Forum Mamazone.pl: grypa żołądkowa - jaka dieta - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

grypa żołądkowa - jaka dieta Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   myszka66 

• rozmowna
  • PipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 24
  • Rejestracja 30-January 10
  • Locationzachodniopomorskie

Napisano 02.06.2010 - 18:02

mam pytanie, czy podczas grypy żołądkowej można podawać dziecku kaszkę manną na mleku krowim? Nasz pediatra powiedział że mała nie musi mieć diety bo nie w jedzeniu jest problem ale mimo wszystko daję jej do jedzenia rzeczy dietetyczne i lekko strawne, słyszałam tylko że mleko pobudza wymioty i teraz sama nie wiem bo córka przed snem pije zawsze kaszkę.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   plomyk 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 401
  • Rejestracja 17-September 09

Napisano 02.06.2010 - 20:41

Mleka nie wolno podawac dopoki sytuacja sie nie ustabilizuje, poniewaz jest ciezkostrawne, wiec niezdrowe.
Mozesz ugotowac corce marchwianke na wodzie, ktora moze zastapic kaszke przed snem. I koniecznie pamietac o probiotykach i elektrolitach:)
A

#3 Gość_minka_*

• Grupa Guests

Napisano 05.11.2010 - 17:01

dziwna ta doktorka że pozwala dziecku z biegunką podawać mleko krowie :blink: przerabiałam takie biegunki już parę razy i zawsze od gastrologa miałam zakaz podawania w ogóle nabiału. Dieta lakkostrawna obowiązuje: bułeczka z masełkiem, ryż z jabłkiem gotowanym, marchwianka np z ryżem, kisiel ale najlepiej niesłodzony lub słodzony baaaardzo lekko, chrupki kukurydziane, kaszka kukurydziana, dopiero jak dziecku zacznie przechodzić to można zacząć podawać to co jadło wcześniej - ale ja bym z mlekiem krowim poczekała bo kosmki jelitowe przy biegunce trochę ucierpiały więc żeby nie pojawił się problem z trawieniem laktozy, może jogurt naturalny na przekąskę? znakomicie podziała na florę bakteryjną no i oczywiście probiotyki (dobry na biegunkę jest ENTEROL) i elektrolity np proszek floridrol (chyba tak się nazywał) lub jesli się uda to Smectę.

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   asiekm 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 268
  • Rejestracja 15-July 10
  • LocationKraków

Napisano 05.11.2010 - 18:50

z córką przechodziłam kilka razy w roku taką grypę żołądkową więc jestem zaprawiona w bojach - zazwyczaj w pierwszym dniu dziecko nie chce nic jeść tylko picie, żeby się nie odwodniło, jak córka była mniejsza to wtedy tylko pierś dostawała, jak była większa to tylko woda lub herbata (choć 2 razy wylądowaliśmy w szpitalu na kroplówce bo nawewt wody nie chciała), a potem stopniowo zwiększałam dietę pokarmową (sucharki, kromka chleba lub bułki), z mlekiem się wstrzymaj, nasz pediatra zawsze kazał odstawić produkty mleczne i oczywiście zalecał probiotyki (dicoflor, lacidofil lub lakcid)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Patrycja_M 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 308
  • Rejestracja 16-July 10

Napisano 05.11.2010 - 20:41

Wyświetl postUżytkownik myszka66 dnia 02.06.2010 - 18:02 napisał

mam pytanie, czy podczas grypy żołądkowej można podawać dziecku kaszkę manną na mleku krowim? Nasz pediatra powiedział że mała nie musi mieć diety bo nie w jedzeniu jest problem ale mimo wszystko daję jej do jedzenia rzeczy dietetyczne i lekko strawne, słyszałam tylko że mleko pobudza wymioty i teraz sama nie wiem bo córka przed snem pije zawsze kaszkę.

Maja dosłownie kilka dni temu przechodziła grypę żołądkową... wymiotowała pierwszego dnia, ale do dzisiaj są rzadkie kupki. Lekarz kazał dawać małe ilości jedzenia... najlepiej marchewka, starte lub ugotowane jabłko i mleka nie zakazał jak pije. Maja sama odrzuciła mleko dopiero na 4 dzień zawołała. Daje jej kaszkę ale bezglutenową, rosołek,krupniczek,kleiku nie chce jeść. Kisielek je,danonki. Mniej niż zawsze, ale zawsze coś w brzuszku zostanie.
Dołączona grafika

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   ancia-174 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 193
  • Rejestracja 15-July 10

Napisano 05.11.2010 - 20:45

ja też bym mleka nie podawała, jak piszą dziewczyny wyżej marcheweczka, ryż, chrupki kukurydziane czy sucharki, nam w szpitalu nawet bułki podawać nie pozwalali, dzieci miały jeść tylko ryż 3 razy dziennie i wypijać przynajmniej 2 litry płynów, jak nie wypiły to myk kroplówka więc najważniejsze to nawadniać żeby nie odwodnił się organizm bo taki pobyt w szpitalu to naprawdę koszmarne przezycie dla takich maluszków
w aptekach sa też takie specjalne soki marchewkowe

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1