Forum Mamazone.pl: wysypka na twarzy u noworodka - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

wysypka na twarzy u noworodka

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Iva 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 166
  • Rejestracja 14-November 11

Napisano 05.04.2012 - 12:45

U mojego synka w trzecim tyg.życia pojawiła się na twarzy wysypka.Są to krostki przypominające trądzik,niektóre z białymi czubkami. Występują one na policzkach i na czole, a nawet na powiekach:(
Proszę o pomoc co mam z tym zrobić, czy mam udać się do lekarza i co taka wysypka moze oznaczac.
Dodam, że trwa to juz ok 5 dni

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Lady_Bird 

• Julinkowy świat :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7397
  • Rejestracja 26-July 11
  • LocationBielsko - Biała

Napisano 05.04.2012 - 12:55

http://forum.mamazon...__1#entry245570 tu i tu :) http://forum.mamazon...__1#entry210183

poczytaj te dwa tematy o pewnie trądzik niemowlęcy samo powinno minąć :)

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   POŁOŻNA Joanna Piątkowska 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 251
  • Rejestracja 26-November 10

Napisano 05.04.2012 - 16:20

Użytkownik Monika28 dnia 05.04.2012 - 12:55 napisał

http://forum.mamazon...__1#entry245570 tu i tu :) http://forum.mamazon...__1#entry210183

poczytaj te dwa tematy o pewnie trądzik niemowlęcy samo powinno minąć :)

Witaj!
To są prawdopodobnie zmiany trądzikowe, związane z tym, że w brzuchu była dostawa hormonów a teraz jej nie ma. Jeśli te zmiany są bardzo duże to pediatrzy przepisują jakieś robione maści. Możesz spróbować przecierać buzię naparem z rumianku. Rumianek, jeśli nie podrażnia (niektórzy są wrażliwi) to pomaga Spróbuj.
Pozdrawiam
Joanna Piątkowska, położna

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Iva 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 166

Napisano 11.04.2012 - 16:36

Użytkownik POŁOŻNA Joanna Piątkowska dnia 05.04.2012 - 16:20 napisał

Witaj!
To są prawdopodobnie zmiany trądzikowe, związane z tym, że w brzuchu była dostawa hormonów a teraz jej nie ma. Jeśli te zmiany są bardzo duże to pediatrzy przepisują jakieś robione maści. Możesz spróbować przecierać buzię naparem z rumianku. Rumianek, jeśli nie podrażnia (niektórzy są wrażliwi) to pomaga Spróbuj.
Pozdrawiam

Dziękuję za powyższą odpowiedz.
Wysypka, o której pisałam praktycznie zniknęła, natomiast pojawił się inny problem na buzi :(
Synek ma całe czółko wraz z brwiami bardzo suchą, łuszczącą się (ale nie sypie mu się to). Przypomina to takie łuski suche. Pod światko bardzo brzydko to wygląda.
Co to może być bo bardzo się martwię i jak można temu zaradzić?

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   POŁOŻNA Joanna Piątkowska 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 251
  • Rejestracja 26-November 10

Napisano 12.04.2012 - 09:58

Użytkownik Iva dnia 11.04.2012 - 16:36 napisał

Dziękuję za powyższą odpowiedz.
Wysypka, o której pisałam praktycznie zniknęła, natomiast pojawił się inny problem na buzi :(
Synek ma całe czółko wraz z brwiami bardzo suchą, łuszczącą się (ale nie sypie mu się to). Przypomina to takie łuski suche. Pod światko bardzo brzydko to wygląda.
Co to może być bo bardzo się martwię i jak można temu zaradzić?

Witam!
To chyba nadal trądzik, tylko nasilony. Tak jak to opisujesz wygląda ciemieniucha, ale bardziej dotyczy skóry głowy, chociaż też ma związek z łojotokiem. Myślę, że pediatra da na to jakąś maść. Czasami jakiś składnik diety mamy nasila problem, ale trudno go ustalić. Ty sama, tak jak pisałam, możesz zastosować napar z rumianku.
Pozdrawiam

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Iva 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 166

Napisano 19.04.2012 - 10:55

Użytkownik POŁOŻNA Joanna Piątkowska dnia 12.04.2012 - 09:58 napisał

Witam!
To chyba nadal trądzik, tylko nasilony. Tak jak to opisujesz wygląda ciemieniucha, ale bardziej dotyczy skóry głowy, chociaż też ma związek z łojotokiem. Myślę, że pediatra da na to jakąś maść. Czasami jakiś składnik diety mamy nasila problem, ale trudno go ustalić. Ty sama, tak jak pisałam, możesz zastosować napar z rumianku.
Pozdrawiam

Kurcze - ciągle problem z buziuniom u mojego synka :( Wszystkie zmiany, o których pisałam zmniknęły, natomiast na brwiach pojawiła się żółta skorupa (baaardzo twarda). Czy to ciemieniucha czy coś innego, bo wystepuje tylko na brwiach??
Smaruje to oliwka kilka razy dziennie, ale nic nie pomaga, a trwa to juz kilka dobrych dni.
Co robić? Czy musze zglosic sie do lekarza, jezeli to jest takie twarde i co robic aby to zniknelo?

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   .Villemo. 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3062
  • Rejestracja 05-April 11

Napisano 20.04.2012 - 08:11

moim zdaniem to ciemieniucha bo mojemu tez sie pojawiala na brwiach - natłuszczałam mocno zeby ja zmiękczyc ale nie oliwką tylko kremikiem ochronnym do twarzy i po chwili delikatnie ścierałam wilgotną pieluchą tetrową. i znow kremik zeby złagodzic. uwazaj zeby nie trzec zbyt mocno bo podrażnisz skóre. po ok 2 dniach mu schodzilo ale powracało kilka razy jak byl taki malutki - jak podrósł wszystko z budzi mu poschodzilo, czasem tylko pojawiaja sie male łuski na główce. a jak moj mial tradzik - a mial ogromny!! to tylko przemywalam wacikiem z przegotowana woda i smarowalam kremikiem ochronnym bambino - wysusza krostki i jednoczesnie nawilza skóre, tylko trzeba uwazac z iloscia, co za duzo to nie zdrowo, gruba warstwa zatka ujscia gruczolów łojowych i pogorszy sprawe. a najlepiej to idz na kontrole do pediatry bo my tego nie widzimy wiec wszystko jest pisane tak teoretycznie..

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1