Forum Mamazone.pl: KASZKA MLECZNO - RYŻOWA NA MLEKU MAMY??? - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

KASZKA MLECZNO - RYŻOWA NA MLEKU MAMY??? Czy tak można?

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Eurydyka 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 45
  • Rejestracja 24-May 12

Napisano 27.01.2013 - 21:49

Witam!!

Mam wrażenie, że jest to pytanie jedno z tych tzw "głupich", ale naprawdę ostatnio mnie nurtuje i nie potrafię sobie na nie odpowiedzieć...

Otóż karmię piersią i od niedawna rozszerzam dietę mojej córce. Wprowadzam właśnie kaszki. Do tej pory dawałam jej ryżowe i pszenne robione na moim mleku. Zastanawiam się czy kaszki mleczno - ryżowe mogę też przygotowywać na swoim mleku? Takie kaszki bowiem w swoim składzie mają już mleko modyfikowane i nie wiem czy nie przesadzę jak rozrobię je jeszcze dodatkowo ze swoim mlekiem. Ponadto zastanawiam się czy jest w ogóle sens dawać córce teraz kaszki mleczno - ryżowe, czy może jeszcze się wstrzymać do momentu aż będę już chciała zrezygnować z karmienia piersią i wtedy dopiero przyrządzać je zgodnie z przepisem, czyli na wodzie?
Dołączona grafika

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• singiel-k ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13665
  • Rejestracja 18-April 11

Napisano 27.01.2013 - 21:58

można kupić kaszki ryżowe , które nie zawierają mleka (żółte opakowanie) i wtedy należy je robić na mleku.Na jakim to już od mamy zależy. ;)
Masz jakieś wątpliwości? Problem z forum?
Zapraszam na priv, pomogę.

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   didi 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5397
  • Rejestracja 20-April 11
  • Locationkrk

Napisano 27.01.2013 - 22:08

Do kaszek mleczno- ryżowych nie dodaje się juz mleka . Tylko robi na wodzie
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• singiel-k ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13665

Napisano 27.01.2013 - 22:11

Napisałam ryżowe Didi. ;)
Kaszki mleczno-ryżowe robi się na wodzie i one są w niebieskich opakowaniach (w każdym razie bobvita i nestle), natomiast ryżowe, ale bez mleka robi się na mleku i one są w opakowaniach żółtych.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• singiel-k ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13665

Napisano 27.01.2013 - 22:15

prosze bardzo - różnica dla mniej kumatych ;)

kaszka mleczno-ryżowa: robi się na wodzie

http://www.bobovita....ku-bananowym-2/

kaszka ryżowa: robi sę na mleku

http://www.bobovita....maku-malinowym/

tą drugą spokojnie Eurydyka mozesz robić na swoim mleku.

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Kaciolina 

• Gabrysiowy świat :)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1631
  • Rejestracja 30-November 11

Napisano 27.01.2013 - 23:13

moim zdaniem jak robisz małej kaszkę ryżową na swoim mleku to nie ma sensu podawać jej już mleczno-ryżowej (którą swoją drogą rozrabia się z wodą tak jak piszą dziewczyny). Ja też karmię piersią i niedawno zaczynałam rozszerzanie diety córci, ja robię jej na swoim mleku kaszki ryżowe.

W związku z tym że pokarmu mi starcza i dla niej i żeby ściągać uznałam, że nie będę jej dawać nic co ma mm dopóki karmię, ale co Ty zrobisz to już Twoja decyzja. Tylko pamiętaj że jak dajesz mleczno-ryżową to nie dodawaj swojego mleka tylko samą wodę.

Mam nadzieję że pomogłam :D

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   M@rtuśka 

• singiel-k ;)
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Moderatorzy
  • Postów 13665

Napisano 27.01.2013 - 23:17

o matko! Ja dopiero teraz skumałam, że ty ryzowe już podawałaś. ;)
bosh, koniec z kinderbalami. ;)
No to zwracam honor i popieram - do MLECZNO-ryżowej mleka nie dodaje się.
Ja skumałam, że ty pytasz o kaszki wogóle i czy są takie co można na własnym mleku. ;)

Mea culpa

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   didi 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5397
  • Rejestracja 20-April 11
  • Locationkrk

Napisano 27.01.2013 - 23:19

No właśnie ... :P :P
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Eurydyka 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 45
  • Rejestracja 24-May 12

Napisano 28.01.2013 - 11:15

:D

No tak, pytałam tylko o te mleczno - ryżowe. Zastanawiałam się czy jest w ogóle sens je dawać, skoro karmię piersią. Ale jakbym już się zdecydowała, to czy mogłabym je przyrządzać ze swoim mlekiem, bo może to zdrowiej. Ale chyba nie za bardzo jest to dobre myślenie... Zostawię w takim razie te mleczno - ryżowe na potem :). Jak to mówią, co się odwlecze... :)

Dziękuję dziewczynki za szybką odpowiedź i za rady :)
Buziaki!
Dołączona grafika

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   SetPoint_AlicjaKalińska 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2
  • Rejestracja 05-November 12

Napisano 01.02.2013 - 11:55

Witaj Erudyko,
Ciekawi mnie ile miesiecy ma twoja pociecha? I od czego i kiedy zaczęłaś rozszerzać jej manu poza piersią? Karmienie własnym mlekiem jest dla naszych dzieci najlepsze ale z czasem zaczyna brakowac w nim odpowiedniej ilości składników odzywczych dlatego konieczne jest wprowadzanie nowych potraw. Jesli chodzi o kaszki to wprowadzanie najlepiej rozpocząć od tych bezmlecznych przy jednoczesnym karmieniu piersią w ciagu dnia na rządanie;-) dlatego, że bardzo łatwo jest dostarczyć zbyt dużej dawki białka naszemu maluszkowi. Jeśli kończymy karmienie, z jakich kolwiek przyczyn należy trzymać się zaleceń lekarza, który opiekuje się naszym dzieckiem od urodzenia i najlepiej będzie w stanie dobrać formę mleka - kaszka, następne itp. Jeśli wprowadzamy mleko w jakim kolwiek produkcie czy daniu powinno ono zastąpić już jedno karmienie piersią.
Pozdrawiam Alicja Kalińska

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   Eurydyka 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 45
  • Rejestracja 24-May 12

Napisano 03.02.2013 - 21:39

Witam!

Moje dziecko ma już skończone 6 miesięcy. Rozszerzać dietę zaczęłam raczej standardowo od marcheweczki, jabłuszka itd. Od malutkich ilości aż do zastąpienia jednego posiłku mlecznego tzw. pokarmem stałym. Dzisiaj moje dziecko wsuwa już obiadki z mięsem, jada deserki owocowe, zapija w międzyczasie soczkiem lub herbatką (tu bywa różnie, bo moje dziecko nie za bardzo lubi pić) i raz dziennie popija kaszkę. Tu podaję ryżowe lub zbożowe z serii Zdrowy brzuszek przygotowane na moim mleku. Reszta posiłków jest wciąż serwowana prosto z mojej piersi :). Zakończyć karmienia piersią jeszcze nie zamierzam. Moje dziecko bardzo lubi jeść z piersi a i mi nie przeszkadza ta forma posiłków. Wręcz przeciwnie. Jest to wygodne, tanie i zdrowe, to po co kończyć tak szybko :). To dlatego zastanowiło mnie czy i kaszki mleczno - ryżowe mogłabym podawać na swoim mleku. Ale widzę, że jednak lepiej tego nie robić... No cóż, na razie postanowiłam w ogóle ich jeszcze nie wprowadzać, bo doszłam do wniosku, że po co wprowadzać mm do jadłospisu, skoro mam swoje mleko pod ręką :).
Jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi. To one natchnęły mnie na te wszystkie przemyślenia :).
Dołączona grafika

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1