Forum Mamazone.pl: Sposoby na kolki - Forum Mamazone.pl

Skocz do zawartości

• 8 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Sposoby na kolki Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   habibi 

• habibi
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2449
  • Rejestracja 01-December 09
  • LocationWarszawa

Napisano 23.06.2010 - 15:01

Stało sie, dopadly nas kolki.
Poczatkowo tylko wzdecia, potem coraz czesciej dlugie placze i niestety jestesmy na etapie codziennych kolek.
W Pierwszym roku zycia dziecka wyczytalam, ze za kolki uwaza sie sytuacje 3x3 czyli dziecko placze min.3h przez 3dni z rzedu.
U nas kolki pojawiaja sie poznymi wieczorem i walczymy z nimi do mniej wiecej polnocy.
Do tej pory wyprobowalismy nastepujace sposoby:
- esupimsan 3x2kropelki wg zalecenia pediatry - u nas nie pomoglo, pogorszylo sytuacje
- gripe water woda koperkowa wg zalecen na opakowaniu,polecona przez innego lekarza - raz pogarsza, raz chyba pomaga ale wciaz nie jestesmy pewni
- herbatka hipp z wyciagiem z kopru- nie pomaga, pojawila sie po niej biegunka, pedatra odradzila w ogole podawanie tej herbatki niemowlakom ktore sa karmione piersia
- masaze brzuszka (m.in. nozki zgiete do brzucha i przytrzymac 6s, ruchy koliste zgodne z ruchem wskazowek zegara, naprzemiennie prawa i lewa dlonia masowanie brzuch z gory w dol) - pomaga juz w trakcie masazu:) ale nie powinno sie masowac dziecka do 30min po karmieniu oraz kiedy placze wiec czasami ciezko sie z masazem wbic bo jak nie ma kolek to po karmieniu zasypia;)
- noszenie brzuchem do brzucha, przez co rozgrzewamy i masujemy brzuchol- pomaga bardzo, dodatkowo dziecko nam sie wycisza i zasypia
- sluchanie jednostajnych odglosow, u nas dzwiek odkurzacza, gotujacej sie wody w czajniku elektrycznym, uciszanie glosem tzw. ciiiiiiiiiiiii;) i tu polecam do sciagniecia plik- odkurzacz -u nas naprawde pomaga
- czeste odbijanie i dlugie trzymanie dziecka w pozycji choc lekko spionizowanej po karmieniu- odgazowywuje i pomaga uciszyc wrzaski kiedy jest glodna a jednoczesnie mecza ja kolki
- czujne obserwowanie reakcji na nowo wprowadzone do jadlospisu matki produkty- to robie od wczoraj bo mamy za soba noc podczas ktorej spalam az 1h...
- dokladne, glebokie przystawianie do piersi, brzuchem do brzucha, tak by dziecko lapalo cala otoczke itp. to juz chyba kazda matka wie:)

I to chyba na tyle co my wyprobowalisy. Przez to ciagle noszenie juz wypatrzylam chuste i na pewno ja zakupie, bo powoli kregoslup daje o sobie znac.
A jkie sa/byly wasze sposoby na kolki?
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   młodaMAMA420555345 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 3726
  • Rejestracja 03-November 09
  • LocationToruń

Napisano 23.06.2010 - 15:12

Nam młode miało tylko raz kolkę i spisał się wzorowo Espumisan i masaże brzuszka

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   plomyk 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 401
  • Rejestracja 17-September 09

Napisano 23.06.2010 - 19:59

U nas kolki byly slabe,ale czytalam, ze bardzo skuteczne jest picie przez matke karmiaca herbaty z kopru wloskiego - bez ograniczen. Sprobuj. jak nie pomoze to zostaje Ci swiadomosc, ze kolki mijaja;))

#4 Użytkownik jest zalogowany   katcza 

• kasieńka :-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4663
  • Rejestracja 07-January 10

Napisano 23.06.2010 - 20:34

z tym koprem to bym uważała bo ja z kolei czytałam że pite w nadmiarze nawet przez matkę powoduje wzdęcia u dziecka...
u nas kolek nie było, ale ja stosowałam bardzo restrykcyjną dietę, dopiero koło 3 miesiąca troszkę ją urozmaiciłam chociaż nadal jem ubogo...więc nie wiem czy to miało jakiś wpływ
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   fradecka 

• Ciotka ;-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4803
  • Rejestracja 30-November 09
  • LocationWielkopolska

Napisano 23.06.2010 - 21:05

Słyszałam o suszarce do włosów skierowanej na brzuszek: po pierwsze rozgrzewa, po drugie ten cudny dla uszu niemowlęcia dźwięk...:rolleyes:
Nasz pediatra zapisuje też probiotyki na sprawniejsze rozwinięcie flory bakteryjnej jelit.

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   mia 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 347
  • Rejestracja 23-June 10

Napisano 23.06.2010 - 21:16

Witajcie dziewczyny
moją sprawdzoną metodą na kolki jest tzw metoda dr KARPA. Wyczytał to moj mąż. na poczatku podchodzilam do tego bardzo sceptycznie. Kiedy tylko chcial 'sprobowac' to momentalnie wyganialam go z tym ręcznikiem... :) (akurat recznik najbardziej nam/mi pozniej pasowal)
Lekarz nazywa sie dr Harvey Karp (5 metod). w internecie krąży nóstwo filmikow, artykółów na ten temat. Poszukajcie, naprawde polecam.
Synus zaczął z kolkami cos ok2-3 mca. Kiedy juz nie szlo go opanowac niczym, zalamana pozwolilam mojemu męzowi na ten caly cyrk i... z 2 min troche pojęczał i zasnał.

Napisze tylko tyle za na poczatku cwiczylismy, a raczej doskonalilismy ten chwyt na poduszcze.;)

spokoj Maluszka bezcenny

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   xxxx 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 332
  • Rejestracja 17-April 10

Napisano 23.06.2010 - 21:34

Kolki !!! Pamiętam ten koszmar!!! Akurat międzyczasie byłam z córcią w szpitalu na zapalenie uszu, więc cały personel doradzał różne sposoby na pozbycie się kolki, masaże, noszenie dziecka twarzą do ziemi trzymając je za brzuszek, odciąganie początkowego pokarmu-cyt."bo może jest uczulona na laktazę", mycie piersi przed i po każdym karmieniu. Oczywiście, każda zmiana rozpoczynała od przepytania mnie co jadłam i oczywiście co powiedziałam, to wg nich powodowało kolkę, skończyło się na tym, że przez kilka dni jadłam jedynie chleb z masłem, gdyż miałam dosyć zarzutów i własnego poczucia winy. Oczywiście nikt nie potrafił nic poradzić, a na koniec stwierdzono, że "to dziecko po prostu tak ma:)W domu wypróbowaliśmy chyba wszystkie możliwe sposoby na pozbycie się kolek i w końcu się udało- tyle ze nie wiem, czy to zasługa środków jakie zastosowaliśmy, czy po prostu, kolki minęły po 3 miesiącu:) Bezskutecznie przebrnęliśmy przez stosowanie wszystkich leków od herbatek z kopru, espumisanu, infacolu po sab simplex, sprowadzony z Niemiec- (który można powiedzieć osłabił i skrócił czas trwania kolek, ale całkowicie ich nie wyeliminował, poza tym przestał działać po kilku dniach). Skończyło się na czopkach glicerynowych, którymi drażniliśmy pupę, i w przeciągu kilku, kilunastu minut była kupa i koniec kolki. Oprócz czopków podawaliśmy raz dziennie na czubku noża, wymieszany z mlekiem proszek troisty. Teraz jestem w kolejnej ciąży i już drżę na myśl o kolce :)

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   habibi 

• habibi
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2449
  • LocationWarszawa

Napisano 23.06.2010 - 23:22

mia przeczytałam o 5-elementowej metodzie dr Karpa i właściwie mogłabym powiedzieć, że to i nasze metody :D
Na początku też otulaliśmy, teraz jak ciepło to mała się buntowała, ale spróbuję z flanelową pieluszką.
A tak to wszystko jak u niego- trzymanie na ramieniu, kołysanie, odgłos odkurzacza lub szumienie do uszka:) smoka nie chce, palca ssala przez pierwsze 3tyg kiedy jadla ze strzykawki wiec wolimy juz jej nie wpychac paluchow, ale moze jak juz wszystkie 4 poprzednie kroki nie beda pomagac, to sie o to pokusze

Nata wlasnie z ta dieta to jest chyba tylko w PL takie przekonanie. Ja nie stosowalam zadnej bo wg naszej lekarki to bzdura. Jasne takie rzeczy jak gazowane napoje czy czosnek itp. odstawilam calkiem, ale ogolnie jem wszystko. A raczej jadlam bo mimo swoich przekonan, miekne, szukajac sposobu na pozbycie sie tego cholerstwa.

Jagodowa kolki pojawiaja sie mniej wiecej w 6 tygodniu wiec wszystko przed Toba :D Oczywiscie mam nadzieje, ze omina kolejna kruszyne bo to jest cos okropnego:( U nas na poczatku tez bylo wszystko cacy pod wzgledem zoladkowym.

A jeszcze mi sie przypomnialo, ze ogrzewamy jej brzuch mokra pielucha podczas kapieli, czasami wywoluje to zbłąkane bąki:)

Doszlam do wniosku dzisiaj, ze jest jeszcze jeden sposob na kolki, dla rodzica, ktory wlasnie odpoczywa po noszeniu - stopery do uszu :/
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   fradecka 

• Ciotka ;-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4803
  • LocationWielkopolska

Napisano 24.06.2010 - 08:48

Użytkownik habibi dnia 23.06.2010 - 23:22 napisał

Jagodowa kolki pojawiaja sie mniej wiecej w 6 tygodniu wiec wszystko przed Toba :D

Gwałtu rety!!! Moja położna mówiła o trzecim tygodniu więc byłam przekonana, że niebezpieczeństwo minęło:(...

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Danua 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 134
  • Rejestracja 06-November 09

Napisano 24.06.2010 - 09:14

Witaj habibi :) Bałam się kolek i odpowiednio wcześniej się zabezpieczyłam. Koleżanka załatwiła mi z Niemiec takie kropelki o nazwie sab simplex. Na przykład tu możesz o nich poczytać http://www.docsimon....-suspensja-30ml i jak widać do kupienia są też w Polsce. Podobno jest to rewelacja, poczytaj sobie opinie mam, które stosowały kropelki np. tu http://www.biomedica...1.html?start=30 Ja osobiście nic na ten temat nie mogę powiedzieć, ponieważ nie podawałam ich Nelci ani razu. Jestem szczęściarą, bo Kornelia nie ma kolek :)
habibi kiedy urodziłaś? Pozdrawiam :)

#11 Gość_ania81_*

• Grupa Guests

Napisano 24.06.2010 - 10:20

widze ze nie tylko nas dopadla ta okropna kolka ,a juz myslalam ze jestem sama :( u mnie lulanie ,bujanie ,suszarka dzis sprobujemy espumisanu no i lekarz kazala odtawic wszelkie produkty mleczne by wyelimninowac uczulenie na mleko krowie .Zobaczymy jak to bedzie, w sumie trwa to juz okolo 2 tyg ,a regulanie codziennie od trzech dni,wczesniej byly takie ataki co dwa trzy dni niestety chyba teraz bedzie regularnie bo codziennie kolo 19 zaczyna sie szloch.No i w dzien mecza go te okropne wzdecia :( ach jak mi szkoda bidulka nawet nie moze porzadnie pospac bo go wybudzaja i zaczyna sie placz.A jak u was z bąkami? A po za tym moj babel trzy dni temu po raz pierwszy sie do mnie usmiechnal calą gębulą ,ach co to byl za uśmiech :)

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   habibi 

• habibi
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2449
  • LocationWarszawa

Napisano 24.06.2010 - 11:45

Danua z suwakow wynika ze 4 dni przed Toba:) 28 kwietnia

Jagodowa widzisz co lekarz to inna opinia...

moze jednak sprobuje ten sab simplex? chyba jomiko mi juz go polecala ale kurde sklad ma taki sam jak espumisan wiec czy warto??
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   Danua 

• mamazonka
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 134
  • Rejestracja 06-November 09

Napisano 24.06.2010 - 12:22

Ups :P habibi dopiero teraz spojrzałam. Muszę to zwalić na przemęczenie ;)

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   habibi 

• habibi
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2449
  • LocationWarszawa

Napisano 24.06.2010 - 13:09

spoko, ja mam to samo, potrafie przeoczyc skladniki w przepisie nawet;)
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Milena 

• Milena
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5727
  • Rejestracja 29-October 09
  • LocationBydgoszcz

Napisano 24.06.2010 - 13:20

co do eliminacji pokarmów - bardzo się zdziwłam czytając Język niemowląt , w którym autorka uważa za niepotrzebne :blink: zauważyłam, że u nas normą jest przypisywanie jedzeniu właśnie wywoływanie kolek i tak wiele kobiet w moim otoczeniu jadło tylko gotowanego kurczaka :(
Dołączona grafika[/url]

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   fradecka 

• Ciotka ;-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4803
  • LocationWielkopolska

Napisano 24.06.2010 - 13:26

Użytkownik Milena dnia 24.06.2010 - 13:20 napisał

co do eliminacji pokarmów - bardzo się zdziwłam czytając Język niemowląt , w którym autorka uważa za niepotrzebne :blink: zauważyłam, że u nas normą jest przypisywanie jedzeniu właśnie wywoływanie kolek i tak wiele kobiet w moim otoczeniu jadło tylko gotowanego kurczaka :(

Kurczak - patrzeć już nie mogę na to paskudztwo, bleee... Zjadłabym gulaszyk:rolleyes:

Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, bo przecież kurczakowe mamy nie unikają kolek, więc jedzenie nie jest sprawą decydującą... A z drugiej strony, jak sobie pomyślisz, że może mieć wpływ na samopoczucie dzieciątka, to i tak wolisz jeść suchy chleb...
Są momenty, gdy marzy mi się, żeby ktoś w końcu udowodnił, że Tracy Hogg ma rację... Ale by była uczta!:D

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Milena 

• Milena
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 5727
  • Rejestracja 29-October 09
  • LocationBydgoszcz

Napisano 24.06.2010 - 13:29

najbardziej mnie zdziwiło gdy przeczytałam o jedzeniu kapusty :blink: przecież ona nawet dorosłego kiszki rusza a co dopiero takiego maluszka ..
nie wiem czy wystarczy mi odwagi aby tak eksperymentować na małej .. pewnie nie :)
Dołączona grafika[/url]

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   fradecka 

• Ciotka ;-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4803
  • LocationWielkopolska

Napisano 24.06.2010 - 13:33

Użytkownik Milena dnia 24.06.2010 - 13:29 napisał

najbardziej mnie zdziwiło gdy przeczytałam o jedzeniu kapusty :blink: przecież ona nawet dorosłego kiszki rusza a co dopiero takiego maluszka ..
nie wiem czy wystarczy mi odwagi aby tak eksperymentować na małej .. pewnie nie :)

No ja też na bigos się w niedzielę nie pokusiłam, choć ślinka leciała... A z tymi wzdęciami to chodziło jej chyba o to, że ten "atut" kapuchy nie przedostaje się z mleczkiem.
Cóż, w tym wypadku też do odważnych nie należę, choć nie twierdzę, że mi z tym dobrze:(...

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   habibi 

• habibi
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 2449
  • LocationWarszawa

Napisano 24.06.2010 - 13:42

prawda jest taka ze jak nie sprobujemy to sie nie dowiemy
u nas nie bylo wzdec po tym jak zjadlam smazone kotlety w panierce
a po bananach nie dalo sie jej uspokoic
moja szwagierka jadla tylko ryz, kurczaka, marchew itp i tez meczyla sie z kolkami corki i to takimi, ze nasze to pikus [jej mala az sie dusila podczas placzu] az trafila na pediatre z podejsciem zdrowo rozsadkowym, ktory jednoznacznie stwierdzil ze kolki sa od nadmiaru powietrza w jelitach a nie diety
nasza lekarka mowi to samo, ja od pon na diecie i co kolki sa nadal, ale wpisuje na czarna liste wszystko to co moim zdaniem poglebia kolki, czego jestem pewna

dzisiaj jestesmy juz po pierwszych atakach, otulenie i podanie smoka czyli uzupelnienie tych 5 krokow z metody dr karpa spowodowalo,ze mala usnela!
zobaczymy wiecorem...
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#20 Użytkownik jest zalogowany   katcza 

• kasieńka :-)
  • PipPipPipPipPip
  • Wyświetl galerię
  • Grupa Użytkowniczki
  • Postów 4663
  • Rejestracja 07-January 10

Napisano 24.06.2010 - 18:27

a koleżanka choć karmi synka już 7 miesiąc i to tylko wieczorem i rano bo już wróciła do pracy pokusiła się na kilka łyżek bigosu i niestety cała noc upłynęła jej w krzykach więc może Tracy ma rację i to był przypadek, ale więcej już koleżanka się nie odważyła...
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij ten temat:

• 8 strony +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostatnia »