Forum Mamazone.pl: jakie mleko modyfikowane wybrac - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 31 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

jakie mleko modyfikowane wybrac

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   habibi 

• habibi
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2449
  • Rejestracja 01-December 09
  • LocationWarszawa

Napisano 07.09.2010 - 11:37

ostatnio kilka znajomych mam powiedzialo mi, ze pediatrzy odradzaja mleko nestle z uwagi na zbyt wysoka kalorycznosc jak na nasz klimat, slyszalyscie o tym?
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   Aneta0610 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 278
  • Rejestracja 25-August 10

Napisano 07.09.2010 - 12:16

Ja na początku dokarmiałam bebilonem,bo takie było akurat w aptece i takie mąż kupił,dopiero po jakimś czasie się doinformowałam,że jest to jedno z droższych mlek i jest wiele tanszych,no więc wypróbowaliśmy bebiko i tez mu nic nie ma,to kupujemy bebiko. A ostatnio wypatrzyłam w rossmanie jeszcze tansze mleko baby dream,ale już chyba nie bede zmieniać,bo w sumie i tak w wiekszosci karmie go swoim mlekiem,ale kupilam mu obiadki z tej firmy i mimo,że sa tansze niz z innych firm to w smaku o wiele lepsze,jest w nich slodka marchewka i sa bardziej zróznicowane np juz od 4 mies sa obiadki z mieskiem.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Julia 

• Grzechotnik
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6286
  • LocationKraków

Napisano 07.09.2010 - 12:17

Użytkownik Aneta0610 dnia 07.09.2010 - 12:16 napisał

np juz od 4 mies sa obiadki z mieskiem.

No nie wiem czy to takie dobre. To, że tak napiszą na słoiczku nie sprawi cudem że układ pokarmowy dziecka będzie gotowy na mięso.

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   Aneta0610 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 278

Napisano 07.09.2010 - 12:25

A co do mlek ze zwiększoną dawką żelaza to bała bym się podawać takie mleko na własną rękę,choć moje dziecko ma akurat lekką anemię,więc bym mogła. Ale co do zdrowych dzieci to nie wiem czy podawanie takiego mleka nie zaszkodzi. Zwykłe mleka modyfikowane mają chyba taki skład jaki powinny otrzymywać maluszki inaczej chyba nie były by dopuszczone do sprzedaży,a za dużo witamin czy innych składników odżywczych też nie jest wskazane. Czytałam gdzieś,że niby w mlekach modyfikowanych jest za dużo białka i to grozi przebiałkowaniem,ale nie wiem co o tym sądzić
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   Aneta0610 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 278

Napisano 07.09.2010 - 12:30

Użytkownik Julia dnia 07.09.2010 - 12:17 napisał

No nie wiem czy to takie dobre. To, że tak napiszą na słoiczku nie sprawi cudem że układ pokarmowy dziecka będzie gotowy na mięso.

A ja nie wiem czy tu chodzi o układ pokarmowy,czy jakieś nowości naukowców po to by zarobić więcej kasy,bo co chwila jakieś nowości wymyślają np . w związku z glutenem. Kiedyś nasze mamy czy babcie podawały zupy od 2 mies,tak samo grysiki i ludzie jakoś żyją i są zdrowi. Np moja mama i mi i mojemu bratu podawała grysik od 2 mies, za moich czasów nie było mleka modyfikowanego,ani żadnych słoiczków,gotowała mi też jakąś tam mączke,którą słodziła i wszystko na krowim mleku i jestem zdrowa jak ryba,nie miałam i nie mam żadnych problemów żołądkowych.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   Maleńka480524922 

• In love with Dżony P...
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3234
  • Rejestracja 04-December 09
  • Locationdolnośląskie

Napisano 10.09.2010 - 09:31

My podajemy NAN... Z polecenia pediatry. Droższą Humaną pluje ;)

Kupa po modyfik. się zmieniła i jest tylko raz dziennie (a nie co pielucha!). Ale to norma podobnoż
[url=http://www.suwaczek.pl/]Dołączona grafika

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   fradecka 

• Ciotka ;-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4803
  • Rejestracja 30-November 09
  • LocationWielkopolska

Napisano 10.09.2010 - 09:40

Nam lekarz kazał kupić Bebilon, albo jakieś takie apteczne na E... (potem sprawdzę). Spytałam o różnicę i dowiedziałam się, że to E-coś tam ma składnik wspomagający rozwój wzroku, z kolei Bebilon nastawiony jest na wspomaganie układu trawiennego.
No i w kuchni stoi od wczoraj Bebilon:D. Ciekawe tylko, kiedy zdecyduję się otworzyć opakowanie...;)

#28 Użytkownik nie jest zalogowany   Maleńka480524922 

• In love with Dżony P...
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3234
  • Rejestracja 04-December 09
  • Locationdolnośląskie

Napisano 10.09.2010 - 09:44

Jak już się skusisz, to nie będziesz umiała przestać. Tym bardziej że Maluch bardziej się najada... przynajmniej mój. Także u nas czasem flacha idzie w ruch nadal.
[url=http://www.suwaczek.pl/]Dołączona grafika

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   fradecka 

• Ciotka ;-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4803
  • LocationWielkopolska

Napisano 10.09.2010 - 09:53

Użytkownik Maleńka dnia 10.09.2010 - 09:44 napisał

Jak już się skusisz, to nie będziesz umiała przestać.

Ale ja nie chcę przestać, chcę dawać regularnie, jeden raz dziennie, wieczorem ;)
Mam ciężkie nocki ostatnio i się łamię...
Poza tym Tosia kończy za chwilę 4 miechy, dotąd tylko cyc i cyc, pokarmy stałe raczej poczekają, więc chcę sobie egoistycznie pomóc chociaż tym mlekiem... Lekarz uznał, że byłoby ok, dodał, że skoro zdarza się, że coś w moim mleku szkodzi tosiowemu brzuszkowi, to możemy sobie obie ulżyć jedną flaszką...
Nie wiem już nic, zwłaszcza dzisiaj...:wacko:

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • Rejestracja 03-November 09
  • LocationToruń

Napisano 10.09.2010 - 10:12

Eee Ja to jak się skusiłam na butlę w 3miesiącu bo mi cycasie pogryzł to już cyce odrzucił na początku ściągałam i mu dawałam ale w końcu mi zasechł pokarm
a chciałam karmić dłużej bo przy Kamilku nie miałam pokarmu :(

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   Milena 

• Milena
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5727
  • Rejestracja 29-October 09
  • LocationBydgoszcz

Napisano 10.09.2010 - 12:22

Abisynia już og 3 tygoddni dostaje 1-2 butli dziennie, zaczęłam bo miałam kryzys laktacyjny i cycki mi wyschły :) najpierw dostawała Bebilon Pepti - to dla dzieci ze skazą białkową , teraz daję jej Nan(jezu jakie to mleko jest słodkie )- jest luzik trochę stęka przy robieniu kupki ale ona nadal jest żółciutka i wyglada jak twarożek :D
Dołączona grafika[/url]

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   fradecka 

• Ciotka ;-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4803
  • LocationWielkopolska

Napisano 10.09.2010 - 12:26

Użytkownik Milena dnia 10.09.2010 - 12:22 napisał

Abisynia już og 3 tygoddni dostaje 1-2 butli dziennie, zaczęłam bo miałam kryzys laktacyjny i cycki mi wyschły :) najpierw dostawała Bebilon Pepti - to dla dzieci ze skazą białkową , teraz daję jej Nan(jezu jakie to mleko jest słodkie )- jest luzik trochę stęka przy robieniu kupki ale ona nadal jest żółciutka i wyglada jak twarożek :D

Ale miłość do cycka nie wygasła???

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   fradecka 

• Ciotka ;-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4803
  • LocationWielkopolska

Napisano 10.09.2010 - 12:30

A tak w ogóle, czy ja jestem tu jedyną matką , której dziecko dotąd 100-procentowo cycowe???:huh:

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   Milena 

• Milena
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5727
  • Rejestracja 29-October 09
  • LocationBydgoszcz

Napisano 10.09.2010 - 12:32

nie :) Ona wogóle jakaś dziwna jest, wszystko jej pasuje :) nie ma różnicy czy cycek, śmierdzący karmą dla psów Bebilon czy mega słodki Nan, wodę tez pije jakby super smaczna była ;)
niby fajnie, ale wiadomo skąd takie przybieranie na wadze ... co będzie gdy zacznie normalnie jeść? będę miała dziecko wagi ciężkiej ?
Dołączona grafika[/url]

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   fradecka 

• Ciotka ;-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4803
  • LocationWielkopolska

Napisano 10.09.2010 - 12:59

Użytkownik Milena dnia 10.09.2010 - 12:32 napisał

niby fajnie, ale wiadomo skąd takie przybieranie na wadze ... co będzie gdy zacznie normalnie jeść? będę miała dziecko wagi ciężkiej ?

Łiii tam, jak zacznie biegać, to zgubi-_- Chyba, że zamiast biegania wybierze opcję kulanie;):D

A że Bebilon śmierdzi karmą to się przestraszyłam..:unsure:

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   Aneta0610 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 278

Napisano 10.09.2010 - 13:28

Użytkownik młodaMAMA dnia 10.09.2010 - 10:12 napisał

Eee Ja to jak się skusiłam na butlę w 3miesiącu bo mi cycasie pogryzł to już cyce odrzucił na początku ściągałam i mu dawałam ale w końcu mi zasechł pokarm
a chciałam karmić dłużej bo przy Kamilku nie miałam pokarmu :(

żeby dziecko nie gryzło cyców to są na to specjalne nakładki coś jak smoczki np z nuka
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#37 Użytkownik nie jest zalogowany   Aneta0610 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 278

Napisano 10.09.2010 - 13:42

Użytkownik Jagodowa dnia 10.09.2010 - 09:40 napisał

Nam lekarz kazał kupić Bebilon, albo jakieś takie apteczne na E... (potem sprawdzę). Spytałam o różnicę i dowiedziałam się, że to E-coś tam ma składnik wspomagający rozwój wzroku, z kolei Bebilon nastawiony jest na wspomaganie układu trawiennego.
No i w kuchni stoi od wczoraj Bebilon:D. Ciekawe tylko, kiedy zdecyduję się otworzyć opakowanie...;)

wspomaganie układu trawiennego w bebilonie to nic innego jak prebiotyki (pożywka dla tych "dobrych" bakterii) podobne do tych w mleku matki. Ja kupuje dziecku probiotyki dla niemowląt ( "dobre" bakterie) i czasami dosypuje do mojego mleczka,w ten sposób dostaje i bakterie i pożywkę :rolleyes:. A to mleko na e to pewnie enfamil czy cos takieg,słyszałam,że jest dobre
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#38 Użytkownik nie jest zalogowany   Aneta0610 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 278

Napisano 10.09.2010 - 13:59

Użytkownik Maleńka dnia 10.09.2010 - 09:44 napisał

Jak już się skusisz, to nie będziesz umiała przestać. Tym bardziej że Maluch bardziej się najada... przynajmniej mój. Także u nas czasem flacha idzie w ruch nadal.

Ja to nie zauważyłam,żeby mój się bardziej najadał modyfikowanym,miałam taką egoistyczną :ph34r: pokusę,żeby całkiem odstawić od cyca,bo miałam nadzieje,że jak będzie tylko na sztucznym to zacznie przesypiać nocki,nie karmiłam dwa dni i nic to nie pomogło,dalej się budził o tych samych porach :D,to wróciłam do cyca i już mu daje jak najmniej modyfikowanego
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#39 Użytkownik nie jest zalogowany   Julia 

• Grzechotnik
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6286
  • LocationKraków

Napisano 10.09.2010 - 18:21

Użytkownik Jagodowa dnia 10.09.2010 - 12:59 napisał

A że Bebilon śmierdzi karmą to się przestraszyłam..:unsure:

Milenka podaje Bebilon Pepti. Zwykły Bebilon nie śmierdzi ;)

#40 Użytkownik nie jest zalogowany   fradecka 

• Ciotka ;-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4803
  • LocationWielkopolska

Napisano 10.09.2010 - 19:26

Użytkownik Julia dnia 10.09.2010 - 18:21 napisał

Milenka podaje Bebilon Pepti. Zwykły Bebilon nie śmierdzi ;)

Dzięki:) Tak się przejęłam, że aż otworzyłam... i zjadłam sporą część, tak mi zasmakował :D

Udostępnij ten temat:

• 31 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostatnia »