Forum Mamazone.pl: jakie mleko modyfikowane wybrac - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 31 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

jakie mleko modyfikowane wybrac

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   vanessa11 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 47
  • Rejestracja 27-January 10

Napisano 07.04.2010 - 19:08

Dzis bylam w sklepie i przygladalam sie polce z mlekami modyfikowanymi,jestem skazana na leki przy ktorych nie bede mogla juz karmic mojej coreczki :(
Prosze wiec poradzcie jakie mleko modyfikowane 2 wybrac? Mysle by kupic takie z probiotykami,moze macie jakies spradzone ?

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • Rejestracja 03-November 09
  • LocationToruń

Napisano 07.04.2010 - 19:21

Ja używałam Bebiko a ostatnio stwierdziłam że Nan jest leprze bo ma więcej żelaza a dzieciom często go brakuje

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   rymmar 

• złotousta
  • PipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 71
  • Rejestracja 09-February 10

Napisano 07.04.2010 - 19:44

Ja również używam bebiko najzwyklejszego - co prawda karmię piersią ale od jakiegoś czasu wprowadziłam mleko modyfikowane bo pokarmu mam już trochę mniej i jak mały jest np w żłobku to nie mam tyle żeby ściągnąć pokarm na zapas dlatego raz dziennie dostaje modyfikowane. nie ma alergii ani żadnych innych problemów więc nie ma potrzeby żeby jakieś specjalne mleko pił. myślę że bebiko jest ok a poza tym nie jest zbyt drogie. kupuję też bebiko 2R czyli z dodatkiem kleiku - wtedy posiłek jest bardziej sycący.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • LocationToruń

Napisano 07.04.2010 - 20:52

A mi też kiedyś lekarka jakieś przepisała dla Kamilka kosztowało 50zł ale jak otworzyłam i poczułam zapach to powiedziałam że mu go nie dam bo mnie odrzucało zapach był jak karma dla psa fujj

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   chantal 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 546
  • Rejestracja 25-January 10
  • LocationPodlasie

Napisano 07.04.2010 - 22:22

ja używam NAN od zawsze :) i jestem bardzo zadowolona, Piotrek nie reagował źle i samo mleko nie jest takie drogie :)

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   ptr 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 755
  • LocationMyslovitz

Napisano 07.04.2010 - 23:25

ja dawałam małej nan1 ale jak przeszła na 2 to dałam jej bebiko (co polskie to polskie :P)
usłyszałam gdzieś, że w nan znaleźli kiedyś proszek do pieczenia i się zraziłam :P
w sumie to chyba od dziecka zależy, które mleko mu odpowiada bo nie sprzedawaliby czegoś co nie nadaje się dla dziecka :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • LocationToruń

Napisano 08.04.2010 - 09:37

Wyświetl postUżytkownik ptr dnia 07.04.2010 - 23:25 napisał

usłyszałam gdzieś, że w nan znaleźli kiedyś proszek do pieczenia i się zraziłam :P

proszek do pieczenia :blink: poważnie ?! i nie wycofali go :huh:

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   ptr 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 755
  • LocationMyslovitz

Napisano 08.04.2010 - 11:17

a bo to jedna seria taka felerna tylko była
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • LocationToruń

Napisano 08.04.2010 - 11:20

aaa ale teraz to i tak na pewno nie kupię Nan wolę nie ryzykować zdrowia dziecka

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   chantal 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 546
  • Rejestracja 25-January 10
  • LocationPodlasie

Napisano 08.04.2010 - 21:15

ja mam nan i nie zmienię go na żadne inne :P myślicie, że w innych mlekach takie wpadki się nie zdarzają, napewno tylko o tym się nie słyszy

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   vanessa11 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 47

Napisano 13.04.2010 - 19:23

Dzieki,za wszystkie odpowiedzi.Po wielu probach, zasmakowal malej Bebilon :) .Zaczelismy od Bebika po ktorym nie umiala zrobic kupki-tak bidula plakala ze az piszczala :( , mleka Nan wogole nie chciala pic. Postanowilam wiec sprobowac Bebilon i w koncu trafialam w 10. Mala jak zaczela go pic to tak jakby w zyciu mleka nie pila,i co najwazniejsze nie ma problemu z brzuszkiem :) .

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   ewka311 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1000
  • Rejestracja 07-November 09

Napisano 20.04.2010 - 08:29

ja zatrułam synka bebikiem też zła seria i 4 dni w szpitalu potem dawałam nutramigen
Dołączona grafika

[url=http://www.suwaczki.com/]Dołączona grafika[/url

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • LocationToruń

Napisano 20.04.2010 - 08:33

zatrułaś?! Ja podaję bebiko i małemu nic nie jest

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   ja_s_min 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1146
  • Rejestracja 17-March 10
  • Locationwielkopolska

Napisano 22.04.2010 - 07:23

u mnie sprawdziło się nestle..przepyszne-sama próbowałam waniliowe lub z miodem/a widze że żadna z was tego nie podaje..ale zaczęłam podawać dopiero ok 22 mca...do dziś ze smakiem mała pije..nie wiem czemu lekarka cały czas wstrzymuje nas od podawania mleka zwykłego..mówi że to za wcześnie ale ufam jej bo to u nas najlepszy pediatra ..zreszta podałam małej kaszkę mannę dla próby na mleku zwykłym(jak robiłam dla siebie) i dostała uczulenia przy uchu..sądzę że od tego bo nic innego nowego w diecie jej nie wrpowadzałam..polecam całym sercem nestle:)
Dołączona grafika

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   vanessa11 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 47

Napisano 27.04.2010 - 20:39

Moj Patryk tez pil Nestle ale to mleko z miodem lub waniliowe jest dopiero od 1 roku zycia,potwierdzam ze pyszne :D ,a Vanessa ma teraz prawie 8 miesiecy wiec jest jeszcze za mala i jeszcze musi troche poczekac.

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   habibi 

• habibi
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2449
  • Rejestracja 01-December 09
  • LocationWarszawa

Napisano 21.05.2010 - 22:07

my musimy dokarmiać i podajemy bebilon 1 - takie podawali w szpitalu, potem położna środowiskowa z przychodni pochwaliła nasz wybór i jeszcze doradca laktacyjny
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Maleńka480524922 

• In love with Dżony P...
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3234
  • Rejestracja 04-December 09
  • Locationdolnośląskie

Napisano 04.06.2010 - 16:34

Położna nam ostatnio mówiła, że jest tyle mlek na rynku, że po prostu to kwestia naszego wyboru (a raczej naszego dziecka ;)), które mu najlepiej służy itp itd. W razie jednak jakichkolwiek problemów, należy wybór skonsultować z pediatrą.
[url=http://www.suwaczek.pl/]Dołączona grafika

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Rena 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1013
  • Rejestracja 21-February 10

Napisano 28.08.2010 - 16:40

Ja dokarmiam Hippem 1 Plus Probiotyk, jest rzadsze od Bebilonu i kupki bez problemów, kolki też nie zauważyłam, tylko (mimo dobrej butelki) ulewanie jest ciągle.
Dołączona grafika

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Hannah25609 

• "Szyszunia" :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2782
  • Rejestracja 21-May 10

Napisano 28.08.2010 - 20:07

A ja przy Lili nan, przy Zuzce(siostrzenica) bebiko. Gdybym sama miała wybierac mleko dla zuzki to zostałabym przy nan ale cóż... ja tu jestem tylko od karmienia, mycia, przijania i zabawiania :wub: maleństwa
Asertywność nie wyklucza uprzejmości. Chęć wyrażenia własnej opinii nie usprawiedliwia chamstwa.

Dołączona grafika[/url]
Dołączona grafika[/url]

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Kahha213 

• złotousta
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 73
  • Rejestracja 06-May 10

Napisano 07.09.2010 - 08:11

Mi w szpitalu małym podawali Bebilon Nanatal dla wcześniaków (małe musiały być dokarmiane, bo nie miałam pokarmu) - w sumie to nie wiem dlaczego, dziewczynki urodziły się przez cc w skończonym 37 tc i ważyły po prawie 2800 g. Jak wychodziliśmy do domu do pediatra zaleciła nam zakup NAN Active 1 HA z żelazem, a położna, która przyszła na patronaż inteligentnie zakazała nam przepajać dzieci :mad: dzięki czemu dzieciaki miały zaparcia i lekkie kolki. Poczytałam troszkę w necie i zaczęliśmy podawać Bebilon Comfort 1 (dla dzieci z tendencją do kolek i zaparć) w stosunku 3/4 Bebilonu, a 1/4 Nana,polepszyło się na szczęście. Ale nikt mi nie powiedział, że jak dziecko dostaje chociaż jeden sztuczny posiłek to NALEŻY PRZEPAJAĆ! Potem sama zaczęłam dziewczynki przepajać herbatką z kopru włoskiego i... to było to! Skończyły się zaparcia i kolki, a zaczęła się lekka anemia - bo częściej dostawały Bebilon, niż NAN z żelazem... Jak nie urok... W końcu przeszliśmy na sam Nan Active z żelazem(bez HA) + przepajanie i w końcu jest ok. Dziewczynkom bardzo smakuje mleczko a i morfologia się poprawiła (chociaż i tak muszą dodatkowo dostawać żelazo w płynie... fuuuj).
Zatem podsumowując: IMO NAN Active jest świetne, ma bardzo dużo żelaza, ale dzieci należy przepajać, żeby nie miały zaparć :)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij ten temat:

• 31 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »