Forum Mamazone.pl: drugi poród szybszy? - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 2 strony +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

drugi poród szybszy? Oceń temat: -----

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   ewka311 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1000
  • Rejestracja 07-November 09

Napisano 24.10.2010 - 12:59

spóźniłam się :) MÓJ DRUGI BYŁ DUŻO LŻEJSZY ALE PODOBNO NIE MA REGUŁY ! PIERWSZY RAZ 27 H I ZAKOŃCZONE KLESZCZAMI A DRUGI RAZ 5 H I BEZ PROBLEMÓW
Dołączona grafika

[url=http://www.suwaczki.com/]Dołączona grafika[/url

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   jaca_randa 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2599
  • Rejestracja 20-July 10

Napisano 24.10.2010 - 15:27

Użytkownik monia28 dnia 11.05.2010 - 21:01 napisał

Czy to prawda, że drugi poród przebiega szybciej zwłaszcza jeśli różnica wieku nie jest taka duża?

Prawda, nawet jeśli różnica wieku jest spora. U wieloródki w pierwszej fazie porodu szyjka się jednocześnie otwiera i skraca.
Ja miałam tak, że pierwszy poród zaczął mi się skurczami co 15 minut, po całej nocy, kiedy spałam co te 15-10 minut (bo w czasie skurczu się budziłam z bólu) okazało się, że mam rozwarcie na 2 cm.
Drugi poród zaczął mi się odejściem wód, następnie zaczęły się skurcze co 3 minuty, jak się okazało miałam rozwarcie na 3 cm - wcześniej nic nie przepowiadało, że będę rodzić, nawet bezpośrednio przed odejściem wód miałam robione KTG, które żadnych skurczy nie wykazało. O tyle krótszy był drugi poród, bo później szło mniej-więcej podobnie.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Antalis 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 256
  • Rejestracja 12-October 10

Napisano 25.10.2010 - 15:22

Ja bym sie nie pogniewala gdyby drugi poród zawsze był szybszy ( co nie znaczy lzejszy ).
Gdy rodzilam syna - w szpitalu pojawilam sie ok 5 rano a synek przed 10 byl juz na swiecie :)

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   ewka311 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1000
  • Rejestracja 07-November 09

Napisano 25.10.2010 - 15:51

to krótko jak na pierwsze !!! chociaż moja koleżanka urodziła w godzinę jak zajechała miała 2 cm o 23 a o 24 już mały był na świecie tyle że malutki się urodził bo 2600 !! a moje kloki 3900 chociaż pierwszy poród 27 h i syn 3900 córa z tą samą wagą wyszła po 5 h !!!!
Dołączona grafika

[url=http://www.suwaczki.com/]Dołączona grafika[/url

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   mamuśka_239847 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 140
  • Rejestracja 01-October 10
  • Locationmazowieckie

Napisano 25.10.2010 - 18:01

Pierwszy od 23.30 ze skurczami co 10 min. do 14,25 :rolleyes: dodam, ze byłam już na patologii ciąży bo mały spóźniał się z wyjściem od tygodnia :wacko:
Za to przy drugim skurcze miałam od 8.00 (w domu )i nie spieszyłam sie do szpitala. Mąż mnie "wywiózł" o 14. miałam rozwarcie 3 cm, podali mi oksytocynę i mały był na świecie o 17.45 :D

Takze nie wiem czy to zasługa oksytocyny czy tego, że drugi poród :ph34r:

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   gusia 

• złotko
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1439
  • Rejestracja 22-October 10
  • Locationpodkarpackie, powiat Dębica

Napisano 26.10.2010 - 10:15

Mój pierwszy poród trwał 6 godzin, podobno było to bardzo szybko. Teraz czekam na drugi poród (w marcu 2011) i mam nadzieje że będzie jeszcze krócej wszystko trwało. A co do skurczy to: miałam skurcze przez cały dzień, pojechałam wieczorem do szpitala i... przepowiadające, urodziłam na drugi dzień ;)
Mała rada dla tych z Was, które zastanawiają się kiedy jechać do szpitala: nie czekajcie aż odejdą Wam wody, gdybym ja na to czekała to nie dojechałabym do szpitala, bo za 30 minut był już dzidziuś.
"Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka." Dante Alighieri

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   goska2277 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 10
  • Rejestracja 27-October 10

Napisano 27.10.2010 - 12:07

Myślę,że jest szybszy. U nas róznica jest 8 lat. Mały rodził się dośc długo natomiast z Małą cały poród trwał 50 minut. :rolleyes:

#28 Gość_Berlinka_*

• Grupa Guests

Napisano 13.12.2010 - 10:51

Moim zdaniem drugi poród jest łagodniejszy i szybszy - o ile nie ma powikłań, odpukać :) U mnie i u mojej mamy też tak było. Myślę że to wynika z tego, że kobieta już mniej więcej wie, jak reagować, umie prawidłowo oddychać, poród nie jest już dla niej takim szokiem jak pierwszy raz :)

#29 Użytkownik nie jest zalogowany   ola2708 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 1
  • Rejestracja 08-June 11

Napisano 08.06.2011 - 15:26

Mój drugi poród był znacznie szybszy od pierwszego.Pierwszy ból odczuwalny jako ból miesiączkowy obudził mnie o 5.00 rano, ale przewróciłam się na drugi bok i zasnęłam.Wstałam ok.8.00 rano i od godz.9.00 zaczęłam odczuwac delikatne bóle , ale od razu co trzy minuty.Tak trwało to do 13.00 Po 13 .00 bóle nasiliły się i były juz co 1-2 min, ale nie były na tyle silne, bo ugotowałam zupę i powiesiłam pranie,ok.15.00 kazałam mężowi zawieźć dziecko do mamy.Mąż przyjechał ok.15.30 i przed 16.00 byliśmy w szpitalu, żeby dowiedzieć się co się dzieje (myślałam o KTG). Nie odeszły mi wody płodowe, ani czop więc sadziłam, że to jeszcze nie czas.Ok.16.00 zbadał mnie lekarz i stwierdził, że mam rozwarcie na 4 cm, więc żeby mnie nie męczyć zaproponował przebicie pęcherza i kroplówkę, bo to może potrwać do wieczora. Trochę się tym zmartwiłam, lekarz gdzieś wyszedł i kazał mi spacerować po korytarzu.Po jakiejś pół godzinie stwierdziłam, że musze skorzystać z toalety i jak tam poszłam złapał mnie niezły party a potem to już biegłam na porodówkę, rzuciłąm się na łóżko, które położna pędem składała, pędem przypieli mnie do KTG a potem były 4 parte i mały wyskoczył. Mąż ledwo zdążył żey mnie wesprzec bo wcięło mu kasę za fartuch ochronny i musiał poszukać drugiego automatu.

#30 Użytkownik nie jest zalogowany   imama 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 30
  • Rejestracja 09-May 11
  • LocationLipno

Napisano 01.07.2011 - 08:54

Czytam wasze przeżycia i naprawdę są one różne. Jestem ciekawa jak będzie wyglądał mój drugi poród? Najpierw co prawda muszę zajść w drugą ciążę ale na samą myśl o porodzie robi mi się gorąco.

#31 Użytkownik nie jest zalogowany   Monika1989 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Nowe Użytkowniczki
  • Postów 1
  • Rejestracja 21-November 12

Napisano 21.11.2012 - 19:48

Hej kobitki, ja mam termin na 03.01 tak że zostało mi ok 6 tyg, rówież jest to mój drugi poród po czterech latach przerwy, mam nadzieje że bedzie lżej, pierwszy trwał ok 8h, ból nie do zniesienia, skórcze długie i mocne a przerwy b.krótkie

#32 Użytkownik nie jest zalogowany   Adrea82 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 15
  • Rejestracja 12-October 12

Napisano 23.11.2012 - 15:20

tez mysle o drugim dziecku ;). Miałam cesarkę i nie była taka straszna ;)

#33 Użytkownik nie jest zalogowany   karola162 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 6
  • Rejestracja 27-February 13

Napisano 27.02.2013 - 16:57

Statystycznie drugi poród jest lżejszy i szybszy, ale jak wszyscy wiemy są wyjątki ;) Co do cięcia to nie wiem jak w innych miastach, ale w Krakowie niestety jest tendencja do kolejnego cięcia jeżeli wcześniej też była cesarka.

#34 Użytkownik nie jest zalogowany   NataliaBM 

• pierwsze słowa
  • Pip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 7
  • Rejestracja 26-February 13

Napisano 27.02.2013 - 22:50

Co poród, to inny. Nie ma co odnosić siebie do innych osób. Większość drugich porodów jest łatwiejsza, ale Twój może akurat taki nie będzie... Większość pierwszych razów też nie trwa dwa dni. a mój poród tyle trwał i to nauczyło mnie pokory i pokazało, że nie ma co porównywać się do innych, bo każdy organizm jest inny...
Mój dwudniowy poród skończył się cesarka niestety, ponieważ przy ruchach partych okazało się, że dzidzia ustawia się w taki sposób, że nie wyjdzie. Pytałam lekarza jak to będzie w moim przypadku z drugim porodem - czy też musi być cesarka. Powiedział, że mogę próbować naturalnie, bo to raczej nie moja wina, że mała tak się ustawiała (pomiary miednicy na to nie wskazywały). Ale mówi, że tym razem szybciej będę kwalifikowała się do cesarki, ponieważ wcześniej byłam cięta.
Jesteś lub planujesz zostać mamą? Kochasz podróże? Zastanawiasz się jak połączyć te dwie rzeczy? Tu znajdziesz odpowiedź!

www.mamawpodrozy.pl
Dołączona grafika

#35 Użytkownik nie jest zalogowany   weronika28 

• rozmowna
  • PipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 40
  • Rejestracja 26-July 12

Napisano 02.03.2013 - 21:07

mam nadzieje, ze jednak drugi okaze sie szybszy i latwiejszy. tak nawet mowi moj gin.:) nie wiem, czy chce mnie pozytywnie nastawic, czy to rzeczywiscie prawda...

#36 Użytkownik nie jest zalogowany   mirrra 

• rozgadana
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 65
  • Rejestracja 18-January 13

Napisano 08.03.2013 - 13:12

Ja jeszcze nie mam własnego doświadczenia w tym temacie, ale mam nadzieje, że tak jest. U mojej mamy się sprawdziło, ze mna przesiedziała całą noc+ krwotok, a z moją siostrą pół popołudnia (chociaż była dużo większa ode mnie). Między nami jest 10 lat różnicy.

Udostępnij ten temat:

• 2 strony +
  • 1
  • 2