąpieli z witaminami.Skóra mojego dzidziusia jest delikatna,świeża i cały czas nawilżona.Są to produkty wysokiej jakości.Jestem z nich w pełni zadowolona.Te produkty można obejrzeć na stronie internetowej.

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Robaczek 

• mama, żona i kochanka ;)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 10347
  • Rejestracja 24-September 10
  • Locationlubelskie

Napisano 29.12.2011 - 11:39

Lekarze nie zalecają teraz codziennych kąpieli tylko co 2-3 dni... Jeśli chodzi o krem to osobiście mogę polecić alantan taki różowy... Ja moją małą smarowałam nim przy 3-dniówce bo ją skóra swędziała przy wysypce. A jak ją kąpie to używam mydełka bambino bo używałam płynu nivea to pod paszkami miała odparzyny.. A przy mydełku żadnych problemów
Każdego dnia dziękuję Bogu za to że Was mam...

Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika
Jak to możliwe żeby z dwóch silnych istot powstała jedna taka kruchutka...

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   copyfax 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4798

Napisano 29.12.2011 - 12:37

Użytkownik Robaczek dnia 29.12.2011 - 11:39 napisał

Lekarze nie zalecają teraz codziennych kąpieli tylko co 2-3 dni... Jeśli chodzi o krem to osobiście mogę polecić alantan taki różowy... Ja moją małą smarowałam nim przy 3-dniówce bo ją skóra swędziała przy wysypce. A jak ją kąpie to używam mydełka bambino bo używałam płynu nivea to pod paszkami miała odparzyny.. A przy mydełku żadnych problemów

Nie wiem moja lekarka mówiła zawsze, że nikt z nas nie chciałby pójść spać nie wykąpany i dzieć ma tak samo, poza tym kąpiel uspokaja, dziecko ma wyrabiany stały rytm dnia i pomaga przy problemach ze skórką. Widać co lekarz to opinia.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Udostępnij ten temat:

• 4 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »