Forum Mamazone.pl: Napinanie się macicy + kłucie w pochwie - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Napinanie się macicy + kłucie w pochwie

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Papierowe_Serce 

• Ciocia Papierówa :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5794
  • Rejestracja 21-February 10
  • LocationKoniec świata :P

Napisano 08.04.2012 - 16:32

Pojawił się u mnie problem. Jestem w 18 tygodniu ciąży. Na ostatniej wizycie(w czwartek) mój lekarz prowadzący powiedział, że macica mi się napina. Dostałam luteinę i nospę i polecenie, żeby się oszczędzać. I w porządku. Oszczędzam się, leżę, biorę co trzeba, ale brzuch mi się napina nieprzyjemnie, do tego doszło dziwne kłucie w pochwie. Tzn. miałam to kiedyś, ale to były pojedyncze kłucia, a teraz kuje częściej, właśnie jak brzuch się napina :mellow:
Ile mogę wziąć takiej nospy na dobę? :wacko:
Wolałabym z nią nie przesadzić -_-
Dołączona grafika
Dołączona grafika

,,Mimo to kochała go nadal, bo - po raz pierwszy w życiu - poznała, co to wolność. Mogła go kochać, choćby miał się o tym nigdy nie dowiedzieć, nie potrzebowała jego pozwolenia, by niepokoić się tym, co ludzie knują przeciwko niemu. To właśnie była wolność - czuć to, czego pragnęło jej serce, nie bacząc na to, co pomyślą inni."

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   samotna 

• złotousta
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 96
  • Rejestracja 03-March 12

Napisano 08.04.2012 - 22:06

leż plackiem i zadzwoń do lekarza prowadzącego z pytaniem ile tej nospy możesz brać
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   KaSi3ńKa 

• ArcikowaMamuśka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 828
  • Rejestracja 20-September 11

Napisano 09.04.2012 - 13:02

A ile razy dziennie kazał Ci brać tą nospe ?Ja miałam też problemy z napinającą się macicą 2 razy leżałam w szpitalu z powodu przedwczesnego porodu brałam magnez i nospe magnez ASMAG 3 razy po 2 tabletki i nospe 3 razy dziennie tak też dostawałam w szpitalu ponieważ powiedzieli mi że magnez działa rozkurczowo i tak też było w razie czego skonsultuj to z lekarzem ale magnez w niczym nie powinien Ci zaszkodzić a przynajmniej nadrobisz nie dobór w organizmie :)
Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Papierowe_Serce 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5794

Napisano 09.04.2012 - 13:45

No właśnie nie powiedział ile... :unsure:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

,,Mimo to kochała go nadal, bo - po raz pierwszy w życiu - poznała, co to wolność. Mogła go kochać, choćby miał się o tym nigdy nie dowiedzieć, nie potrzebowała jego pozwolenia, by niepokoić się tym, co ludzie knują przeciwko niemu. To właśnie była wolność - czuć to, czego pragnęło jej serce, nie bacząc na to, co pomyślą inni."

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Papierowe_Serce 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5794

Napisano 09.04.2012 - 13:47

jutro do niego pójdę, bo mnie niepokoi te kłucie, boję się, że mi się szyjka rozwiera :unsure:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   KaSi3ńKa 

• ArcikowaMamuśka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 828
  • Rejestracja 20-September 11

Napisano 09.04.2012 - 17:29

Idź idź tak będzie najlepiej i najbezpieczniej i też dla świętego spokoju bo jednak nie możesz mieć żadnych wątpliwości ani zmartwień :) na pewno będzie dobrze :)możliwe że to tylko przejściowa dolegliwość :)
Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   POŁOŻNA Joanna Piątkowska 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 251
  • Rejestracja 26-November 10

Napisano 10.04.2012 - 13:38

Użytkownik Papierowe_Serce dnia 08.04.2012 - 16:32 napisał

Pojawił się u mnie problem. Jestem w 18 tygodniu ciąży. Na ostatniej wizycie(w czwartek) mój lekarz prowadzący powiedział, że macica mi się napina. Dostałam luteinę i nospę i polecenie, żeby się oszczędzać. I w porządku. Oszczędzam się, leżę, biorę co trzeba, ale brzuch mi się napina nieprzyjemnie, do tego doszło dziwne kłucie w pochwie. Tzn. miałam to kiedyś, ale to były pojedyncze kłucia, a teraz kuje częściej, właśnie jak brzuch się napina :mellow:
Ile mogę wziąć takiej nospy na dobę? :wacko:
Wolałabym z nią nie przesadzić -_-

Witam!
Prawdopodobnie do 3x80 mg na dobę. Ale to powinien powiedzieć Ci lekarz. On dał zlecenie i jego ustaleń trzeba się trzymać. Może zreszta aż tyle nie potrzebujesz. Co do kłuć w pochwie, być może potrzebujesz też leku na florę bakteryjną pochwy. Chyba, że jest to jej reakcja na skurcz macicy, skoro kłucie ma miejsce jednoczasowo ze skurczem.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Piątkowska, położna

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   jaz 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1120
  • Rejestracja 28-January 12
  • Locationpodkarpackie

Napisano 07.08.2012 - 18:50

Odczuwam od kilku dni podobne kłucie i napinanie się brzucha. Takie dziwne wrażenie, jakby rozwieranie, nacisk na ścianki pochwy... Czy jest to coś poważnego? Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie. Czekać czy umawiać się dodatkowo?
Biorę od początku ciąży ASMAG 3x1, może wziąć Nospę i zobaczyć czy pomoże?
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Mój malutki Aniołek 9tc [*]

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   POŁOŻNA Joanna Piątkowska 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 251
  • Rejestracja 26-November 10

Napisano 12.08.2012 - 18:43

Użytkownik jaz dnia 07.08.2012 - 18:50 napisał

Odczuwam od kilku dni podobne kłucie i napinanie się brzucha. Takie dziwne wrażenie, jakby rozwieranie, nacisk na ścianki pochwy... Czy jest to coś poważnego? Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie. Czekać czy umawiać się dodatkowo?
Biorę od początku ciąży ASMAG 3x1, może wziąć Nospę i zobaczyć czy pomoże?

Witaj!
W ciąży pojawiają się zawsze jakieś nowe odczucia, które nie muszą zwiastować niczego złego. Funkcjonowanie organizmu w ciąży się zmienia a kobieta zaczyna wnikliwiej niż dotychczas analizować swoje doznania. Naprawdę złe są skurcze objawiające się bólem w dole brzucha i krwawienie z dróg rodnych. Te napinania, kłucia mogą mieć związek z ruchami dziecka, a mogą z procesami infekcyjnymi w pochwie. Ale to ostatnie raczej mniej prawdopodobne. Tak trudno ocenić na podstawie słowa pisanego, co się dzieje w Twoim organizmie. Uważam, że każdy niepokój jest powodem do kontaktu z lekarzem. Tak więc jak coś Cię trapi to się pokaż ginekologowi wcześniej.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Piątkowska, położna

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1