Forum Mamazone.pl: nago w domu - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 2 strony +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

nago w domu

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   plomyk 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 401
  • Rejestracja 17-September 09

Napisano 18.03.2010 - 17:05

Czy chodzicie w domu nago przy dziecku?
Ja chodze i zastanawiam sie do jakiego wieku mozna.
Jak sadzicie? Pamietacie nago swoich rodzicow?
A

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   marion 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 54
  • Rejestracja 06-October 09

Napisano 18.03.2010 - 17:26

No wiesz, przy malym dziecku to jeszcze ok, ale wydaje mi sie, ze np. przedszkolaki sa juz za duze :rolleyes:

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Wiśnia 

• Nadopiekuńcza Mama Tosiątka :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 8958
  • Rejestracja 08-February 10

Napisano 18.03.2010 - 19:28

Ogólnie na psychologii rozwojowej mówią że nagość jest bardzo zdrowa i ma dobry wpływ na rozwój dzieci...ale jakoś mi się nie widzi latać z gołym tyłkiem przy dziecku. Kiedyś oglądałam wywiad z Marcinem Mellerem redaktorem naczelnym playboya i on właśnie opowiadał że u niego w domu nagość była na porządku dziennym i że on nie widzi w tym nic sprośnego. W sumie nagość jest naturalna więc chyba nie ma się czego wstydzić.
Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

_________________________________________________________________________________
niektórych głupot, po prostu nie da się czytać....

Zapraszam na stronę: https://www.facebook.com/sulekowo

supełkowo zaprasza!
Dołączona grafika

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Marlena 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1488
  • Rejestracja 03-January 10
  • LocationMazury

Napisano 19.03.2010 - 08:03

a ja wlasnie czytałam ze to zle wplywa na dziecko, takie ktore juz cos tam rozumie. Bo trzeba uczyc maluszka ze pokazywanie np siuraczka nie jest na miejscu. W mam dziecko chyba był artykul na temat zachowan seksualnych u malych dzieci i tam wlasnie wyczytalam to zeby dzieci uczyc ze sa rzeczy intymne itd
Dołączona grafika]
Dołączona grafika

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   ptr 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 755
  • Rejestracja 27-January 10
  • LocationMyslovitz

Napisano 19.03.2010 - 22:05

zgadzam sie z marlena. moja corka ma pol roku mimo to zakrywam sie przy niej.
pamietam jak moja mama i babcia zawsze lataly polgole i to mnie chyba tak zrazilo :P
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • Rejestracja 03-November 09
  • LocationToruń

Napisano 22.03.2010 - 15:38

Ja nie chodzę po domu na golaska! kiedyś znajomych dziecko przyłapało ich i potem naśladowało

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Milka19138 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2276
  • Rejestracja 24-February 10

Napisano 26.03.2010 - 13:51

tez znam taki przypadek :) ja jestem przeciwna chodzeniu nago po domu przeciez dzieci to mali obserwatorzy i ucza sie zachowan od nas...to nasze male odbicia...
Dołączona grafika

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Truskawka 

• Mama Krzysia
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2975
  • Rejestracja 04-June 10
  • LocationLbn

Napisano 25.08.2010 - 18:36

Powiem, że w domu rodzinnym nie miałam możliwości chodzenia nago ze wzgl na dośc mala prywatnośc. to mój mąz mnie tego nauczył, odkąd pamiętam nawet jak zasypia w bokserkach to rano juz ich na pupie nie ma. Teraz mamy swój dom więc jest zupełnie inaczej, pełen luz. Z reszta oboje lubimy się sobie przyglądac jak chodzimy nago. Pamiętam jak jakis czas temu patrzy tak na mnie i patrzy i w końcu mówi: ale ty jesteś piękna:)

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Truskawka 

• Mama Krzysia
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2975
  • Rejestracja 04-June 10
  • LocationLbn

Napisano 25.08.2010 - 18:39

Wyświetl postUżytkownik milka dnia 26.03.2010 - 13:51 napisał

tez znam taki przypadek :) ja jestem przeciwna chodzeniu nago po domu przeciez dzieci to mali obserwatorzy i ucza sie zachowan od nas...to nasze male odbicia...

włąsnie i skoro dziecko od małego widzi, że wg rodziców nagośc jest czymś złym to może później miec jakieś skrzywienia. Jakis czas temu czytałam artykuł nt. nagości i wypowiadała sie tam jakas pani psycholog, że dopóki dziecko nie daje nam sygnałów, że nasza nagośc ich razi to nie ma sie czym przejmowac.

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   magdazone 

• Madziosław :-D
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2990
  • Rejestracja 26-February 10
  • LocationŚląsk

Napisano 26.08.2010 - 08:39

Ja chodzę czasami nago(ale jeszcze dziecka w domu nie mam ^_^ ) jak lecę z łazienki do pokoju po majcioki :D
Dołączona grafika

Nasze Aniołki
23.06.2009 - 18 tydzień
06.03.2014 - 17 tydzień

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Urszula :) 

• Ejjjjjjjjjjjjjjjj
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6690
  • Rejestracja 13-April 10
  • Locationzachodniopomorskie

Napisano 26.08.2010 - 09:08

u mnie nie ma takiej możliwości, mieszkam z mamą :rolleyes:

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   mia 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 347
  • Rejestracja 23-June 10

Napisano 29.08.2010 - 19:47

My poki co jeszcze chodzimy nago po mieszkaniu. Nasz syn zaczyna za niedlugo 9mc. Szczerze mowiac zastanawiam się nad tym co zrobić... Sama nie wiem jaj jest najlepiej dla dziecka...

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   natka2505 

• Natalia i Mikołajek
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2256
  • Rejestracja 14-April 10
  • Locationwielkopolska

Napisano 29.08.2010 - 21:30

No ja myślę że nagość powinniśmy zostawić dla naszych partnerów :) a dzieciom - jeżeli zacznie ich to w jakiś sposób interesować i zaczną pytać, pokazać i wytłumaczyć za pomocą książeczek przystosowanych wg ich wieku... No to oczywiście moje zdanie... Zresztą tak czy siak ja po domu nie latam na golasa... ewentualnie w łazience... i w sypialni jak się rano ubieram :P ale latania po całym domu to ja potrzeby nie mam ^_^
Jesteś sensem mojego życia syneczku :*Dołączona grafika
Dołączona grafika

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   xxxx 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 332
  • Rejestracja 17-April 10

Napisano 29.08.2010 - 21:42

Ja tez nie latam nago po domu, ale jak chce się ubrać to tez specjalnie się nie ukrywam. Jak ubieram np. stanik przy córci, to ona mówi: "o cycusie" i na tym kończy się jej reakcja :) Moim zdaniem trzeba znaleźć złoty środek, nie manifestować zbytnio swej nagości, ale tez specjalnie jej nie ukrywać.

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Danua 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 134
  • Rejestracja 06-November 09

Napisano 30.08.2010 - 00:09

Ja też nagości jakoś specjalnie nie ukrywam, ale też nie latam z gołym tyłkiem po domu. Tak było od zawsze i jak widzę moja Olcia też nie ma z tym problemu:) Tak została wychowana ;)

#16 Gość_Poldek_*

• Grupa Guests

Napisano 28.09.2010 - 22:26

Jak wszystkiego: dziecko trzeba wychowywać od małego. Trzeba go uczyć kiedy NIE może się rozbierać, ale nie może być tak, że potem dziewczyna ma 25 lat i nie idzie do ginekologa bo się wstydzi. Tego wstydu dzieci uczą się wcześnie.

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Haneczka 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 56
  • Rejestracja 18-August 10

Napisano 13.10.2010 - 12:50

Zgadzam się, że nie można przesadzać ale dystansu i akceptacji do własnego ciała dziecko uczyć trzeba.

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   RAGA18 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 13
  • Rejestracja 13-October 10

Napisano 15.10.2010 - 20:19

ktoś wspomniał o uczeniu dzieci tego że są miejsca czy sytuacja intymne-i myślę że to jest ten złoty środek. Nikt nie wspomniał że jak dziecko oswajamy z nagościa to oswajamy go nie tylko z naszą czy jego nagością,ale nagością w ogóle.... to może skrajne,ale pomyślcie gdyby jakiś zbok złapał wasze dziecko i się przed nim obnażał lub kazał się przed sobą obnażać dziecko mogłoby to zrobić bo uważa że to jest naturalne-a przecież dzieci musimy uczyć że są miejsca ktore nikt obcy ogladać nie może! A jak nauczyć dziecko że czegoś nie wolno -skoro w domu to norma? My też z mężem lubimy swoją nagość i dopóki nie było dziecka w domu to lataliśmy sobie na golasa-a co! :) Ale od kiedy mały skończył 8miesięcy zaczęliśmy na to uważać.Nawet kupiłam nam piżamy-bo choć 8 lat jesteśmy razem,żadne z nas jej nie miało;)

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Mamma 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 242
  • Rejestracja 27-September 10

Napisano 03.11.2010 - 16:26

Tu trzeba wypośrodkować, nauczyć dziecko naturalnego podejścia do nagości, a jednoczesnie tego, kiedy można pozwolic sobie na taka.
Dołączona grafika

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   wrwf 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 109
  • Rejestracja 23-January 11
  • LocationŁódź

Napisano 30.01.2011 - 15:17

Ja jak poznałam mojego męża to dla niego tez to byl problem wyjsc np z lazienki na golaska mimo ze za chwilke sie kochalismy,ale po jakims czasie zaczal sie przelamywac i teraz po 7 latach razem bez problemu chodzimy po mieszkaniu nago,spimy nago,jemy nago.
Oczywiscie jak chce podniesc atmosfere w sypialni(tzn chciałam bo teraz to na razie embargo)to zakladałam sexy ciuszki ale dlugo i tak na mnie nie zostawały.
Pizame tez mam tylko dlatego ze czesto bywam w szpitalu i tam mi nie wypada spac bez :).
A jak dzidzia sie urodzi tez nie zamierzam sie specjalnie ukrywac,bo uwazam ze nasze cialo jest normalna sprawa i trzeba po prostu wytlumaczyc w odpowiednim momencie dziecku gdzie wolno a gdzie nie wolno chodzic nago.
A jesli chodzi o moich rodzicow to tez nie przypominam sobie aby bylo jakies wielkie larum ze widze np mojego ojca w kapieli,po prostu byl komentarz -glownie moja siostra to robila-o tatus wezyk ma oczko i plywa sobie.A jak wyjezdzalismy na wczasy i byly natryski w domkach to tez wszyscy razem sie kapalismy i nie bylo z tym problemow.Wiec pewnie dzieki temu nie mam zachamowan ani przed mezem,sasiadka czy przed lekarzami(tylu ich bylo w moim zyciu od urodzenia ze juz nie moge zliczyc,nie tylko ginekologow).
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij ten temat:

• 2 strony +
  • 1
  • 2