Forum Mamazone.pl: zla przeziernosc karkowa - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 45 strony +
  • « Pierwsza
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

zla przeziernosc karkowa Oceń temat: -----

#281 Użytkownik jest zalogowany   Lady_Bird 

• Julinkowy świat :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7394
  • Rejestracja 26-July 11
  • LocationBielsko - Biała

Napisano 03.12.2011 - 09:17

No to super :) teraz odpoczywaj i czekaj na dzidziusia :)

#282 Użytkownik nie jest zalogowany   cortezik 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 111
  • Rejestracja 14-December 11

Napisano 14.12.2011 - 10:45

A wiec moze u was sie czegos dowiem konkretnego ...
Bo jestem troche zalamana ...

Jestem w 3 ciazy ( 1 zdrowa ksiazkowa , 2 obumarla nie rozwinela sie )

w 12 tyg 4 dniu ciazy CRL czyli dlugosc plodu wynosi 5,84 cm a Nt czyli przeziernosc owa 2,53 mm ..w najszerszym miejscu bo w innej pozycji np 1,8 mial.
lekarz powiedziala ze nie widzi nie prawidlowosci bo nie tylko NT sluzy do oceny nieprawidlowosci .. np brak kosci nosowej , albo male udo .
Robiono mi jeszcze test podwojny z krwi , lekarz powiedziala ze wszystko ksiazkowe .. a kosc nosowa idealna.

Ale ogolna notka jest taka :

Kszalt czaszki prawidlowy o zachowanej ciaglosci kosci pokrywy czaszki . Kosc nosowa obecna .
W obrebie osrodkowego ukladu nerw. uwidoczniono prawidlowe sploty naczyniowkowe stosowne do wieku ciazy.
Nie stwierdzono nie prawidlowosci w budowie cewy nerwowej .
Serce prawidlowej wielkosci. Czynnosc serca miarowa.
Zoladek plodu zlokalizowany po lewej stronie , pod przepona , wypelniony przecietna iloscia plynu.
Pecherz moczowy wypelniony przecietna iloscia plynu.
Uwidocznione 4 konczyny o prawidlowym napieciu miesniowym oraz ruchy plodu.
Kosmowka krzewiasta zlokalizowana na tylnej scianie bez cech odklejania.

Tutaj Wynik testu podwojnego :
Kalkulacja indywidualnego ryzyka ( wiek test i nt ) wykazala niskie ryzyko wystapienia zespolu downa ( <1:250 ) i nie stanowi wskazan do amniopunkcji . wynik nie jest ostateczna wartoscia .

test Hcgb 0,68 MOM po kerekcie 0,81 nt 1,81 a pappa 0.66
hcgb 26,80 ng/ml a pappa 1147,20 mU/L

moj dr powiedzial ze wlasnie takie moje nt jest najgrosze a nie to wyzsze :/
nie wiem o co mu chodzilo .. eh we wtorek mam wizyte dopiero .

#283 Użytkownik nie jest zalogowany   cortezik 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 111

Napisano 14.12.2011 - 13:25

Dziewczyny prosze o odpowiedzi :):)
Bede bardzo wdzieczna :)

#284 Użytkownik nie jest zalogowany   littleme 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 44
  • Rejestracja 01-December 11

Napisano 14.12.2011 - 13:51

NIe wiem jak z tym testem podwójnym, bo tego nie miałam, ale przezierność 2,53 to nie jest jakaś wielka wartość przecież, zwłaszcza, że cała reszta jest ok. A mnie tłumaczyli, że samo NT nie ma takiego znaczenia, rozpatruje się to razem z tymi wszystkimi innymi czynnikami, które wymieniałaś, że są ok.
Czytałam też o tym trochę i zdarzały się przypadki, że nt było 5 a potem dzidziuś zupełnie zdrowy.

#285 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• singiel-k ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13665
  • Rejestracja 18-April 11

Napisano 14.12.2011 - 13:54

Skoro lekarz mówi, że wszystko w porządku, badanie nie wykazuje nieprawidłowości, to jednym wskaźnikiem bym się aż tak nie torturowała. ;)
Masz jakieś wątpliwości? Problem z forum?
Zapraszam na priv, pomogę.

#286 Użytkownik nie jest zalogowany   littleme 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 44
  • Rejestracja 01-December 11

Napisano 14.12.2011 - 13:56

Wyświetl postUżytkownik M@rtuśka dnia 14.12.2011 - 13:54 napisał

Skoro lekarz mówi, że wszystko w porządku, badanie nie wykazuje nieprawidłowości, to jednym wskaźnikiem bym się aż tak nie torturowała. ;)

Ale lekarz powiedział cortezik, że jej nt jest gorsze niż wyższe z tego co ja zrozumiałam z przedostatniego zdania jej wypowiedzi. Dziwne.

#287 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• singiel-k ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13665

Napisano 14.12.2011 - 14:01

Tyko on mógłby wyjasnic o co mu chodziło. Generalnie rozpatrując to zdanie gramatycznie, nie trzyma się kupy i dla mnie jest niezrozumiałe. jednak poza tym Cortezik pisała, że wszystko inne jest ok i że mówił jej też lekarz, że samo NT nie jest wyznacznikiem, że coś nie tak, bo rozpatruje sie przy uwzględnieniu innych czynników.

#288 Użytkownik jest zalogowany   Lady_Bird 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7394
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 14.12.2011 - 14:04

Dziewczyny mają rację :) skoro wszystko dobrze oprócz NT to myśl pozytywnie :) wiem co mówię :) u mojej Julki NT też wynosiło o ile pamiętam 3,4 a później 2,5 i urodziła się śliczna i zdrowa :) tak więc głowa do góry :) dzidziuś zdrowy :)

#289 Użytkownik nie jest zalogowany   panikara 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1048
  • Rejestracja 27-August 11

Napisano 14.12.2011 - 15:06

No właśnie NT przy tym tygodniu nie jest tak straszliwie wysokie. Różne szkoły różnie mówią niektóre że norma 2,5 a inne że 3. Podwyższone NT może jedynie zasugierować zrobienie testów i dokładnego USG genetycznego a skoro u ciebie one wyszły ok to super. Ja mam dwunaczyniową pępowinę i poszerzone UKM co było wskazaniem do dalszych badań więc zrobiłam ECHO serduszka. Rozmawiałam też z genetykiem a genetyk jak to genetyk powiedział że 100% pewność daje tylko amiopunkcja na którą się nie zgodziłam.
Ale jak u ciebie Tylko chodzi o leciutko podwyższone NT a pozostałe markery są ok to ja bym wcale tym nie zawracała sobie głowy.
Ale tak dla świętego spokoju jak chcesz to zrób sobie jeszcze u innego lekarza USG Genetyczne. Słyszałam że doskonały jest Dudarewicz z Łodzi.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#290 Użytkownik nie jest zalogowany   cortezik 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 111

Napisano 14.12.2011 - 18:31

Tak ale ja jestem ze Szczecina :)
Dzięki laski za słowa otuchy . Więc juz tlumacze : usg genetyczne mialam u innego lekarza i wlasnie ona mi powiedziala ze to jeden wyznacznik i ze nt 2,5 to nie powod do zmartwien. Moj mi tez mowil ze powyzej 3 jakby bylo to moglabym sie martwic.
A wczoraj jak poszlam po recepte i zobacyzl to nt mowi do mnie : Wlasnie taka przeziernosc jest najgorsza , nie ta wyzsza tylko taka . :/ Sama nie wiem - czy w takim razie mu chodzilo ze na pograniczu i nie wiadomo co robic dalej czy dlatego ze wiekszosc dzieci sie chorych rodzi a z tymi nt wyzszymi juz nie ?
Nie mam pojecia o co mu chodzilo serio .
Naczytalam sie i pozytywnych rzeczy i tych gorszych .. ale jak na razie uspokilam sie .. bo juz nie zmienie nic.

#291 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• singiel-k ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13665

Napisano 14.12.2011 - 18:44

Szczerze mówiąc ja się za bardzo nie znam, bo tego typu problemy mnie ominęły, ale czy NT nie jest przypadkiem wskaźnikiem ukazującym ryzyko? Bo jeśli tak to im wyższe tym statystycznie ryzyko większe.

#292 Użytkownik nie jest zalogowany   cortezik 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 111

Napisano 14.12.2011 - 18:49

No niby tako kochana jest napisane wszędzie - mam znajoma miala 10 mm .. nie pytajcie co czula :/
A synek zdrowy jak rydz. Cuda sa i ja w nie wierze - chociaz juz zaczelam myslec ze nosze w sobie chore dziecko .. i nic juz nie zmienie .. za chwile rycze po chwili znowu zmieniam zdanie ze wszystko jest ok .. masakra

#293 Użytkownik nie jest zalogowany   panikara 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1048
  • Rejestracja 27-August 11

Napisano 14.12.2011 - 22:34

Cortezik naprawdę uspokój się bo te nerwy to dopiero mogą zaszkodzić i tobie i dziecku. Wiem że łatwo mówić gorzej zrobić, ale przecież u ciebie pozostałe parametry są ok to tylko się cieszyć a nie martwić. Do obliczenia ryzyka statystycznego bierze się przecież nie tylko nt ale i przepływy w przewodzie żylnym, obecność kości nosowych. U ciebie zrobiono jeszcze testy z krwi które wyszły ok więc zaufaj lekarzom i skoro nie kierują na jakieś dodatkowe badania to pewnie dlatego że nie ma potrzeby.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#294 Użytkownik nie jest zalogowany   Casablanca 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1883
  • Rejestracja 12-June 11
  • LocationŚląsk

Napisano 14.12.2011 - 23:02

Wyświetl postUżytkownik Roxana110 dnia 22.11.2011 - 19:40 napisał

Odliczam czas do 1 grudnia do padań prenatalnych, ogólnie ciąża jest prawidłowa, doktor bardzo zadowolona, wyniki robione na bieżąco super, strach i tak we mnie siedzi. Pierwsze padania wykonam na pewno usg i krew natomiast jeśli wyjdzie coś nie tak i skierują na dalsze badania inwazyjne to ja zrezygnuję to już niczego nie zmieni jeśli będzie cień podejrzenia, po pierwszych, że coś jest nie tak to zaakceptuję ten fakt i niech tak będzie nie zrobię nic co mogłoby zaszkodzić maluchowi przecież już teraz tak bardzo GO kocham, że muszę chronić w każdy sposób...

Roxanna110 - jak po badaniach prenatalnych? Czy wszystko w porządku bo nie wiem czy dalej trzymać kciuki?
Moje dwa Szczęścia :-)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#295 Użytkownik nie jest zalogowany   Roxana110 

• Sarusia, Klaudusia i Nadusia- moje córusie :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2036
  • Rejestracja 27-October 11
  • LocationGodzina od Szczecina :)

Napisano 15.12.2011 - 07:15

Proszę dalej trzymać i to bardzo, ponieważ właśnie dziś jadę na ponowne badania, ponieważ 1 grudnia na USG genetycznym okazało się, że maluszek jest za mały do swojego wieku i nie można go prawidłowo pomierzyć, więcej nic mi już nie robiono, kazano wracać do domu i przyjechać 15-ego, więc zaraz ruszam. Widziałam dzidziusia na monitorze, machał rączkami jak szalony ale miał tylko 3,5cm a powinien mieć co najmniej 4 aby go pomierzyć a mój malec nie urósł na tyle choć powinien na tamten czas mieć te 4cm. Dziś się powinno i mam nadzieję, ze tak będzie wszystko wyjaśnić.
Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#296 Użytkownik nie jest zalogowany   cortezik 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 111

Napisano 15.12.2011 - 07:47

No to trzymamy kciuki kochana za ciebie i maluszka !!

No wlasnie przestalam az tak sie stresowac .. mojej kolezance lekarz powiedzial ze ciaza sie sama rozwija , a ona tez miala w gornej granicy to nt - teraz tylko modlic sie o cud.
Jeszcze nie wiem czy mnie moj dr gdzies skieruje , wizyte mam we wtorek dopiero .

#297 Użytkownik nie jest zalogowany   cortezik 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 111

Napisano 15.12.2011 - 10:34

Dziewczyny nie pisalam wam ale dr jeszcze do mnie mowi : chyba bylo by nie wesolo gdyby urodzila pani dziecko z ZD :( no i jak tu myslec ze jest dobrze.

#298 Użytkownik nie jest zalogowany   Casablanca 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1883
  • Rejestracja 12-June 11
  • LocationŚląsk

Napisano 15.12.2011 - 10:56

Wyświetl postUżytkownik cortezik dnia 15.12.2011 - 10:34 napisał

Dziewczyny nie pisalam wam ale dr jeszcze do mnie mowi : chyba bylo by nie wesolo gdyby urodzila pani dziecko z ZD :( no i jak tu myslec ze jest dobrze.

Nie martw się na zapas - na razie to jeszcze nic pewnego. Po wizycie będziesz miała już konkretniejsze informacje, a w ostateczności wykonasz amniopunkcję, która wskaże odpowiedź. Głowa do góry - Twoje smutki i żale w niczym nie pomogą Maluszkowi.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#299 Użytkownik nie jest zalogowany   Casablanca 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1883
  • Rejestracja 12-June 11
  • LocationŚląsk

Napisano 15.12.2011 - 10:58

Wyświetl postUżytkownik Roxana110 dnia 15.12.2011 - 07:15 napisał

Proszę dalej trzymać i to bardzo, ponieważ właśnie dziś jadę na ponowne badania, ponieważ 1 grudnia na USG genetycznym okazało się, że maluszek jest za mały do swojego wieku i nie można go prawidłowo pomierzyć, więcej nic mi już nie robiono, kazano wracać do domu i przyjechać 15-ego, więc zaraz ruszam. Widziałam dzidziusia na monitorze, machał rączkami jak szalony ale miał tylko 3,5cm a powinien mieć co najmniej 4 aby go pomierzyć a mój malec nie urósł na tyle choć powinien na tamten czas mieć te 4cm. Dziś się powinno i mam nadzieję, ze tak będzie wszystko wyjaśnić.

W takim razie dalej trzymam - jak widać każde Maleństwo ma swoje tempo wzrostu :P i nie zmienimy tego.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#300 Użytkownik jest zalogowany   Lady_Bird 

• PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7394
  • Rejestracja 26-July 11

Napisano 15.12.2011 - 11:18

Wyświetl postUżytkownik Casablanca dnia 15.12.2011 - 10:58 napisał

W takim razie dalej trzymam - jak widać każde Maleństwo ma swoje tempo wzrostu :P i nie zmienimy tego.

Dziewczyny, wiem co czujecie sama przechodziłam przez piekło badań prenatalnych. To było straszne, najpierw jedną ciążę poroniłam później jak zaszłam w drugą to nie umiałam się do końca cieszyć bo się bałam powtórki, a kiedy poszłam na usg genetyczne to się okazało, że NT jest za wysokie i załamałam się. Też wylewałam morze łez i z L4 chciałam jak najszybciej wrócić do pracy, żeby nie myśleć, chociaż nie było łatwo bo pracuję w przedszkolu... a tu same zdrowe dzieci dookoła, a ja mogę mieć chore dziecko z ZD. Nie było mi łatwo, ale przyszedł moment, że zaczęłam wierzyć że Julka jest zdrowa, kiedy poczułam jej pierwsze ruchy :) piękne chwile. Nie robiłam amnipunkcji, i modliłam się cud, który się zdarzył, Julia jest moim cudem, urodziła się zdrowa i bardzo silna, piękna i idealna, taka jaką sobie wymarzyłam. Więc dziewczyny, głowa do góry, wiara czyni cuda, ja to wiem i Wasze dzieci też będą zdrowe :)
Teraz się śmieję, że Julcia miała podczas badań kark jak tatuś :D i temu NT było większe :) hihihih

Udostępnij ten temat:

• 45 strony +
  • « Pierwsza
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Ostatnia »