Forum Mamazone.pl: Jaka należy się odprawa po 6 latach pracy? - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Jaka należy się odprawa po 6 latach pracy? Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Lady_Bird 

• Julinkowy świat :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7421
  • Rejestracja 26-July 11
  • LocationBielsko - Biała

Napisano 04.01.2012 - 08:27

Jaka należy się odprawa przy zwolnieniu z pracy po 6 latach pracy? Właściwie będę miała 6,5 roku pracy bo we wrześniu 2012 wskoczy mi dopiero 7 lat. Nie wiem czy obowiązują mnie 3 miesiące odprawy? Bo wiem, że jest też 6 miesięcy odprawy ale to przy 10 latach pracy chyba.

#2 Gość_KasiulekM_*

• Grupa Guests

Napisano 04.01.2012 - 08:34

3 miesięczna chyba, że jest jakiś program likwidacji stanowisk i czasami proponują sami lepsze warunki jak na "ochotnika" odejdziesz. Ja zatrudniona jestem u siebie też 6,5 roku tak jak Ty :) i z tego co wiem mamy 3 miesięczne wypowiedzenia.

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Lady_Bird 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7421
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 04.01.2012 - 08:36

Wypowiedzenie 3 miesięczne mam to wiem, ale ponoć z odprawą jest inaczej. Bo koleżanka też ma trzy miesięczne wypowiedzenie, pracuje ponad 20 lat i odprawę ma sześciomiesięczną, dlatego się zastanawiam czy mi się należy 3miesięczna odprawa bo słyszałam, że są również dwumiesięczne odprawy i dlatego wolę się upewnić.

#4 Gość_KasiulekM_*

• Grupa Guests

Napisano 04.01.2012 - 08:40

Kurde to widzę, że to od zakładu zależy. U nas nic nie dostaniesz więcej poza 3 miesięcznym odprawą/wypowiedzeniem zależy jak bardzo Cię już nie potrzebują.

Jak masz przychodzić do pracy to przez 3 mce dostajesz pensję (normalny okres wypowiedzenia), jak już Cię nie chcą z dnia na dzień to 3 miesięczną pensję płaca Ci z góry (my to nazywamy odprawą).

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Lady_Bird 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7421
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 04.01.2012 - 08:52

To jest też zależne od umowy, ja mam na czas nieokreślony.

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   raspberry 

• Jaśkowa
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1951
  • Rejestracja 04-March 11

Napisano 04.01.2012 - 09:00

Zgodnie z art. 8 ustawy o zwolnieniach grupowych pracownikowi przysługuje odprawa pieniężna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy krócej niż 2 lata; dwumiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony od 2 do 8 lat lub trzymiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony ponad 8 lat.

A tu masz cały artykuł kiedy i komu przysługuje odprawa.
tu
Dołączona grafika

"KoModa"

Zapraszam do Naszej KoMody! Ubranka nowe i używane dla dzieci, kobiet w ciąży, akcesoria dla dzieci oraz wszystko co może sie przydać rodzicm i ich pociechom! Oferta będzie sukcesywnie uzupełniana! Polecam!

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Lady_Bird 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7421
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 04.01.2012 - 09:06

Zapomniałam dodać, że ja jestem zatrudniona zgodnie z Kartą Nauczyciela a nie kodeksem pracy, kurcze muszę chyba przeczytać kartę znowu.

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Wiśnia 

• Nadopiekuńcza Mama Tosiątka :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 9697
  • Rejestracja 08-February 10

Napisano 04.01.2012 - 10:00

ale z jakiego powodu Cię zwalniają? bo np za niewywiązywanie się z obowiązków, za nieusprawiedliwione nieobecności, alkohol i takie tam odprawa sie nie należy.
Dołączona grafika

Dołączona grafika
widzenie z córką 26.08 godz 18:20 :)
Dołączona grafika
_________________________________________________________________________________
niektórych głupot, po prostu nie da się czytać....

KIERMASZ CHARYTATYWNY RUSZA 5.05.2014r. O GODZINIE 18:00!!!! ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU!
http://forum.mamazon...cje-o-aukcjach/

Zapraszam na stronę: https://www.facebook.com/sulekowo

supełkowo zaprasza!
Dołączona grafika

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Lady_Bird 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7421
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 04.01.2012 - 10:19

Wyświetl postUżytkownik Wiśnia dnia 04.01.2012 - 10:00 napisał

ale z jakiego powodu Cię zwalniają? bo np za niewywiązywanie się z obowiązków, za nieusprawiedliwione nieobecności, alkohol i takie tam odprawa sie nie należy.

jeszcze mnie nie zwalniają, ale chodzą słuchy o prywatyzacji przedszkoli i wtedy musi nas dyrekcja zwolnić, szukam póki co informacji na ten temat, żeby się mieć czym podeprzeć przy zwolnieniu i wywalczyć dobre warunki

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Wiśnia 

• Nadopiekuńcza Mama Tosiątka :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 9697
  • Rejestracja 08-February 10

Napisano 04.01.2012 - 10:21

Wyświetl postUżytkownik Monika28 dnia 04.01.2012 - 10:19 napisał

jeszcze mnie nie zwalniają, ale chodzą słuchy o prywatyzacji przedszkoli i wtedy musi nas dyrekcja zwolnić, szukam póki co informacji na ten temat, żeby się mieć czym podeprzeć przy zwolnieniu i wywalczyć dobre warunki

Musi...? a nie będą rozwiazywać z wami umówi i przyjmować na nowych warunkach jako do przedszkola prywatnego?
Dołączona grafika

Dołączona grafika
widzenie z córką 26.08 godz 18:20 :)
Dołączona grafika
_________________________________________________________________________________
niektórych głupot, po prostu nie da się czytać....

KIERMASZ CHARYTATYWNY RUSZA 5.05.2014r. O GODZINIE 18:00!!!! ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU!
http://forum.mamazon...cje-o-aukcjach/

Zapraszam na stronę: https://www.facebook.com/sulekowo

supełkowo zaprasza!
Dołączona grafika

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Lady_Bird 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7421
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 04.01.2012 - 12:37

Wyświetl postUżytkownik Wiśnia dnia 04.01.2012 - 10:21 napisał

Musi...? a nie będą rozwiazywać z wami umówi i przyjmować na nowych warunkach jako do przedszkola prywatnego?

muszą nas zwolnić, a później dostaniemy nowe umowy na nowych warunkach i zapewne gorszych bo nie na kartę nauczyciela tylko na kodeks pracy, więc żadna z nas nie chce tak pracować

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1