Forum Mamazone.pl: rozszerzanie diety niemowlaka - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 137 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

rozszerzanie diety niemowlaka

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • Rejestracja 03-November 09
  • LocationToruń

Napisano 23.03.2010 - 16:50

Dziewczyny kiedy wprowadziliście do diety waszych bąbli coś po za mlekiem Ja pierwszemu dziecku dałam tuż po skończeniu 4 miesiąca gotowy deserek z jabłek dla dzieci właśnie dla dzieci w tym wieku i zareagował na to bardzo dobrze żadnych buli brzucha czy też biegunek najpierw to były ok5łyż i stopniowo zwiększaliśmy ilość ale ostatnio znajoma powiedziała że podawała dziecku małe ilości jak odrobinka ziemniaków na łyżeczce już od 3miesięcy osobiście uważam że to chyba za szybko

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   krejzolka 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 205
  • Rejestracja 13-February 10
  • LocationMalmö Sweden

Napisano 23.03.2010 - 17:22

Ja rowniez zaczelam dawac inne jedzenie od 4 miesiaca...w zasadzie maly mial 4 miesiace i 1tydzien ;)
Znajoma dala swojemu synowi kawalutek chleba z watrobianka jak mial maly 2,5 miesiaca ;) mysle ze to sprawa naprawde indywidualna ..ale 4 miesiace to jest ten wiek gdzie mozna bez wiekszych obaw podac cos innego,zoladek jest juz na tyle wyksztalcony ze da sobie rade z czyms innym anizeli mleko mamy tudziez mleko modyfikowane ;)
Bez Ciebie moje zycie byloby nic niewarte

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • LocationToruń

Napisano 23.03.2010 - 17:59

No ja tak planuję za miesiąc podać inne jedzonko gdy Damianek będzie miał ok 4miesiąca...ale już nie mogę się doczekać :)

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   rymmar 

• złotousta
  • PipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 71
  • Rejestracja 09-February 10

Napisano 07.04.2010 - 19:56

MOj mały dostał pierwsze jabłuszko w dniu gdy skończył 5 miesięcy - wcześniej był tylko na piersi. zaczęliśmy od kilku łyżeczek (mniej więcej 1/3 takiego małego słoiczka). Po kilku dniach spróbował marchewki i tak po kolei wciągał kolejne dania. teraz ma skończone 8 miesięcy i z ochotą wcina wszystko co pojawi się w miseczce. ostatnią nowością są żółtka od jajek :) a w najbliższych dniach planujemy jogurcik :)

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • LocationToruń

Napisano 18.04.2010 - 17:48

A Ja trzy dni temu podałam pierwszą łyżeczkę Damiankowi dania dla dzieci od 4 miesiąca smakowało mu i nie zareagował negatywnie...a wczoraj mój mężulek dał młodemu biszkopta gdy ja byłam w kuchni zjadł całego w szybkim tępię ale na szczęście brzuszek nie bolał kupka normalna zero reakcji ale jednak jest na to jeszcze za wcześnie i na razie tylko wprowadzam dania dla najmłodszych

#6 Gość_kala_*

• Grupa Guests

Napisano 18.04.2010 - 19:55

Ja też dosyć szybko wprowadzałam dodatkowe posiłki, jeszcze przed skończeniem 4 miesiąca dawałam do skosztowania różne smakołyki :) A tak od 6 miesiąca jadła już z nami obiadki (wiadomo-nie wszystkie) ale takie lekkostrawne, a teraz to już praktycznie wszystko je :P Słoiczki były tylko do 6 miesiąca-teraz to tylko domowe posiłki

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • LocationToruń

Napisano 18.04.2010 - 20:01

My Kamilkowi też szybko choć niektórym się to nie podobało ale Ja nie chowam dzieci w książkowy sposób sami wyczuwamy na co i kiedy jest czas

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Jagna 

• rozmowna
  • PipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 20
  • Rejestracja 18-April 10
  • LocationRybnik / Wexford

Napisano 18.04.2010 - 20:26

Ja Matiemu podalam pierwsze danie ze sloika jak mial 3,5 m-ca i bardzo mu smakowalo. Byly to pierwsze jego jarzyny i rownie szybko musialam zmieniac pieluche :) Byl obrobiony po same pachy...doslownie. Nie wiem czy podawanie wczesnie sloikow bylo tego powodem ale maly bardzo szybko bo w 5 m-cu odrzucil mi mleko :( Mialam z tego powodu mase problemow bo musialam wprowadzac mu inne produkty mleczne i ciagle sie zastanawialam czy mu to wystarczy do wzbogacenia diety

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   chantal 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 546
  • Rejestracja 25-January 10
  • LocationPodlasie

Napisano 18.04.2010 - 20:26

Ja też szybko wprowadzałam koło 4 miesiąca , teraz Młody je prawie wszystko to co my i nie narzekamy na bóle brzuszka i tym podobne ...

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • LocationToruń

Napisano 19.04.2010 - 12:29

Damianek wczoraj dostał marchewki zajadał się aż miło :)

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   ptr 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 755
  • Rejestracja 27-January 10
  • LocationMyslovitz

Napisano 19.04.2010 - 15:27

ja dokładnie w dniu kiedy paula skończyła 4 miesiące dałam jej kaszkę z bananami i opedzlowała całą michę Dołączona grafika
mam jednak znajomą, która dawała córce w wieku 4 miesięcy goląbki (ryż, mięcho, kapucha i sos pomidorowy) Dołączona grafika problemy mogą nie wyjśc od razu, jak u niej. dziecko ma 2 lata i każde zrobienie kupy to tragedia, naprawdę, mała płacze, z bólu zaciska pośladki... ale tak to jest jak je pulpety ze słoika (fuj!) na obiad a przez cały dzień 'cipsi' i czekoladę...
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • LocationToruń

Napisano 19.04.2010 - 20:42

powaga ?! dziecku 4miesięcznemu gołąbki a teraz dwu letniemu pulpety ze słoika tragedia to ja nie jem tych gotowych dań a co dopiero moje dziecko!!!! A my Kamilkowi też dawaliśmy szybko kaszki itp i nic go to nie ruszało tak jak teraz Damianka ale gołąbki teraz nigdy w życiu

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   krejzolka 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 205
  • Rejestracja 13-February 10
  • LocationMalmö Sweden

Napisano 19.04.2010 - 20:57

Moj Babel dzisiaj dostal polizac "Kinderka",a warzywka to w dziaselka kola i nie wchodza tak szybko jak owoce :-S
Kajetan je juz marchew,ziemniaki ,pietruche ,seler,kukurydze,groszek,jablka,gruszki,banany,kaszke tez wsuwa az uszy sie mu trzesa :)
Bez Ciebie moje zycie byloby nic niewarte

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • LocationToruń

Napisano 06.05.2010 - 14:03

A Damiankowi szalenie zasmakowało puree ryżowe Nestle za marchewką i groszkiem

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   ptr 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 755
  • Rejestracja 27-January 10
  • LocationMyslovitz

Napisano 08.05.2010 - 09:38

Wyświetl postUżytkownik młodaMAMA dnia 06.05.2010 - 14:03 napisał

A Damiankowi szalenie zasmakowało puree ryżowe Nestle za marchewką i groszkiem

ja pauli dawałam to puree z klopsikami :) baaaardzo jej smakowało
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • LocationToruń

Napisano 12.05.2010 - 10:54

Wyświetl postUżytkownik ptr dnia 08.05.2010 - 09:38 napisał

ja pauli dawałam to puree z klopsikami :) baaaardzo jej smakowało

u mnie znika purre w mgnieniu oka :D byliśmy w sklepie to kupiłam od razu zapas

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   ja_s_min 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1146
  • Rejestracja 17-March 10
  • Locationwielkopolska

Napisano 13.05.2010 - 05:38

ja też koło 4mca zaczynałam od tartego jabuszka..nawet herbatki wprowadzałam dość późno..w5tym miesiącu obiadek gotowany na parze indyk ziemniaczek i brokuł(miksowane) zawsze od początku uzywałam primavery bo to jedyna była dostepna woda dla niemowlaków..nie kupowałam słoiczków(pomijając że mi nie smakowało-bo spróbowałam kidyś u kuzynki-naprawde moje domowej roboty było lepsze)..oczywiście z czasem kaszki,później bułeczkę pomalutku..dziś wcina wszystko..bardzo pilnuję by jak najwięcej natralnych rzeczy jadła izawsze jakis owoc..miałam opory ze słodkim ale w żłobku i tak dzieciom dali więc jak miała 1,5 roku to spróbowała czekoladki(nie jest nadzwyczajnym wielbicielem słodyczy woli kiełbaske czy mamusiwe klopsiki obowiązkowo w sosie pomidorowym).Dziewczyny nawet sobie nie zdajecie jak ważne jest co się dziecku daje jeśc jak wyrabia się tendencje w diecie i jaki to ma wpływ na późniejsze zdrowie.sorki ze się ropisuję ale juz od urodzenia małej jak wiedziałam że jestem po wzw a mój mąż poważnie ma chore jelita jedzenie brałam jako priorytet, i mam wielokrotnie żal do siebie bo w mieście nie kupisz prawdziwej szynki(czasem od teściowej dostanę prawdziwą ze wsi szynkę bez porównania z tymi miejskimi)wszystko jest szprycowane a powinno się tego naprawde unikać..moj kolega wieloletni tez nagle w wieku 23 lat zachorował na to co mój mąż (też w podobnym wieku)-i przeanalizować "chorba znikąd" a bardzo związana ze złymi nawykami żywieniowymi w pewnym okresie wieku.cały czas boje sie że mała mogła odziedziczyć CU co naprawdę utrudniłoby jej codzienna egzystencje..więc drogie mamy jak najmniej świństw lodów czipsów pizzy ect.dzieciom..a te co się zastanwiają na sam początek daję gwarancję że wcale nie jest utrudnieniem zrobić samej jedzonko a nie dawać ze słoiczków(jak już pracowałam rano robiłam wstawiałam do lodówki i w południe było odgrzewane i miksowane a npewno lepsze niż słoiczkowe i samej możecie dobierać co w tym jedzonku podacie)
Dołączona grafika

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   katcza 

• kasieńka :-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4672
  • Rejestracja 07-January 10

Napisano 07.07.2010 - 12:34

no my debiutujemy, zaczęłam jak Zosia miała 15,5 tyg czyli jakieś 1,5 tygodnia przed 4 miesiącem, najpierw jabłuszka przez 1,5 tygodnia, potem marchewka (ale z marchewki zrezygnowaliśmy i póki co tylko owoce rozluźniające bądź normalizujące stolce bo Zofię zatwardziło...) więc jadła jeszcze morelki :-) na razie jemy po pół słoiczka na dzień a reszta posiłków to cyca; dziewczyny a 4 miesiącu jak wyglądał jadłospis Waszym maluchów i w jakich ilościach
czyli jak było coś poza mlekiem to o jakich porach i w jakich ilościach i co do picia (i czy w ogóle)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   kacha_k 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 458
  • Rejestracja 14-July 10
  • LocationZielona Góra

Napisano 16.07.2010 - 11:06

o kurtka! to my jacys spoznieni bylismy;p tak mi sie spodobalo karmienie piersia ze dopiero jakis tydzien przed skonczeniem 6 mcy Lukasz dostal pierwsza kasze (nie mowiac juz o sloikach!)
teraz wcina ze az czasami sie obawiam czy nie za duzo;p a jak widzi ze ktos je to tragedia.. od razu musi tez cos dostac, mimo ze czasami jest swiezo po cycku. wczoraj jechalismy autobusem, obok stanela jakas mama ze swoja dzidzia ktora jadla ciastko! smiac mi sie chcialo bo myslalam ze Lukasz zaraz to ciacho zakosi, prawie z wozka mi wychodzil. niezle to z boku musialo wygladac.. jakby dziecko karmione nie bylo;)

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   katcza 

• kasieńka :-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4672
  • Rejestracja 07-January 10

Napisano 22.07.2010 - 16:08

Wyświetl postUżytkownik kacha_k dnia 16.07.2010 - 11:06 napisał

o kurtka! to my jacys spoznieni bylismy;

gdybym wybór miała też chciałabym być spóźniona, ale co robić niestety babcia za mamę do pracy nie pójdzie :(
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij ten temat:

• 137 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »