Forum Mamazone.pl: Guzki na węzełach chłonnych szyi u dziecka - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Guzki na węzełach chłonnych szyi u dziecka Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   MamaMiMi 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4
  • Rejestracja 31-January 12

Napisano 31.01.2012 - 12:23

Mój syncio ma dwa i pół roku, i odwiezny problem z węzłami chłonnymi szyi, poporstu wyczuwam na nich guzki Pierwszy guzek wypatrzyłam jak miał niespełna pół roku, potem jak miał rok kolejny a jak dwa lata wyczułam jeszcze mniejsze. Byłam pare razy u pediatry, za każdym razem morfologia i mocz, kóre wychodziły super. Jak skończył dwa latka i guzki dalej były wyczuwalne na szyjce to dostałam skierowanie do szpitala, tam usg brzucha, rtg klatki, znowu morfologia i znowu wszystko okej.
Ciągle czekam aż et guzki ogasną ale one wcale nie chcą znikać. Dziś wymacałam tuż pod uchem kolejny guzek. No szlag.. mam dość tych zmian na szyi. Mały nie choruje, jest żwawy, tylko te guzki spedzają mi sen z powiek. I znowu nowego namacałam, tuż pod uchem i znowu niepokoję się, zamartwiam się czy to nie jakieś paskudztwo, a wyobraźnia wiadomo jakie scenariusze podsuwa:/.
Może jest tu jakaś mama, kórej dziecko też ma podobnie jak mój malec? Nawet nie wiem co mu podawać na te węzełki. Bo w końcu nie choruje, nic mu nie dolega, no po za alergią pokarmową. Ale czy ona byłaby powodem tych wiecznych guziołków...

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   jaca_randa 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2602
  • Rejestracja 20-July 10

Napisano 31.01.2012 - 13:29

My nie mamy, ale moja kumpela miała. Podobno czasem tak po prostu jest - to kwestia rozwojowa. Jeśli nie ma żadnych innych niepokojących objawów, to zostaw to w spokoju.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Lulaneczka 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3730
  • Rejestracja 07-March 10
  • LocationŚwidnica, Dolny Śląsk

Napisano 31.01.2012 - 16:56

Wyświetl postUżytkownik MamaMiMi dnia 31.01.2012 - 12:23 napisał

Mój syncio ma dwa i pół roku, i odwiezny problem z węzłami chłonnymi szyi, poporstu wyczuwam na nich guzki Pierwszy guzek wypatrzyłam jak miał niespełna pół roku, potem jak miał rok kolejny a jak dwa lata wyczułam jeszcze mniejsze. Byłam pare razy u pediatry, za każdym razem morfologia i mocz, kóre wychodziły super. Jak skończył dwa latka i guzki dalej były wyczuwalne na szyjce to dostałam skierowanie do szpitala, tam usg brzucha, rtg klatki, znowu morfologia i znowu wszystko okej.
Ciągle czekam aż et guzki ogasną ale one wcale nie chcą znikać. Dziś wymacałam tuż pod uchem kolejny guzek. No szlag.. mam dość tych zmian na szyi. Mały nie choruje, jest żwawy, tylko te guzki spedzają mi sen z powiek. I znowu nowego namacałam, tuż pod uchem i znowu niepokoję się, zamartwiam się czy to nie jakieś paskudztwo, a wyobraźnia wiadomo jakie scenariusze podsuwa:/.
Może jest tu jakaś mama, kórej dziecko też ma podobnie jak mój malec? Nawet nie wiem co mu podawać na te węzełki. Bo w końcu nie choruje, nic mu nie dolega, no po za alergią pokarmową. Ale czy ona byłaby powodem tych wiecznych guziołków...

Mój synek ma już 8 lat. I guzki są nadal. Jest ich kilkanaście, ma też powiększone węzły na głowie za uszami. To są takie ruchome guzki. W związku z jego opóźnieniem w rozwoju robiliśmy tomograf głowy. Wyszło niby ok. Ale ja też się ciąglę martwię i robimy badania. Najgorzej było w końcówce ciąży z Alą. Bartuś schudł wtedy ze 4 kg. A wyniki były takie jak przy głodówce. Ech, całe szczęście, że ten horror już za nami. Mam nadzieję, że guzki znikną.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   MamaMiMi 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4

Napisano 31.01.2012 - 17:12

Wyświetl postUżytkownik Lulaneczka dnia 31.01.2012 - 16:56 napisał

Mój synek ma już 8 lat. I guzki są nadal. Jest ich kilkanaście, ma też powiększone węzły na głowie za uszami. To są takie ruchome guzki. W związku z jego opóźnieniem w rozwoju robiliśmy tomograf głowy. Wyszło niby ok. Ale ja też się ciąglę martwię i robimy badania. Najgorzej było w końcówce ciąży z Alą. Bartuś schudł wtedy ze 4 kg. A wyniki były takie jak przy głodówce. Ech, całe szczęście, że ten horror już za nami. Mam nadzieję, że guzki znikną.

Lulaneczko,
czy Bartuś ma te guzki też "od zawsze"? I nawet gdy nie choruje to one są? Nie znikają? U mego synka jeden jest widoczny jak głowę odwróci, resztę wyczuwa się pod palcami. Raz na jakiś czas przeżywam na nowo te guzki i się nakręcam, idę wówczas do lekarza, robię morfologię i jest okej. Teraz znów się wystarszyłam nowym guzkiem pod uchem, jest dosyć spory, Za tydzień znowu zrobię badania na 100 rzeczy, w tym mononukleozę, zobaczę co tam wyjdzie.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Lulaneczka 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3730

Napisano 31.01.2012 - 17:32

Wyświetl postUżytkownik MamaMiMi dnia 31.01.2012 - 17:12 napisał

Lulaneczko,
czy Bartuś ma te guzki też "od zawsze"? I nawet gdy nie choruje to one są? Nie znikają? U mego synka jeden jest widoczny jak głowę odwróci, resztę wyczuwa się pod palcami. Raz na jakiś czas przeżywam na nowo te guzki i się nakręcam, idę wówczas do lekarza, robię morfologię i jest okej. Teraz znów się wystarszyłam nowym guzkiem pod uchem, jest dosyć spory, Za tydzień znowu zrobię badania na 100 rzeczy, w tym mononukleozę, zobaczę co tam wyjdzie.

Nawet nie pamiętam kiedy je zauważyłam. Pierwsze, na głowie zaraz po porodzie. Reszta tak z czasem... Około drugiego roku życia było ich już całe stado. Jeden lub dwa widoczne pod skórą, reszta wyczuwalna pod palcami. Twarde ruchome guzki - uciekają pod uciskiem. Nie wiem czy to odmiana rozwojowa, czy co innego.. Bartuś ma też powiększoną komorę wielką mózgu - niektórzy mówią, że to odmiana rozwojowa, inni że pozostałość po torbieli... W każdym razie Bartek jest cały czas pod kontrolą, bo oprócz tego jest autystą.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   MamaMiMi 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4

Napisano 31.01.2012 - 18:19

Wyświetl postUżytkownik Lulaneczka dnia 31.01.2012 - 17:32 napisał

Nawet nie pamiętam kiedy je zauważyłam. Pierwsze, na głowie zaraz po porodzie. Reszta tak z czasem... Około drugiego roku życia było ich już całe stado. Jeden lub dwa widoczne pod skórą, reszta wyczuwalna pod palcami. Twarde ruchome guzki - uciekają pod uciskiem. Nie wiem czy to odmiana rozwojowa, czy co innego.. Bartuś ma też powiększoną komorę wielką mózgu - niektórzy mówią, że to odmiana rozwojowa, inni że pozostałość po torbieli... W każdym razie Bartek jest cały czas pod kontrolą, bo oprócz tego jest autystą.

Rozumiem,
Mojemy synkowi nic nie dolega opócz tych guzków. A co w przypadku Twego synka mówia lekarze na te węzełki, czy zrzucają to na inne dolegliwości syna czy każą się przejmować? Jak często robisz badania w kierunku węzełków i jakie są to badania? Garść pytań ale nie mam kogo zapytać, kto ma to samo u swego dziecka.

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Lulaneczka 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3730

Napisano 31.01.2012 - 20:20

Lekarze nie wiążą tych guzków z niczym innym. Badania krwi robię dwa razy w roku, tak dla świętego spokoju. Raz do roku robimy EEG, konsultacje psychiatryczne, psycholog na co dzień w przedszkolu. Neurologopeda też jest z nim codziennie. Ale jeśli chodzi o same guzki, to tylko badania krwi ogólne. Na inne paskudztwa badali go wcześniej przy diagnozie i w szpitalu neurologicznym i na oddziale laryngologicznym.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Karolina Nova 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 397
  • Rejestracja 23-January 12

Napisano 03.03.2013 - 09:53

Moja mlodsza tez ma takie guzki.... na szyi i w pachwinach. Badania tez miala robione , i to tez wyszlo rewelacyjnie:) tez mnie to niepokoi ale podobno tak czasami jest....

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Kreska_ 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 17
  • Rejestracja 03-June 13

Napisano 03.06.2013 - 22:29

Mój Synek też ma niewielką gulkę na szyi z tyłu. Zauważyłam to jakiś czas temu. Nie rośnie, nic więcej się nie dzieje, wydaje mi się że to węzeł chłonny. Ale przyznaję niepokoję się czy to nic poważniejszego... czas iść przebadać małego od góry do dołu, bo nigdy nie miał porządnych badań robionych...
Dołączona grafika

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   madziulka2310 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6
  • Rejestracja 02-October 13

Napisano 02.10.2013 - 18:40

Mój synek ma 2 latka i i tez od jakiegoś czasu ma takie groszki na szyi i karku ,wyskoczyło mu to podczas jednego z przeziebień i tak juz zostało.Przy przezienieniu jest bardziej wyczuwalne a tak normalnie bardzo slabo.Lekarz mówi ze jesli węzły sa wilkosci groszka to tak czasami po prostu jest i nie nalezy się niepokoić.
Pozdrawiam

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• <3 ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13667
  • Rejestracja 18-April 11

Napisano 02.10.2013 - 20:17

Mi też pediatra mówiła, że wyczuwalne po palcem węzły chłonne u dziecka to normalna sprawa.U niemowlaczków można je wyczuć ot tak sobie, u starszaka jeśli są wyczuwalne znaczy to, ze organizm walczy z infekcją. Mojemu synkowi pojawiają się guzki z tyłu szyi po bokach zawsze jak jest przeziębiony, zazwyczaj jak przeziębieniu towarzyszy podwyższona temperatura.
Masz jakieś wątpliwości? Problem z forum?
Zapraszam na priv, pomogę.

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Milja 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 54
  • Rejestracja 30-September 13

Napisano 03.10.2013 - 16:12

A OB robiliscie?

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1